Naslovnica Sport Ostali sportovi

Mladost povela u finalu protiv Marine Kaštela

"Čestitam Mladosti na pobjedi, nama sada preostaje analizirati gdje smo griješili kako bi ih što spremnije dočekale u drugoj utakmici, pobijedile i još jednom slijedeći tjedan došle u Dom odbojke", izjavila je Kaštelanka Bruna Botić.
22. travnja 2021. u 22:13 0 komentara 85 prikaza
Zagreb: Osmina finala Challenge kupa, HAOK Maldost - Fatum

Odbojkašice Mladosti, aktualne pobjednice Kupa Hrvatske opravdale su ulogu favoritkinja u prvom finalnom susretu doigravanja za državne prvakinje i pobijedile Marinu Kaštela s 3-0 (25-15, 25-20. 26-24).

Petrinja: Utakmica legendi Hrvatske i Slovenije ZAJEDNIČKI NEPRIJATELJ Dupli viski i 3.800 SMS-ova: Kako su Balkanci za 48 sati srušili famoznu Superligu

No, treba istaknuti da su gošće, kako je susret išao kraju, bivale sve opasnije pa su koncem trećeg seta kreirale pravu malu dramu u kojoj, na njihovu žalost, nisu imale sreće pa je i taj set na razliku (26-24) pripao domaćim igračicama.

U prvom setu Mladost je krenula silovito, sjajnim servisima, pa su od početnih 7-3 ubrzo skočile na 12-3 te bez poteškoća održavale prednost do konačnih 25-15.

Već u drugom setu Kaštelanke bolje hvataju priključak pa su nakon vodstva domaćih 8-4 uspjele doći do izjednačenja na 16-16. Mladost je bolje odigrala završnicu i od 21:19 došla do konačnih 25-20, uz četiri zadnja poena iskusne kapetanice Volmut.

I u trećem setu domaća ekipa je vodila, ne više toliko uvjerljivo, a gošće su po prvi put povele sa 16-15. Od tog perioda igra se 'poen za poen', a tu su na kraju više sreće imale 'mladostašice', predvođene sjajnom Dinkom Kulić sa 21 poenom. Pavičić je za Mladost osvojila 11, a Volmut osam poena, dok je kod Marine Kaštela Vukić bila jedina dvoznamenkasta s 12 poena, dok su Botić i Kalman priskrbile po osam.

Zanimljiv je na kraju pogled na ukupnu statistiku: 38 poena Mladost prema 33 Kaštelanki, tri as servisa (gošće niti jedan), te čak 10 blokova prema jednom Marine Kaštela koja je ipak u jednom elementu bila izjednačena sa Zagrepčankama - u broju pogrešaka (25).

POSTOJE UGOVORI Perez pohvalio Modrića pa zaprijetio 'dezerterima': 'Platit ćete za izlazak iz Superlige!'

"Jako smo zadovoljne kao ekipa, jer smo uložile puno truda i znoja u ovu pobjedu. No, pred nama je još drugi susret u Kaštelima, gdje želimo zadržati ovaj nivo igre i pokušati riješiti finalnu seriju u dvije utakmice", rekla je na kraju libero Mladosti Izabela Štimac

Druga utakmica igra se u nedjelju u Kaštelima, s početkom u 15.00 sati.

Jeste li među njima?
Sve shvaćaju ozbiljno i osobno: Ovo su najosjetljiviji znakovi horoskopa
LAQO osiguranje
Digitalna transformacija
Kako je domaći tim razvio digitalno rješenje koje Hrvatsku svrstava u europski vrh