Afera u HAC-u: Izbacio branitelje, zaposlio politički podobne
Umjesto prvih 10 rangiranih na listi, zaposleni su oni od 15. do 76. mjesta
Komentari 190
Šjor Boban će otić na hlađenje a to i paše u doba ovakvih vrućina.
Tako je već godinama i u ostalim hrvatskim tvrtkama. To se ne može promijeniti i nema smisla da se takve stvari koriste za političke obračune. Jer nije tako samo u Hac - u, ali je očito da je trenutno potrebno nekoga maknuti.......
@Sor@n....pravi iskonski branitelji u prvom valu su bili: 1... vecinom kriminalci i robijasi... 2... lakovjerni, 3... ideolozi 4... patriote i na samom kraju 5... mobilizirani. Takav je realni hronoloski poredak ucesca u ratu ...
svi vi koji se bunite protiv zaposljavanja branitelja- sigurno se niste bunili kada su ti isti ljudi ostajali bez poska kada su odlazili braniti i vase gu*****- i pri tom ostajali bez radnih mjest. moze vas biti sramota. zasto vv niste bili branitelji pa bi imali tu \"prednost\" pri zaposljavanju-a vidimo kako se providi... da bi branitelj ili djete poginulog branitelja dobilo posao-mora ispunjavati sve uvijete iz natjecaja , zadovoljiti sve testove-i onda tek ima prednost. dok danas budete isli spavati-pitajte se od cega zivi jedna osoba od dvadesetak godina koja nema ni mamu ni tatu-(jer su poginuli u ratu braneci sve nas od agresora) da mu pripomogne a nema posao...
Megivu - postoje branitelji i postoje lazni branitelji. Na papiru su oni isti. Biti ce da tebe svrbi ovo sa laznim. Uostalom, duznost je braniti svoju zemlju. Ako se u obranu ide zbog 100godisnjih privilegija nakon ratovanja, onda to nisu branitelji za mene. Ovi su jos gori i od partizana po pravima. Aj\' dijete poginulih branitelja da ima odredjena prava, ali sva djeca, od poginulih, zivucih do laznih ?!? To niti Norveska ne bi mogla sprovesti. To niti nema smisla.
_MAX_ zasto ne ides na svoje srpske portale i tamo pises??? sta se tebe ticu prava i prednost zaposljavanja u hrvatskoj??? a ako sucajno zivis u hrvatskoj-pa normalno da ne trebas dobiti posao-jer ne znas ni hrvatski pricati. zasto dada te netko tu zaposli-prvo jezik nauci. i kao drugo-koliko god ti to volio -netocna ti je tablica-mozda su takvi vasi dragovoljci-ali u hrvatskoj su u rat isli ljudi koji su htjeli osloboditi zemlju od velikosrpske hegemonije i politike. ili mislis da su lijecnici koji su bili u ratu- kriminalci i glupani?
max 1.kriminalci,robijaši i PSIHOPATE (najbolje džukele rata) 2.ratni profiteri 3.lakoverni,ideolozi,patriote 4.pozadinci 5.mobilizirani
Hehehe a sto se je moglo ocekivati od KREDEZEA??? Sada neka opet patriote glasaju za Kredeze oni su i davali svo ovo vrijeme vjetar u ledja pa smo danas svi kao uboska sirocad. Pljuc !
than - nista mene ne svrbi. a jako volim ove koji govore da je braniti zemlju duznost-pa zasto se onda svi nisu odazvali toj-duznosti nego su trcali kod doktora da im fingiraju dokumentaciju samo da ne moraju u rat??? onini su isti ko i lazni branitelji-samo o tim dezerterima danas nitko ne pise. A i ovo medijski nametnuto misljenje- borili su se zbog privilegija- zar netko stvarno misli da su u ljeto 91 god. dok hrvatska nije bila medjunarodno priznata- netko mislio o privilegijama??? pa ljudi nisu znali ni da ce zivu glavu izvuci...a kamoli da ce drzavu uspjet stvoriti. ljudi preporucam da procitate clanak 35 zakona o pravima hrv. branitelja pa cete znat tko ima i kakvu prednost pa necete morati tu bezveze trabunjati. Than- protiv kriminalaca koji su si osiguraali statuse na sumnjive nacine se bori drugim putevima-a ne na nacin da se NEzaposljavaju ljudi koji su dali svoje zdravlje za ovu zemlju i djeca onih koji su dali svoje zivote da bi mi danas mogli bez bojazni pljuvati po bili kome po netu(izmedju ostalih)
Megivu, sjeti se 1991. i 1992. godine. Radio sam tada u banci i znam koliko je dezertera dolazilo u banku sa potvrdama da su na ratištu kako bi mogli podići 100,00 DEM \"stare devizne štednje\". Zaboravili ste to? A sa tim potvrdama su mnogi ostvarili i vojne mirovine. I danas su ti isti na čelu udruga proizašlih iz Domovinskog rata i ne dopuštaju objavu popisa branitelja. Ja sam bio u ratu i znam.
