Mužinić i Dretar Karić osvojile 21. medalju za Hrvatsku

(SP)BRAZIL-RIO DE JANEIRO-PARALYMPICS-TABLE TENNIS-WOMEN'S TEAM CLASS 1-3
Yang Lei/XinHua/PIXSELL
01.09.2021.
u 09:33

Hrvatska sada ima pet zlata, šest srebrnih i deset brončanih medalja

Osvojivši broncu u ekipnom natjecanju na Paraolimpijskim igrama u Tokiju, hrvatske parastolnotenisačice Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osvojile su ukupno 21. hrvatsko odličje u povijesti ljetnih POI.

Hrvatska sada ima pet zlata, šest srebrnih i deset brončanih medalja.

Prvu medalju za Hrvatsku osvojila je Milka Milinković u bacanju koplja 1992. godine u Barceloni.

Slijedile su četiri bronce u Ateni 2004. godine - tri plivačke Mihovila Španje, te jedna Jelene Vuković u bacanju diska.

U Pekingu 2008. Hrvatska je osvojila četiri medalje - tri zlata i srebro.

Prva mjesta osvojili su Antonia Balek u bacanju koplja i kugle, te Darko Kralj u bacanju kugle, dok je Branimir Budetić u bacanju koplja bio srebrni.

U Londonu 2012. Darko Kralj je osvojio srebro u bacanju kugle, drugi je bio i Zoran Talić u skoku u dalj, Mihovil Španja je doplivao do bronce, Mikela Ristoski je doskočila do bronce, a treći je bio i Budetić u bacanju koplja.

Na posljednjim POI u Rio de Janeiru 2016. Mikela Ristoski je bila "zlatna" u skoku u dalj, a Sandra Paović u stolnom tenisu. Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić su osvojile srebro u ekipnoj konkurenciji u stolnom tenisu, kao i Zoran Talić u skoku u dalj. Velimir Šandor je bio treći u bacanju diska.

Prvu medalju u Tokiju osvojio je Velimir Šandor koji je bio srebrni u bacanju diska, a potom su Anđela Mužinić i Helena Dretar Karić osvojile broncu u ekipnom natjecanju stolnoteniskog turnira.