'Banalno je seksualni odgoj svoditi na masturbaciju i kondom'
– Rasprava o spolnom odgoju pretvorila se u politički problem i sa suštinom problema nema veze – smatra Štulhofer
Komentari 260
ne znam što neke toliko boli lova koju crkva "dobiva". Sjetite se koliko su joj komunisti oteli. Na Knežiji u ZGB su na zemljištu crkve izgrađene dvije zgrade!? Zemljište su naravno oteli, a jednu zgradu isto tako oteli i unutra imali partijske ćelije. A koliko su tek svećenika i časnih ubili poslije II sv.rata!!!!!! Bolje šutite o tome!!
Jeste li se pitali kakva je temeljna literatura za nastavu vjeronauka? Što uči djecu: kako se otac treba odnositi prema svome sinu? Poslušajmo riječ Božju: Knjiga Postanka 22, 9-10 "Bog nastavi: "Uzmi svoga sina, jedinca svoga Izaka koga ljubiš, ii pođi u krajinu Moriju pa ga ondje prinesi kao žrtvu paljenicu na brdu koje ću ti pokazati." Abraham uzme drva za žrtvu paljenicu, stavi ih na sina Izaka, a u svoju ruku uzme kremen i nož. Tako pođu obojica zajedno. Onda Izak reče svome ocu Abrahamu: "Oče!" "Evo me, sine!" - javi se on. "Evo kremena i drva, " opet će sin, "ali gdje je janje za žrtvu paljenicu?" Stignu na mjesto o kojemu je Bog govorio. Ondje Abraham podigne žrtvenik, naslaže drva, sveže svog sina Izaka i položi ga po drvima na žrtvenik. Pruži sad Abraham ruku i uzme nož da zakolje svog sina."
16.01.2013. u 15:52h profzg je napisao/la: Prije će se deva provući kroz ušicu igle nego što će kukuriku fukara dobiti bilo koje buduće izbore.
@robert98 Ne znam odakle ti ideja da su ljudi protiv spolnog odgoja općenito? Većina je za spolni odgoj - ali NE OVAKAV, liberalni! Stoga je ovaj tvoj post glupost. I ja sam za spolni odgoj, ali za onaj baziran nana pravim, obiteljskim vrijednostima, na poticanju na suzdržanost i na čekanje prave ljubavi, na odgoju koji će biti priprema za BRAK i RODITELJSTVO, a ne razuzdan život usamljenika i potrošenih ljudi.
profzg konstantno izjednačava 4. modul sa znanstvenim disciplinama poput matematike ili povijesti. Ovakva seksualnost je sve, samo ne znanost - pretpostavka odbijena od mnogo znanstvenika i istraživanja. A ako već citira Sveto Pismo, samo jedna činjenica - nitko ga i njegove ne tjera da ga čita ili poštuje. To je njegov izbor. Kao što i ja želim izbor za sebe i svoje.
Zašto nam pojedinci okruglog stola uporno zamjenjuju tezu da smo protiv Zdravstvenog odgoja ( Filipovič, Kuterovac- Jagodić, Štulhofer ) a radi se o četvrtom modulu neprihvatljivom kakav je prezentiran. - Tako Štulhofer misli da je seksualni odgoj potreban jer suu mladima potrebne informacije i vještine. Koje vještine ? Možda vještine masturbacije ili ? Koja je onda suština problema ostaje neobjašnjeno. - Filipović objašnjava da je -spolni odgoj- potreban zbog zabrinjavajuće pojave kod mladih : pušenje, akoholizam. droga, nasilničko ponašanje,maloljtničke trudnoće... Pa gospodine Filipoviću, mislim da je maloljetnička trudnoća posljdica ovisnosti o drogi i akoholu a nikako o needuciranosti spolnog odgoja. - I ne gosp. Filipoviću, nije zdravstveni odgoj najveći problem u državi, već nešto treće, a IV modul jest problem jer je namjenjen mladima koji su jaaako znatiželj ni i skloni izazovima i eksperimentiranju. - I MOLIM da moj komentar nebude ponovo izbrisan. Hvala !
