Stali nakon Poljuda: Dinamu se ovo nije dogodilo još od Sammira!

Zadnji put Dinamo nije imao igrača među pet najboljih strijelaca lige još u sezoni 2010./2011., a tada je najubojitiji strijelac plavih bio Sammir s 11 pogodaka
04. svibnja 2019. u 20:06 2 komentara 3779 prikaza
Pogledajte galeriju 1/5

Suvereni Dinamo promarširao je ligom i šest kola prije kraja ni teoretski više ne može izgubiti naslov prvaka. Momčadi Nenada Bjelice doista se ne mogu naći zamjerke, jednostavno je u ligi, uza sva rotiranja, bila nedodirljiva. Tek je u prošlom kolu drugi put pobijeđena u prvenstvenoj utakmici, nakon što je postala prvak.

Igor Jovičević IZGUBILI U FINALU Dinamo na U-23 turniru igrao s klincima, a Bayern s igračima preko 30 godina!

No, spomenutim rotacijama igrač plavih Komnen Andrić mogao bi ostati bez naslova najboljeg strijelca lige. Naime, sada zaostaje dva pogotka za vodećim strijelcima lige Mirkom Marićem i Jakovom Puljićem. Kad je zimus došao u Dinamo, imao je na kontu deset pogodaka postignutih u puno manjem klubu, Interu, i bio je vodeći strijelac lige. No, u Dinamu je u nastavku sezone postigao samo tri pogotka u ligi. Što i nije čudo jer je u 11 nastupa igrao samo 549 minuta. Da je igrao više, kao njegovi konkurenti za naslov najboljeg strijelca u drugim klubovima, sigurno bi puno bolje stajao na ljestvici strijelaca.

Sedam godina se nije dogodilo

No isto se može reći i za njegove suigrače s kojima dijeli minutažu, Brunu Petkovića i Marija Gavranovića. Da su i oni imali punu minutažu, sigurno bi puno bolje stajali s brojem pogodaka, možda bi bili i najbolji strijelci. Naime, Petković je postigao osam, a Gavranović sedam pogodaka.

Sigurno nije zabrinjavajuće, ali je zanimljivo da ni jedan od tih središnjih Dinamovih napadača već četiri kola nije zabio gol. U Osijeku je strijelac bio Dani Olmo, u Koprivnici Gojak, Olmo je zabio i dva gola Istri, a po gol Ademi i Oršić. Rudeš su pak nokautirali Majer i Olmo. Posljednji pogodak koji je zabila Dinamova špica je onaj za pobjedu plavih na Poljudu koji je postigao Mario Gavranović.

Rotacije u momčadi plavih, pa tako i napadača, mogle bi dovesti do toga da Dinamo nakon duljeg vremena nema strijelca ni među pet najboljih u ligi, ako Andrić još “prikoči”, a igrači u ostalim klubovima nastave zabijati.

Zadnji put Dinamo nije imao igrača među pet najboljih strijelaca lige još u sezoni 2010./2011., a tada je najubojitiji strijelac plavih bio Sammir s 11 pogodaka, a to mu je bilo dovoljno tek za šesto mjesto. Tada je prvi strijelac bio Ivan Krstanović (Zagreb) s 19 golova, ispred Ante Vukušića (Hajduk, 14), Mehmeda Alispahića (Šibenik, 11), Nine Bule (Lokomotiva, 11) i Dine Kresingera (Cibalia, 11).

Dinamo grb SIMBOL OTPORA VIDEO Pogledajte promjene Dinamovog grba: Od NDH-a preko petokrake do Tuđmana i Croatije

Andrić se ne predaje

Ne vjerujemo da će Nenad Bjelica forsirati Andrića i juriti za tim trofejom, ali od pet utakmica srpski bi napadač mogao igrati u tri, pa ako bude raspoložen možda i postane najbolji strijelac prvenstva. I sam kaže da za to još ima šanse, da se tog naslova još nije odrekao, a sigurno bi mu i jako dobro došao u životopisu kad jednog dana bude odlazio iz Dinama.

Promijenila su se i nogometna vremena, teško je zamisliti da bi netko mogao dostići čudesnog Eduarda da Silvu koji je u sezoni 2006./2007. za Dinamo zabio 34 gola, a sad je velika stvar ako ih netko zabije 20 u sezoni. Prošle sezone Soudani je bio najbolji sa 17, godinu prije Futacs također sa 17, a bilo je godina u kojima su prvi strijelci lige zabijali i manje od 20 (Beqiraj i Benko po 15, Mandžukić 16, Vugrinec 18, Krstanović 19). Pet kola prije kraja, dva vodeća strijelca postigla su po 15 pogodaka i teško da će zabiti još pet do kraja da dođu barem do brojke 20.