Hrvatska na nevjerojatan način ispustila pobjedu nad Srbijom!

bojan bogdanović
09.08.2014.
u 18:45

Minutu i pol prije kraja Hrvatska je vodila 82:78 i imala napad za završetak priče, no sve što je mogla, napravila je pogrešno i ispustila pobjedu.

Hrvatska košarkaška reprezentacija u Francuskoj se priprema za skorašnje Svjetsko prvenstvo kojem je domaćin Španjolska. U drugom susretu na turniru u Pau izabranici Jasmina Repeše na nevjerojatan način ispustili su pobjedu nad Srbijom (83:84).

Već u osnovnom dijelu utakmice mogli su do pobjede jer 23 sekundi prije kraja posljednje četvrtine vodili su 73:70, ali šokirao ih je tricom Simonović. Repriza je viđena i u produžetku, ali s mnogo gorim ishodom. Minutu i pol prije kraja Hrvatska je vodila 82:78 i imala napad za završetak priče, no sve što je mogla, napravila je pogrešno. Bogdan Bogdanović pospremio je tricu za 84:83 samo 5 sekundi prije završetka, a posljednji pokušaj prezimenjaka Bojana nije pogodio metu.

Srbija je uzela ponuđeno, a Hrvatska je doživjela drugi poraz u Francuskoj. Bojan Bogdanović bio je nabolji hrvatski strijelac sa 19 koševa, a vrlo dobri bili su i Žorić (13), Rudež (11), Simon (11) i Lafayette (10). Srbe je predvodio Simonović (24 koša), a pridodali su se Bjelica (15) i Raduljica (13).

U prvom susretu na turniru u Pau domaćin je savladao izabranike Jasmina Repeše (81:71), dok je Grčka bila bolja od Srbije (66:64).

Tijek utakmice:

Produžetak

5. minuta, 84:83 za Srbiju - Završila je utakmica. Simon je pogodio jedno slobodno bacanje za 83:81, i to 25 sekundi prije kraja, a onda Bogdan Bogdanović pogađa tricu preko Andrića za nevjerojatno vodstvo Srbije 5 sekundi prije kraja. Posljednji napad išao je na Bojana Bogdanovića koji promašuje tricu i Srbija slavi. Baš kao i na kraju četvrte četvrtine Hrvatska je imala sve u svojim rukama. Minutu i pol prije kraja vodila je 82:78 i imala napad za završetak priče, no sve što je mogla, napravila je pogrešno i ispustila pobjedu.

5. minuta, 82:81 - Umjesto povećanja prednosti hrvatske, Srbi su se opet vratili u igru. Bogdanović je promašio, a u kontri Simonović pogađa tricu

3. minuta, 82:78 za Hrvatsku - Simon pogađa slobodna bacanja, a sad hrvatski Bogdanović pogađa tricu za 4 koša prednosti

3. minuta, 78:77 za Srbiju - nakon Simonova pogotka, srbijanski Bogdanović tricom 'iz svlačionice' donosi prednost svojoj momčadi

2. minuta, 75:73 za Hrvatsku - Rudež je pogodio oba slobodna bacanja

Četvrta četvrtina

40. minuta, 73:73 - Osnovni dio je završen, igrat će se produžetak. Srbi su 20 sekundi prije kraja odmah pogodoli tricu (Simonović), a Andrić pri posljednjem pokušaju nije zabio pod košem.

40. minuta, 73:70 za Hrvatsku - Prvo je Simonović pogodio koš i slobodno bacanje za vodstvo Srbije 70:68. Nakon toga Lafayette pogađa tricu i Srbi odmah potom gube loptu i čine prekršaj. Lafayette pogađa oba bacanja za tri koša prednosti 20 sekundi do kraja.

