Afera u HAC-u: Izbacio branitelje, zaposlio politički podobne
Umjesto prvih 10 rangiranih na listi, zaposleni su oni od 15. do 76. mjesta
Komentari 190
_MAX_... kako čovjek prvo polazi od sebe tako si vjerojatno i ti na svojoj listi kategorizacije branitelja iz prve skupine. Ovakvu RH žele samo oni koji koristi od toga imaju i to toliko dugo dok im je to dopušteno.
Megivu, potpuno si u pravu i ne znam u čemu nam se mišljenja razlikuju Lažnjaci su se odavno snašli, a pravi dečki su se vratili iz rata i skužili da njihovo radno mjesto više ne postoji ili je zauzeto. Branitelje koji su nezaposleni od demobilizacije zaista nitko više ne želi zaposliti upravo iz tih razloga - \"vjerovatno su pukli\"... U mom malom mistu postoji tvornica u kojoj možeš dobiti posao samo u slučaju da si u debeloj vezi sa nekim iz HDZ-a. Istina, postoje i još dva druga načina - jedan je da platiš 5.000,00 EUR, a drugi da ti neki gradski vijećnik iz vladajuće koalicije uvjetuje dobivanje radnog mjesta ditzanjem ruke za prolazak proračuna i slično. To ti je današnja Hrvatska.
4. PRAVO NA ZAPOŠLJAVANJE Članak 35. (1) Tijela državne uprave, tijela sudbene vlasti te druga tijela državne vlasti, tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave obvezna su prilikom zapošljavanja službenika i namještenika dati prednost nezaposlenom ukoliko ispunjava tražene uvjete iziz natječaja, odnosno oglasa i to sljedećim redoslijedom: – djetetu smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata bez obaju roditelja, – HRVI iz Domovinskog rata, – članu obitelji smrtno stradaloga hrvatskog branitelja iz Domovinskog rata, – dragovoljcu iz Domovinskog rata, – hrvatskom branitelju iz Domovinskog rata.
08.08.2011. u 22:24h __MAX__ je napisao/la: Sramim se svog ucesca u ratu i volio bih da nikada nisam niti bio u njemu. Nisam se borio za ovu drzavu jer ovo NIJE HRVATSKA. ________________________________________________________ Nisam ni ja zamišljao Hrvatsku u 20g.0g. agonije. Pošteni branitelji su izigrani a oni koji znaju krasti i grepsti i otimati su se izjamili. Što sam imao kad sam se vratio u slobodnu nam ljepu, propalu i uništenu firmu te godine bezvladja kradje i otimačine..
Izbacio branitelje i invalide, zaposlio politički podobne HDZ zna.
\"megivu\"Upravo o tome sam nešto natuknuo.Ako se ne poštuju Zakoni,odgovarajte ili ih prijr provedbe mijenjajte.Pa onada tko hebe ove nezaposlene branitelje koji se u međuvremenu nisu \"snašli\".
djakputnik-- ma ja samo pokusavam upozoriti na cinjenicu da ljudi trpaju u isti kos laznjake i ljude koji su stvarno stradali u rati- i po mom misljenju drzava se duzna skrbiti o njima(jr to je najmanje sto moze za tee ljude napraviti) Problem je sto masa ljudi na portalu poistovjecuje branitelje i laznjake... a velika vecina mrzi i prave branitelje... a cinjenica je da su svi mogli ici u rat... ako se ne varam krajem 91 je bila i opca mobilizacija na snazi pa su se svim silama trudili da izbjegnu frontu ili bilo kakvo ukljucivanje u rat... a sada su prvi koji pljuju po pravima branitelja a to mi se gadi. jer dok je netko mirn spavao- netko je cucio u rovu
....@megivu .....lazi same laze.......nema vise od par desetaka dijece kojima su poginuli roditelji a mozda par stotina kojima je poginuo samo jedan roditelj i oni bi bili zbrinuti bez iklakvih problema da nije LAZNJAKA. RAT je otpoceo KRIMINALCIMA i zavrsio sa KRIMINALCIMA....sto se tice VUKOVARA zalim te ljude tamo jer su bili obicno topovsko meso ostavljeni na milost i nemilost Cetnicima.... od vlastodrzaca HDZ-a. HDZ je upropastio HR a nije samo on kriv tomu krivi smo svi MI......ne mogu vjerovati da zivim u drzavi gdje je oko 60% IDIOTA (jako ruzna rijec ali pogodna za opisati nas karakter) 30% umjerenih i 10% pametnih.
Sigurno su svi novozaposleni clanovi SDP-a ili kukuriku koalicije ha....ha...
