Naslovnica Sport reprezentacija

Šok na Rujevici! Katastrofalna Hrvatska nije uspjela svladati Finsku

Island je bio uvjerljiv protiv Turske (3:0), a Ukrajina je slavila protiv Kosova (2:0).
06. listopada 2017. u 22:37 189 komentara 41579 prikaza
Pogledajte galeriju 1/14

Hrvatska reprezentacija osvojila je samo bod odigravši protiv Finske 1:1 (0:0) u utakmici 9. kola skupine I europskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. u Rusiji te je gotovo izgubila sve izglede za prvo mjesto i izravan plasman.

Pred 8000 gledatelja na stadionu Rijeke na Rujevici naša je reprezentacija bila nadmoćna većim dijelom utakmice, ali sve do 57. minute samo je jedan udarac išao u okvir finskog gola.

1 / 13

Tada je Modrić oduzeo jednu loptu na 20 metara od našeg gola i povukao kontranapad. Lopta je preko Marka Roga došla do Andreja Kramarića koji je petom proigrao Josipa Pivarića, a na njegov ubačaj lopta se od finskog igrača odbila prema nebranjenom golu, gdje je natrčao Mandžukić i gurnuo loptu u mrežu.

Finci su do kraja utakmice u nekoliko navrata opasno zaprijetili, ali je Danijel Subašić jednom dobro reagirao, a nekoliko puta su udarci Finaca završili u bloku naših nogometaša. Ipak, u 90. minuti Soiri je iskoristio neodlučnost Pivarića i Subašića te postigao pogodak kojim su Finci došli do velikog boda i ugrozili izglede Hrvatske za plasman na Svjetsko prvensto.

U posljednjem kolu Hrvatska će u ponedjeljak, 9. listopada, gostovati kod Ukrajine u Kijevu, gdje će trebati bod za osvajanje drugog mjesta, a pobjedu kako bi konkurirala za prvo mjesto do kojeg može samo pod uvjetom da Island kao domaćin odigra neodlučeno protiv posljednjeg Kosova.

Strijelci: 1:0 Mandžukić (57), 1:1 Soiri (90)

Skupina I - 9. kolo
Hrvatska - Finska   1:1
(Mandžukić 70 / Soiri 90)
Kosovo - Ukrajina   0:2
(Paqarada 70-ag, Jarmolenko 87)
Turska - Island     0:3
(Guđmundsson 32, Bjarnason 39, Arnason 50)

morao se osvrnuti
Kakav peh! Dok je novinar izvještavao uživo s jezera, gledateljima pozornost privukao prizor u pozadini
Argeta Junior
FAMILY TIME
Ovo su zabavne aktivnosti s djecom koje će se svidjeti svakom roditelju
  • 90'
    Kraj utakmice! Hrvatska je odigrala samo 1:1 s Finskom i plasman na Svjetsko prvenstvo nažalost je pod velikim upitnikom.
  • 89' Gol
    Gol za Finsku! Zabio je Soiri.
  • 76'
    Rakitić je dao za Mandžukića koji je bio na desetak metara, ali je u padu slabo tukao.
  • 57' Gol
    Gol za Hrvatsku! Finci su imali korner, ali su išli driblati Modrića koji im je uzeo loptu. Kramarić je petom dao za Pivarić koji je dao unutra, a Mandžo s crte ugurao loptu u mrežu.
  • 56'
    Prilika za Finsku! Pohjanpalo je tukao glavom, ali dosad nezaposleni Subašić je odlično reagirao i odbio loptu u korner.
  • 53'
    Pokušaj Modrića nešto više od 20 metara, ali otišlo je preko gola.
  • 46'
    Počeo je nastavak, nije bilo promjena ni u jednoj momčadi.
  • 45'
    Kraj prvog poluvremena, rezultat je još uvijek 0:0.
  • 35'
    Dojam je da je hrvatski pritisak popustio nakon što smo dominirali u prvoj polovici poluvremena. Finci su počeli igrati.
  • 22'
    Nova prilika za Hrvatsku! Modrić je tukao iz slobodnjaka iskosa, ali je Hradecky odbio neugodnu loptu. Nakon toga je pucao Rakitić, no nije bio precizan.
  • 9'
    Prilika za Hrvatsku! Pivarić je probio po lijevoj strani i dao loptu u šesnasterac. Nju je na 20-ak metara dočekao Vrsaljko i opalio, ali je otišlo pored gola.
  • FINSKA
    Za Finsku će igrati: Hradecky - Arajuuri, Moisander, Ojala - Granlund, Schuller, Sparv, Hetemaj - Hamalainen - Pohjanpalo, Skrabb.
  • HRVATSKA
    Poznati su i sastavi! Za Hrvatsku će istrčati igrači koje smo očekivali: Subašić, Vrsaljko, Mitrović, Vida, Pivarić, Rakitić, Modrić, Brozović, Kramarić, Perišić, Mandžukić.
Kvalifikacije za SP, 20:45, Rujevica, Rijeka
Hrvatska Mandžukić 57'
1
1
Finska Soiri 89'
  • 90'

• 90'

Igrat će se pet minuta nadoknade.

• 89'

• 85'

Pašalić je ušao umjesto Mandžukića koji se žalio na ozljedu.

• 81'

Opet je bilo opasno pred našim vratima, ali smo se uspjeli obraniti.