U biti si crkva sa svim tim nanosi samo stetu. Najbolji primjer je bio ispred katedrale. Tamo se je moglo vidjeti kakve ljudske vrijednosti imaju jedno a kakve drugi i ko je veci katolik.
profzg, zaboravio si nastavak... Uto ga zovne s neba anðeo Jahvin i povièe: "Abrahame! Abrahame!" "Evo me!" - odgovori on. 12"Ne spuštaj ruku na djeèaka", reèe, "niti mu što èini! Sad, evo, znam da se Boga bojiš, jer nisi uskratioo ni svog sina, jedinca svoga." 13Podiže Abraham oèi i pogleda, i gle - za njim ovan, rogovima se zapleo u grmu. Tako Abraham ode, uzme ovna i prinese ga za žrtvu paljenicu mjesto svoga sina. 14Onome mjestu Abraham dade ime "Jahve proviða". Zato se danas veli: "Na brdu Jahvina proviðanja." 15Anđeo Jahvin zovne Abrahama s neba drugi put 16i reèe: "Kunem se samim sobom, izjavljuje Jahve: Kad si to uèinio i nisi mi uskratio svog jedinca sina, 17svoj æu blagoslov na te izliti i uèiniti tvoje potomstvo brojnim poput zvijezda na nebu i pijeska na obali morskoj! A tvoji æe potomci osvajati vrata svojih neprijatelja.
Većina roditelja koji se protive zdravstvenom odgoju smatra da su im djeca maloljetna do 40-te godine i da se prije toga ne bave ničim što počinje sa s....Misle da bi im djeca mogla imati prvu simpatiju negdje sa 42 godine, a oženiti bi se mogla negdje sa 45 godina. Mislim da njihova djeca sa smješkom na licu prate njihov križarski rat protiv Vlade.
Banalno je seksualni odgoj svoditi na masturbaciju i kondom'. To je kad pametuje netko ko nema djecu i nezna što su djeca.
Hrvati su sada tamo gdje su njemci bili prije 30 godina. Danas su na tom stolu u publici bili sve penzioneri ljudi koji su se rodili prije 60-70 godina. Tada nije bilo jos ni skole , ni televizije ...............izmedu zivotnih pogleda tih ljudi i danasnjeg su najmanje 100 godina. Na zapadu se ovome niko ne opterecuje. Takav ZO se provodi vec 40 godina. Ljudi i djeca su tolerantni. Zasto se raspadaju brakovi... Zasto jer zene vise nisu glupe i robovi crkva i svojih muzeva kao u islamskom svijetu. One su danas bolje skolovani od muskaraca, dobro zaraduju i kada ih muskarci ne postuju i iskoristavaju dobiju onda nogom u guzicu.
profesore, molim Te, nastavi dalje. Pripovijest tu ne završava. Abraham nije zaklao Izaka. Bog ga je spriječio. A reći ću Ti i zašto: jer su okolni narodi žrtvovali ljude. Bog pokazuje Abrahamu da se to ne smije činiti. Izdvaja ga od druih naroda, čini ga posebnim. Najlakše je izvlačit iz konteksta. (u Bibliji također piše: "nema Boga", ali cijela rečenica glasi: "Bezumnik reče: Nema Boga!") I rest my case
Da postoji bog nebi nikada dopustio Holokaust
nije Bog učinio holokaust, već čovjek!
Ego, Isus je više nego jasan: Luka 14, 26 "Dođe li tko k meni, a ne mrzi svog oca i majku, ženu i djecu, braću i sestre, pa i sam svoj život, ne može biti moj učenik!" Toliko o obiteljskimim vrijednostima koje promiče kršćanstvo.
Ali, kakve veze ove ateističke bljezgarije imaju sa 4. modulom? Možda sam zatucani katolik, ali... nije li u temelju neoliberalizma dopuštati različitost? Ili postoje ograničenja? Želim mogućnost izbora!
Nerone, ako si za mogućost izbora, jesi li za to da se dopuste homoseksualni brakovi?
@profesorzgr Nema homoseksualnih brakova. Brak je između muškarca(baš onog s muškim spolovilom) i žene(baš one sa ženskim spolovilom). Profesore jesi ti možda "muškarac s vaginom" ili "žena s penisom" ??
Ministar vanjskih poslova njemacke i gradonacelnik berlina su ozenjeni muskarcima
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Na kraju: Sve pohvale Večernjaku na organizaciji ovog izuzetno zanimljivog Okruglog stola. Šteta je, međutim, da vremena nije bilo i malo više i da nije bilo mogućnosti za postavljanje pitanja iz publike.