A GDJE SU SAD UDRUGE !!!??? A gdje su sad naše vrle braniteljske udruge da na konkretnom slučaju zaštite naša zakonom zajamčena braniteljska prava. Ili ovo nije možda dovoljno \"atraktivno\" i \"unosno\" za mnogobrojne profesionalne \"branitelje\" koji vode udruge od kojih imaju koristi uglavnpom samo oni koji ih i vode. Na kraju krajeva zato je i večina branitelja izašla iz svih tih udruga koje su se pretvorile u mjesto za \" uhljebljene\" političkih istomišljenika.
08.08.2011. u 22:48h Sor@n je napisao/la: Hrvatska je KRCATA šipaca(+pekare sa zaraženom hranom), bosanaca, cigoša i srbijanaca, tek kad to protjeramo iz HR možemo razmišljati o međusobnim razmiricama i riješavanju raznjih problema. šipaci, bosanaci, cigoši i srbijanaci nisu državljani Hrvatskeke nego manjina koja treba živjeti ogradjena u odvojenim kampovima a ne da im još dajete i državljanstvo, stanove i zaposlenja FUJ_cigoši pa za što smo se mi borili debili nad debilima. ___________________________________ Quotam samog sebe I onda se čudite ODKUD KRIMINAL, budale nepismene.
_MAX_ ne znam od kud ti te informacije-ali dozvoli da te razuvjerim- jer zbog posla ipak malo vise znam o toj popuaciji- preko 6600 djec poginulih branitelja ima. tocan brj djece koji su u ratu ostali bez oba roditelja nee znam- ali osobno ih poznam nekoliko. takodjer ima puno djece kojima je jedan roditelj poginuo kao branitelj a majka umrla poslije rata i ostali su takodjer sirocad. ja ne tvrdim da je drzava bajna, politicari jos manje. zato je i dobro da ovakve price izadju u javnost da bi ih se raskrinkalo-ali se nikako ne slazem da treba pljuvati po braniteljima zbog losih politicara.
NA ŽALOST .....U PRAVU SI !!! 08.08.2011. u 22:43h __MAX__ je napisao/la: ....@megivu .....lazi same laze.......nema vise od par desetaka dijece kojima su poginuli roditelji a mozda par stotina kojima je poginuo samo jedan roditelj i oni bi bili zbrinutii bez iklakvih problema da nije LAZNJAKA. RAT je otpoceo KRIMINALCIMA i zavrsio sa KRIMINALCIMA....sto se tice VUKOVARA zalim te ljude tamo jer su bili obicno topovsko meso ostavljeni na milost i nemilost Cetnicima.... od vlastodrzaca HDZ-a. HDZ je upropastio HR a nije samo on kriv tomu krivi smo svi MI......ne mogu vjerovati da zivim u drzavi gdje je oko 60% IDIOTA (jako ruzna rijec ali pogodna za opisati nas karakter) 30% umjerenih i 10% pametnih.
U principu treba sve privatizirat tako da drzava nema obaveza prema nikomu, pa ni braniteljima jer su branitellji bili svi u ono doba i pocevsi od ljudi na prvoj crti obrane i do ljecnika i politicara. Sto se ratnih invalidalida tice to je druga prica i oni sigurno trebaju nekakav poticaj od drzave.
TKO ZNA...ZNA !!! 08.08.2011. u 22:38h valsimot_okramarak je napisao/la: Izbacio branitelje i invalide, zaposlio politički podobne HDZ zna.
Opet gluposti \"hdz zna/ne zna\" kad vam dode milance na vlast onako mlad i iskompleksiran onca ce bit crveni/koministi i ostali atributi .....
I SAM SE PITAM...!!!??? 08.08.2011. u 22:24h __MAX__ je napisao/la: @megivu....samo da znas (ovo prvi put kazem na portalu) da sam i sam bio branitelj.....nikada nisam a niti cu traziti da budem zaveden i da na bilo koji nacin utrzimm moje ucesce u ratu. Radije se predstavljam kao Minhenska bojna nego branitelj. Sramim se svog ucesca u ratu i volio bih da nikada nisam niti bio u njemu. Nisam se borio za ovu drzavu jer ovo NIJE HRVATSKA. ..................................................................................................................................... I sam se ponekad pitam za koga i za čije interese smo se mi borili u Domovinskom ratu !!!???
Ajde vec jednom objavite popis branitelja pa ih onda zaposljavajte. Ovako mi ostali nikad necemo do posla preko njih miliun. Zaposljavajte potrebne i sposobne !!!!!!
Nije to ništa čudno-to je tek jedna u nizu nepravilnosti pogotovo kad je riječ o javnim poduzećima.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
\"max\",ne s.eri.Ovo je Hrvatska država,ali čija je vlast?To je pitanje svih pitanja.