Naslovnica Sport Rukomet

Hrvatska u nastavku slomila otpor Srbije i stigla do nove pobjede

Hrvatska u drugi krug, koji se igra u Beču, prenosi maksimalna dva boda, pa dvoboj sa Srbima nema neku rezultatsku važnost. No Červarova družina ima želju prvi dio natjecanja završiti maksimalnim učinkom
13. siječnja 2020. u 21:57 28 komentara 24980 prikaza
Hrvatska - Srbija
Pogledajte galeriju 1/18

Hrvatski rukometaši završili su prvi krug natjecanja s maksimalnim učinkom. U 3. kolu  Skupine A Červarovi su izabranici pobijedili Srbiju sa 24:21 (8:10).

REAKCIJE Evo što srpski mediji pišu nakon poraza od Hrvatske: Nevjerojatne scene u Grazu!

Naši rukometaši su u 42. minuti krenuli u preokret, zabili smo pet golova u nizu i stigli do rezultatskog preokreta.

>> Hrvati na tribinama sasvim zasjenili Srbe, prekrasna navijačica zapalila atmosferu

1 / 13
Hrvatska rukometna reprezentacija protiv Srbije igra utakmicu trećeg kola Europskog prvenstva

Nakon što smo napravili prednost od pet golova razlike utakmicu smo mirno priveli kraju. Hrvatska u drugi krug prenosi dva boda.

Utakmica sa Srbijom nije imala rezultatsku važnost. Hrvatska je i prije zadnjeg kola osigurala prvo mjesto u skupini, dok je Srbija bila bez izgleda za prolaz.

Crna Gora - Srbija Graz Potez Crnogoraca ostavio Srbe u nevjerici: To je provokacija!

Hrvatska je odlično ušla u utakmicu, povela je 5-2, uz čak šest obrana Marina Šege u prvih 10 minuta susreta. Međutim, u nastavku prvog poluvremena Srbija je zaigrala bolje, okrenula je rezultat i na odmor je otišla s dva gola razlike (10-8).

Srbija je držala vodstvo i u prvih 15 minuta nastavaka, no Hrvatska tada radi seriju 5-0 i od minus dva (12-14) bježi na +3 (17-14). Deset minuta prije kraja imali smo +6 (21-15) i do kraja susreta obranili smo vodstvo za konačnih 24-21.

1 / 12

Hrvatsku su do pobjede predvodili Luka Stepančić i Domagoj Duvnjak s po pet golova, dok su Luka Cindrić, Zlatko Horvat i Igor Karačić zabili po tri gola. Sjajni Marin Šego utakmicu je završio s 15 obrana. Kod Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić s četiri gola.

U drugom susretu u skupini Bjelorusija je u izravnom okršaju za prolaz pobijedila Crnu Goru s 36-27 (17-11). Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

SHVATIO JE Reprezentativac Srbije priznao razlog hrvatskog uspjeha i njihovog neuspjeha

Mikita Vailupau sa sedam, te Siarhej Šilović i Artsem Karalek s po pet golova predvodili su Bjelorusiju, dok su u suparničkim redovima najefikasniji bili Vladan Lipovina s pet i Filip Vujović s četiri gola.

Hrvatska je završila natjecanje u skupini A s tri pobjede i u drugi krug prenosi dva boda. Dalje, ali bez bodova ide i Bjelorusija, dok je za Crnu Goru i Srbiju EP završilo.

Hrvatska u 2. krugu Protiv Bjelorusa smo igrali rukomet kakav se rijetko viđa

Osim Hrvatske u skupini I igrat će i Španjolska, Njemačka, te Bjelorusija. Hrvatska i Španjolska sele u Beč s po dva boda, dok Njemačka i Bjelorusija kreću s nulom.

Posljednja dva suparnika u drugom krugu natjecanja Hrvatska će doznati u utorak kada su na rasporedu susreti trećeg kola u skupini B.

Leon Lučić vrijeđao i pljuvao prilikom privođenja
ISPITIVANJE ZA IZNUDU
Mrzovoljni Leon Lučić vrijeđao i pljuvao prilikom privođenja: 'Gdje ste, bando destruktivna!'
  • Kraj

Hrvatski rukometaši završili su prvi krug natjecanja s maksimalnim učinkom. U 3. kolu  Skupine A Červarovi su izabranici pobijedili Srbiju sa 24:21 (8:10). Naši rukometaši su u 42. minuti krenuli u preokret, zabili smo pet golova u nizu i stigli do rezultatskog preokreta. Nakon što smo napravili prednost od pet golova razlike utakmicu smo mirno priveli kraju. Hrvatska u drugi krug prenosi dva boda.

• 58'

Ponovno je zabio Cindrić i potvrdio pobjedu Hrvatske.

• 57'

Mandić zabio  - 23:19.

• 56'

Cindrić prekinuo naš post za 22:19.

• 55'

Srbija je zabila još jedan gol - 21:19.

• 54'

Radivojević smanjio prednost Hrvatske - 21:18.

• 50'

Karačić iz kontranapada povisio na pet golova prednosti - 20:15.

• 49'

Karačić je zabio i doveo nas na četiri gola prednosti - 19:15.

• 47'

Šego je obranio, a Šipić zabio za 18:15.

• 46'

Hrvatska u naletu, Horvat zabio za 17:14.

• 45'

Mandić zabio za 16:14. Zabili smo četiri gola u nizu.

• 45'

Duvnjak zabio za vodstvo 15:14.

• 44'

Šego briljira na vratima, ponovno je obranio zicer. To mu je 13 obrana na utakmici.

• 43'

Duvnjak je ponovno zabio, ovaj put s igračem manje, i izjednačio na 14.14.

