Nikola Pokrivač
Marko Lukunić/PIXSELL
26.09.2009.
u 20:30

Nogometaši Red Bull Salzburga pobijedili su u dvoboju devetog kola austrijske Bundeslige Austriju Kärnten na gostovanju 2:1.

Prvi je gol za gostujući sastav u 60.minuti zabio Nikola Pokrivač. Krasnim je udarcem lijevom nogom zabio s ruba 16-erca pod gredu domaćeg vratara Schranza nakon povratne lopte Kamerunca Tchoyija, inače strijelca za 2:0 u 76. minuti.

Pokrivaču je to drugi pogodak u četvrtom nastupu za aktualne prvake i trenutačno vodeću momčad lige. Odigrao je cijelu utakmicu.

Domaći su do kraja tek uspjeli smanjiti golom Martina Hidena u 83. minuti.

Rapid je u Beču pobijedio gradskog rivala Magnu 3:1. Nikica Jelavić igrao je do 57. minute.

Sturm je na gostovanju pobijedio Kapfenberg 1:0. Gordon Schildenfeld u pobjedničkom je sastavu odigrao cijelu utakmicu.