• 80'

Mijenjaju oba trenera. Kod nas je ušao Čop umjesto Kramarića, a kod gostiju Sori umjesto Hetemaja.

• 78'

Finci su nas stisnuli, naši se brane!

• 76'

• 74'

Prvi žuti karton na utakmici dobio je Hetemaj nakon prekšraja na Modriću.

• 68'

Promjena kod Finaca. Pukki umjesto Schullera.

• 65'

Novi udarac Modrića, ali je finski vratar uspio uhvatiti loptu.

• 60'

I Ukrajina je povela. Kosovo je u 60. minuti zabilo sebi gol preko Paqarada.

• 57'

• 56'

• 55'

Island vodi 3:0 protiv Turske. Zabio je Arnason u 50. minuti.

• 54'

Čačić je napravio prvu promjenu. Rog umjesto Brozovića.

• 53'

• 52'

Hrvatska opet pritišće, ali još nema prave prilike. Imali smo osam udaraca iz kuta, a Finci ni jedan.

• 46'

• 45'

• 40'

Novi pokušaj Rakitića, ali bit će samo korner.

• 39'

Island od 39. minute vodi 2:0 protiv Turske. Strijelac je Bjarnason.

• 35'

• 32'

Island je zabio na gostovanju kod Turske! Strijelac je Gudmundsson u 32. minuti. To nam ne odgovara...

• 28'

Perišić je sada pokušao mješavinom škarica i voleja, ali opet nije bio precizan.

• 25'

Sad je tukao Perišić, no otišlo je pored gola.

• 25'

Prošlo je 25 minuta, Hrvatska je puno bolja od Finske koja gotovo da nije prešla centar. Gosti se brane sa svih 11 igrača i naši nogometaši moraju igrati brže.

• 22'

• 21'

Prilika za Hrvatsku! Vida je nakon kornera dobro tukao glavom, ali su Finci to očistili s gol-crte.

• 19'

Kako izgledaju tribine Rujevice pogledajte ovdje.

• 15'

Prošlo je prvih 15 utakmica, Hrvatska dominira. Posjed lopte zasad je 75:25 posto.

• 14'

Sada je Kramarić pokušao ljevicom, ali nije dobro udario loptu i nije bio opasnosti.

• 9'

• 7'

Evo ozbiljnijeg pokušaja Hrvatske. Perišić je lijepo prošao, ali su ga onda Finci blokirali.

• 1'

Počela je utakmica! Hrvatska ima prvi napad.

• -

Hrvatski kapetan Luka Modrić uoči utakmice dobio je prigodni dres za 100. nastup u reprezentaciji. Dočekan je pljeskom.

• -

Igrači su na izašli na teren, uskoro će himne i početni sučev zvižduk. Travnjak je u odličnom stanju.

• -

Evo i djelića atmosfere s Rujevice koju su zabilježili naši novinari.

• -

- Ne znam kakva bi atmosfera trebala biti da bude bolja. Dobro smo raspoloženi i nadam se da ćemo osvojiti tri boda. Trebali smo biti puno bliže Rusiji, ali očito ne ide drugačije. U boljem smo stanju nego što smo bili - rekao je izbornik Čačić uoči utakmice za HTV.

• -

Dakako, pratit ćemo i ostale večerašnje susrete u našoj skupini, Turska - Island i Kosovo - Ukrajina te vas obavještavati o promjenama rezultata.

• -

U Rijeci je 14 stupnjeva. Zasad nema kiše, ali jako puše.

• -

Modrić je uoči 100. nastupa dobio poseban dres. Pročitajte ovdje.

• -

Evo i zapisnika.

• FINSKA

• HRVATSKA

• -

Pravdu će dijeliti poljska sudačka postava sa čelu s Danielom Stefanskim.

• -

Vatreni se zagrijavaju.

• -

Očekujemo da će Hrvatska večeras igrati u sljedećem sastavu: Subašić - Vrsaljko, Vida, Mitrović, Pivarić - Rakitić, Modrić - Brozović, Kramarić, Perišić - Mandžukić.

• -

Hrvatski kapetan Luka Modrić večeras će obilježiti lijep jubilej - 100. utakmicu za Hrvatsku.

• -

Ante Čačić ima problema s izostancima pa tako večeras nema Ćorluke, Kovačića, N. Kalinića, Pjace, Jedvaja i Barišića. Nema ni Lovrena koji bi trebao biti spreman za Ukrajinu.

• -

Očekuje se da će Rujevica večeras biti puna iako je Armada najavila bojkot. Dva sata prije utakmice ostalo je još 250 ulaznica.

• -

Na SP će se izravno plasirati pobjednici skupina. Najlošija drugoplasirana momčad otpada, a ostalih osam će međusobno razigravati za odlazak na prvenstvo.

• -

Hrvatska je veliki favorit u večerašnjoj utakmici, a vaterni u ponedjeljak idu na teško gostovanje u Kijev kod Ukrajine gdje će se rasplesti situacija u skupini.

• -

Trenutni poredak u skupini je sljedeći: Hrvatska 16, Island 16, Turska 14, Ukrajina 14, Finska 7, Kosovo 1. Večeras se još sastaju Turska i Island te Kosovo i Ukrajina.

• -

To je susret 9. pretposljednjeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se iduće godine igrati u Rusiji.

• -

Dobra večer i dobro došli na novo druženje s hrvatskom nogometnom reprezentacijom. Vatreni od 20:45 na Rujevici igraju s Finskom.