39. minuta 68:67 za Hrvatsku - Raduljica je pogodio slobodna bacanja, a Bjelica pogodio tricu za priključenje Srbije minutu i pol do kraja

38. minuta 68:62 za Hrvatsku - Rudež je postigao treću tricu u posljednjoj četvrtini za 68.60, Raduljica smanjuje

37. minuta 65:58 za Hrvatsku - Nova trica Rudeža za velikih 7 koševa prednosti

36. minuta 62:58 za Hrvatsku - Raduljica je pogodio pod košem i ubacio i slobodno bacanje, a onda je opet strijelac Žorić.

35. minuta 60:55 za Hrvatsku - I opet pogađa u 4. četvrtini odlični Žorić! A onda je tricu pogodio i Rudež!

33. minuta, 55:55 - Srbi su pogodili tricu, a Žorić ponovno pogađa za poravnanje. Repeša tijekom minute odmora traži mirnoću svojih igrača

32. minuta, 53:52 za Hrvatsku - Žorić se snašao pod košem i postigao prvi koš u posljednjoj četvrtini. Ukupno njegov peti koš.

Treća četvrtina

30. minuta, 52:51 za Srbiju - Iako je 18 sekundi prije kraja 3. četvrtine, nakon što su Simon i Žorić pogađali slobodna bacanja, Hrvatska povela 51:50, Srbija postiže koš sekundu prije kraja i u posljednji dio ulazi s minimalnom prednošću. Hrvatska je i u 3. četvrtini bila bolja (22:18).

28. minuta, 50:47 za Srbiju - Andrić je postigao koš (7) za izjednačenje, ali Simonović tricom (3-3) donosi vodstvo Srbiji. I on je 'vruć' danas, postigao je 13. koševa

26. minuta, 45:45 - Tricaško nadmetanje Simonovića i Bogdanovića donosi izjednačenje. Sjajan je Bojan danas, već je postigao 16 koševa (4-5 za tricu). Tijekom minute odmora srbijanski izbornik Aleksandar Đorđević zatražio je od svojih igrača da igraju čvršću obranu na šuterima Bogdanoviću, Hezonji i Simonu

25. minuta, 39:38 za Srbiju - Vodstvo nije dugo trajalo. Šarić je izgubio loptu, a Srbi pogađaju slobodno bacanje za prednost

23. minuta, 38:36 za Hrvatsku - Sjajan početak Hrvatske u drugom dijelu. S dvije trice Repešini igrači preuzeli su vodstvo. Trice su pogodili Bogdanović i mladi Hezonja

22. minuta, 34:32 - Bogdanović pogađa svoju drugu tricu. Hrvatska se primakla na 2 koša zaostatka

Druga četvrtina

20. minuta, 34:29 - Zahvaljujući koševima Simona i Šarića Hrvatska je smanjila prednost pa na poluvremenu ima zaostatak od 5 koševa. Posljednju četvrtinu Hrvatska je dobila rezultatom 20:18. Iako je Hrvatska imala čak bolji postotak šuta u prvom dijelu skupo su je stajale brojne pogreške i čak 12 izgubljenih lopti. Srbija je bila i nešto dominantnija u skoku (12-7).

Bogdanović (7 koševa), Lafayette (5) i Markota (5) najbolji su strijelci u Repešinoj momčadi dok Srbe predvode Bjelica (7), Raduljica (6) i Simonović (5).

19. minuta, 34:25 - Marković pogađa tricu za najveću prednost Srbije do 9 koševa

17. minuta, 28:23 - I Bogdanović pogađa tricu, najbolji je hrvatski strijelac sa 7 koševa

17. minuta, 28:20 - Lafayette je pogodio tricu, ali i Srbi svejdeno povećavaju prednost.

15. minuta, 21:17 - Srbija i dalje ima prednost iako se Hrvatska primakla koševima Žorića i Markote.

Prva četvrtina - 16:9 za Srbiju - Bolje su Srbi počeli utakmicu. Čak sedam igrača pogodilo je hrvatski koš dok se u našim redovima istaknuo jedino Bojan Bogdanović sa 4 koša. Pridodao mu se Lukša Andrić sa 3 koša.

>>Prvi poraz Hrvatske: Žorić i Šarić odlični, ostali u sivilu