Laž je da branitelji igdje imaju prednost pri zapošljavanju zato što su branitelji. To samo piše u zakonu o pravima hrv... branitelja i članova njihovih obitelji..! U praksi je sasvim suprotno. Nitko ne želi primiti branitelja jer smatraju da je taj neuračinljiv. Nastoje ga se riješiti na sve načine. To je prava istina!
08.08.2011. u 22:11h gulag je napisao/la: Laž je da branitelji igdje imaju prednost pri zapošljavanju zato što su branitelji. To samo piše u zakonu o pravima hrv... branitelja i članova njihovih obitelji..! U praksi je sasvim suprotno. Nitko ne želii primiti branitelja jer smatraju da je taj neuračinljiv. Nastoje ga se riješiti na sve načine. To je prava istina! _________________________________________________________________ To je potpuno točno, ima mnogo primjera, dokaza i ja sa njima.
djakputnik- sve to stoji- ali zar stvarno mislis- da se laznjaci nisu snasli davnih godina i da ne traze sada posao 20 godina nakon rata???? pa laznjake treba trazit u onima koji imaju mirovine- a ne u jadnicima koji pokusavaju danas dobiti posao. ako si bio u ratu- onda vjerijatno poznas i zakon-i znas tko i pod kojim uvjetima ima pravo na prednost pri zaposljavanju-a ne apsolutno svi branitelji i njihova djeca-ako sto tu neki ljudi uporno sugeriraju. nije mi jasno zasto se svaki put kad se spomenu branitelji govori o laznim braniteljima-pa to su jednostavno kriminalci koje treba suditi a ne ih nazivati nikakvim braniteljima
_MaX_ a ti si vidim jako neprimitivan, na visokom stupnju razvoja i civiliziran.... bahahhahaah!!!! sorry...nisi srbin-samo ne znas hrvatski jezik. toljaga
@megivu....samo da znas (ovo prvi put kazem na portalu) da sam i sam bio branitelj.....nikada nisam a niti cu traziti da budem zaveden i da na bilo koji nacin utrzim moje ucesce u ratu. Radije se predstavljam kao Minhenska bojna nego branitelj. Sramim se svog ucesca u ratu i volio bih da nikada nisam niti bio u njemu. Nisam se borio za ovu drzavu jer ovo NIJE HRVATSKA.
A drugih pet,majku vak kradezeovsku hebem!Čija je to firma.Zbog takvih ja kao dragovoljac i branitelj nisam mogao konkurirati niti za popis stanovništava.I JOŠ NEZAPOSLEN.
_MAX_ drago mi je zbog tebe da si se u zivotu snasao i bez pomoci braniteljskoh \"PRIVILEGIJA\" ali nemoj nikada smetnuti sa uma da je poslije rata ostalo puno djece bez oba roditelja koja jednostavno trebaju neciju pomoc da bibi uopce prezivjela-a prednost pri zaposljavanju je jedna od tih pomoci-da bi osigurali golu egzistenciju. mozda ti mislis da su u ratu bili kriminalci-ali ja sam iz vukovara-i mogu ti reci da vecina vukovarskih branitelja nisu bili ni ludjaci ni kriminalci ni lopovi ni nista od onoga sto si napisao- jednostavno su bili napadnuti...i branili su svoj dom i svoju obitelj i prijatelje... i mislim da njihovoj djeci danas treba pomoci
...i opet nam SRRBIN kriv.....pa ovo je katastrofa.....ovoj spirali PRIMITIVIZMA nema kraja sve topovsko-glasacko meso HDZ-a.....jadni mi................... Bilo bi najbolje sada da se svi pomolimo Bogu za nas spas jer nas HRVATE BOG VOLI...........................na kraju bih htio uputiti jedan domoljubni pozdrav mojoj braci po krvi ......................BOG i HRVATI !.....valjda ce nam se Svevisnji smilovati i nece nas bas sve poslati u pakao.
da je zaposlio branitelje onda nebi ništa u đep dobio ovako je dobio po svakom bar 2000eura.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa nije ni čudo kolike se veze potežu za mjesto blagajnika naplate cestarine,pa zna se da blagajnici koji rade na i malo frekventnijim postajma zarade za sezonu bez problema za auto srednje klase.