Naslovnica Sport Olimpijske igre u Tokiju

Loša najava za četvrtfinale: Španjolska deklasirala Hrvatsku u borbi za prvo mjesto

02. kolovoza 2021. u 09:27 7 komentara 12663 prikaza
Pogledajte galeriju 1/4

Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija u susretu je posljednjeg, 5. kola skupine B olimpijskog turnira u Tokiju izgubila od Španjolske 4:8 (1:2, 0:1, 2:4, 1:1) te se tako u četvrtfinale plasirala kao drugoplasirana.

Tokio: Tonči Stipanović osvojio je srebrnu medalju u klasi Laser NEZAUSTAVLJIVI TONČI Bravo majstore! Tonči Stipanović osvojio srebrnu medalju i ušao u povijest!

Jedini dvostruki strijelac za Hrvatsku bio je Luka Bukić, a po jedan gol su dodali Marko Macan i Loren Fatović, dok je dva gola za Španjlsku postigao Alvaro Granados.

Dvoboj Hrvatske i Španjolske odlučivao je o pobjedniku skupine B, Hrvatskoj je bila potrebna isključivo pobjeda, dok je Španjolskoj i remi osiguravao vrh, a samim time i slabijeg suparnika u četvrtfinalu.

Od samoga početka stvari u bazenu su krenule u krivom smjeru po Hrvatsku, već u prvoj minuti Španjolska je povela iz peterca kojega je realizirao Granados, a Španjolci su bili uspješni i u svom drugom napadu te preko Famere poveli sa 2:0. Imao je Granados priliku iz još jednog peterca nakon samo dvije i pol minute povisiti na 3:0, no odličnom se obranom istaknuo Bijač.

| Autor : Reuters Foto: Reuters

No, igra u napadu nije funkcionirala, što spor protok lopte, što nesrećea i pogođene vratnice, a što i odlični 19-godišnji španjolski vratar Aguirre bili su razlog da je Hrvatska prvi pogodak postigla tek 56 sekundi prije kraja prve četvrtine preko Bukića.

U drugoj četvrtini napad je bio još slabiji, Hrvatska nije postigla niti jedan pogodak, dok je Španjolska postigla jedan preko Sanahuje.

Početak treće četvrtine bio je napadački najbolji, Macan i Bukić uspijevali su pogađati za 2:3 i 3:4, no Španjolci su odmah odgovarali preko Granadosa i Mallaracha, a kada su Tahull i Munarriz "probili" Bijača u završnici tog dijela igre i odveli Španjolsku do prednosti od 7:3 pitanje pobjednika bilo je odlučeno.

TEŠKI DANI Đokovićev otac objavio prepisku s Novakom: 'Rekao sam mu samo jedno'

Posljednja četvtina bila je tek puko odrađivanje posla.

Španjolska je tako osvojila prvo mjesto u skupini s pet pobjeda iz pet susreta, Hrvatska je završila kao druga sa šest bodova, koliko je skupila i treća Srbija, no Hrvatska je druga zbog pobjede u međusobnom susretu, dok je plasman u četvrtfinale iz ove skupine osigurala Crna Gora s četvrte pozicije s četiri boda.

Hrvatska će tako u srijedu u četvrtfinalu igrati protiv aktualnog europskog prvaka Mađarske koja je završila na trećem mjestu u skupini A, dok će Španjolska igrati protiv SAD-a. Preostala dva para četvrtfinala su Grčka - Crna Gora i Italija - Srbija. Termini doigravanja susreta bit će objavljeni kasnije.

Daria Lorenzi Flatz - Raiffeisen Future Boost
RAIFFEISEN FUTURE BOOST
Poznata glumica iskreno o financijama: 'Nikad nisam uspjela uštedjeti, ali zato me veseli nešto drugo'
Plitvička jezera
DOBRO DOŠLI!
Vikend putovanja i obilasci Hrvatske ne prestaju dolaskom jesni i hladnijeg vremena
  • 1'
    Macan zabija, dobro je krenulo!
  • POLUVRIJEME Poluvrijeme
    Španjolci su uspjeli cijelu posljednju minutu imati napade. Sreća u nesreći jest da Španjolci vode samo dva razlike.
  • 8'
    I napokon gol! Sve zahvaljujući sjajnim obranama Marka Bijača. Zabio je s igračem više Bukić.
  • 1' Početak
    Počela je utakmica, sretno našima! Španjolcima prvi napad.
  • - Protiv Španjolaca ćemo, kao i protiv svih ostalih ići na pobjedu, iako ćemo napraviti neke rošade, promjene. Kako sam i najavio, vjerojatno ću odmoriti Obradovića. I to je to, idemo čvrsto,  jako, korak po korak. S koje pozicije ćemo ići u četvrtfinale to ćemo vidjeti, glupi nećemo biti, pratit ćemo što se događa u onoj drugoj skupini - poručuje iz Tokija naš izbornik Ivica Tucak.

Španjolska je pobijedila 8:4.

• 3'

Napokon gol! Zabio je Fatović.

• 1'

Španjolci stigli ponovno do prvog napada, ali nisu ga iskoristili.

• TREĆA ČETVRTINA

Kad neće Aguirre, hoće greda. Kraj treće četvrtine.

• 8'

Možda nije Hrvatska toliko loša, možda je Španjolska toliko dobra. Munarriz je iskoristio devetu obranu Aguirrea i zabio za 7:3.

• 6'

Igrač više sedmi put za Hrvatsku, ali Aguirre ponovno pobjednik.Uz ovakvu igru protiv Mađarske nemamo nikakve šanse, no nadajmo se da će dečki tad igrati kao sa Srbima i Crnogorcima.

• 5'

Ni Bukićeva izgledna prilika ne prolazi, Aguirre upisuje sedmu obranu u deset pokušaja Hrvatske.

• 4'

Tahull zabija za 6:3. Ovo sad već djeluje kao gotova priča jer Hrvatskoj igra samo pobjeda.

• 4'

Loš pokušaj iskorištavanja igrača više i Španjolci idu po napad za plus tri.

• 3'

Bušlje isključen drugi put, nasjeo je na trik po drugi put. I eto, zabija Španjolska. Strijelac je bio Mallarach.

• 2'

Krenulo je žestoko drugo poluvrijeme. Za Španjolsku je zabio Granados i odmah nakon njega Bukić za Hrvatsku.

• 1'

• 1'

Obranila se Hrvatska.

• 1'

Španjolci osvajaju prvu loptu i odmah njihov izbornik zove minutu odmora jer 18 sekundi igrača više ostalo je našem protivniku.

• POLUVRIJEME

• 7'

Promašaj Macana s jednog metra najbolje oslikava stanje reprezentacije u ovim trenucima. Nadajmo se da će tijekom poluvremena Ivica Tucak malo podići igrače.

• 5'

Nije izdržala Hrvatska, Španjolci vode 3:1, a zabio je s igračem više Sanahuja.

• 3'

Nišanske sprave nisu na nekoj razini danas, još uvijek je 2:1. Sad je sve više grešaka na obje strane.

• 1'

Ovaj put Bukić je bio brži i u drugoj četvrtini Hrvatska ima prvi napad. Ali, neiskorišten!

• KRAJ ČETVRTINE

Imala je Hrvatska posljednji napad, ali ništa od gola. Ovu prvu dionicu obilježili su vratari.

• 8'

• 6'

Imali smo igrača više, ali ništa od gola. Španjolci pak ponovno na kraju napada pogađaju gredu i lopta im se odbija za novi napad.

• 5'

Još smo bez gola, ali počeli smo i braniti napade Španjolaca bez isključenja i primljenog gola.

• 4'

Hrvatska je pogodila dvaput okvir gola u jednom napadu. Nikako da nam krene... Ili da dobijemo igrača više.

• 3'

I novi peterac za Španjolsku... Ali Bijač brani Granadosu!

• 2'

Španjolci vode 2:0, iskoristili su igrača više odmah čim su ga dobili. Zabio je Famera. Hrvatska pak ponovno nije iskoristila napad.

• 2'

Pogođena greda u prvom napadu Hrvatske.

• Španjolska povela nakon peterca. Zabio je Granados.

• 1'

• Intonirane su himne, sve je spremno za početak!

• Pogledajte što kaže Tomislav Paškvalin prije utakmice >>> OVDJE.

• Srbija se lako obračunala s Crnom Gorom i pobijedila 13:6 te zauzela treće mjesto u skupini.

• Ako Hrvatska završi prva u skupini, igrat će protiv Amerikanaca, što je ipak lakši protivnik no Mađari, koji su aktualni prvaci Europe.

• Nakon poraza od Australije, hrvatski vaterpolisti su se podigli pa svladali Crnu Goru i Srbiju. No, Španjolska je nekako uvijek "crna mačka" pa će ovo biti napet susret.