• 42'

Stepančić je zabio i smanjio prednost - 13:14, a Mandić je zaradio dvije minute kazne.

• 42'

Srbija ponovno otišla na dva razlike.

• 40'

Promašili smo dva zicera i ponovno se doveli u tešku situaciju.

• 37'

Horvat iz sedmerca zabio za izjednačenje - 12:12.

• 35'

Kapetan preuzeo odgovornost. Duvnjak zabio za 11:12.

• 34'

Nikolić je zabio za Srbiju i vratio dva gola razlike.

• 34'

Stepančić zabio za 10:11.

• 31'

Cindrić je zabio i smanjio prednost Srbije - 9:10.

• 31'

Počelo je drugo poluvrijeme.

• 30'

Hrvatska nakon prvog poluvrmena gubi protiv Srbije s 8:10. Šego je sakupio osam obrana i drži nas na životu. Prvo poluvrijeme odigrali smo u grču. Nismo zabili gol zadnjih osam i pol minuta prvog dijela dvoboja. Najraspoloženiji u našoj reprezentaciji je Stepančić s tri pogotka.

• 29'

Musa je dobio dvije minute kazne.

• 28'

Sedam minuta Hrvatska nije postigla pogodak.

• 25'

Đukić zabio još jedan gol za Srbiju koja vodi s 10:8.

• 23'

Mošić zabio za Srbiju drugi gol u nizu, te preokrenuo rezultat. Srbi vode 9:8.

• 22'

Pešić je zabio s crte za novo izjednačenje - 8:8.

• 21'

Stepančić pogotkom završio sjajnu akciju, vodimo 8:6.

• 19'

Napokon smo zabili. Horvat iz sedmerca ponovno vratio Hrvatsku u prednost - 7:6.

• 16'

Musa zabio i vratio prednost na dva gola razlike - 6:4.

• 15'

Pišica je s dva pogotka u nizu smanjio prednost Hrvatske (5:4).

• 15'

Šego je Iliću obranio sedmerac.

• 14'

Mamić zbog prekršaja dobio dvije minute kazne.

• 11'

Duvnjak iz kontranapada zabio za 5:2.

• 11'

Šego briljira na vratima. Sakupio je dosad šest obrana.

• 9'

Stepančić iz drugog plana zabio svoj drugi gol na utakmici. Hrvatska vodi s 4:2.

• 9'

Karačić iz kontranapada zabio za 3:2.

• 8'

Igramo s igračem više. Isključen je Pušica.

• 6'

Stepančić zabio, Hrvatska ponovno vodi 2:1.

• 6'

Nikolić je zabio i izjednačio na 1:1.

• 5'

Šego upisao i treću obranu. Četiri minute bez pogotka.

• 4'

Cindrićev udarac obranio je Cupara.

• 2'

Šego upisao prvu obranu.

• 1'

Mandić zabio prvi gol na utakmici. Hrvatska vodi s 1:0.

• 1'

Idemo, Hrvatska! Červarovi izabranici protiv Srbije krenuli po novu pobjedu na EP-u.

• RASPRODANA DVORANA

Stadthalle dvorana u Grazu će prvi put za šest utakmica u skupini biti rasprodan. Dvoboj Hrvatske i Srbije gledat će 5.300 navijača.

• BJELORUSI PROŠLI

U izravnom sudaru za prolaz u drugi krug Europskog rukometnog prvenstva, Bjelorusija je u Grazu pobijedila Crnu Goru s 36-27 (17-11).

Bjelorusija je ovom pobjedom osigurala nastavak natjecanja, ali u drugi krug ide bez bodova.

U drugom susretu iz A skupine Hrvatska će večeras odmjeriti snage sa Srbijom. Bit će to utakmica bez ikakve rezultatske važnosti.

Hrvatska je s dvije pobjede i prije ove utakmice osigurala prvo mjesto u skupini i u drugi krug prenosi dva boda, dok je Srbija bez izgleda za prolaz. (h)

• IZBORNIK SLAVI JUBILEJ

Hrvatski izbornik će danas proslaviti mali jubilej. Lino Červar će Hrvatsku s klupe 200. put.

– Stvarno? Nisam znao za taj podatak. Baš ste me ugodno iznenadili – rekao je Lino.

Hvala Zvonimiru Vukeliću, umirovljenom novinaru Večernjeg lista, koji tako brižno vodi rukometne statistike. A statistika još kaže da Lino ima 149 pobjeda, 12 remija i 38 poraza. Zlatko Horvat će pak danas odigrati 196. utakmicu, a protiv Crne Gore postigao je svoj 600. pogodak.

– Pa kad već vodim 200. put, red je da ostvarim i 150. pobjedu – naglasio je hrvatski izbornik.

• BEZ MARIĆA

Marino Marić osjetio je bol u leđima i neće igrati protiv Srbije. Červar ima na raspolaganju Željka Musu i Marina Šipića.

• Pogledajte kakvo su ozračje hrvatski navijači napravili ispred dvorane.

• NAVIJAČI

Hrvatski navijači u velikom broju pristižu u Graz. Červarovi izabranici imat će veliku podršku od nekoliko tisuća navijača, koji će sigurno napraviti pakleno ozračje u dvorani. Srbijanska reprezentacija imat će puno manju podršku. Hrvatski navijači | Autor : Luka Stanzl/Pixsell Foto: Luka Stanzl/Pixsell

• Rukometaši Hrvatske večeras završavaju svoju priču u Grazu, u susretu protiv Srbije (20.30 sati, RTL). Utakmica nam rezultatski ništa ne znači, a Lino Červar je pak na sto muka. Zašto? Zato što javnost očekuje novu pobjedu, a on pak mora odmoriti naše najbolje igrače. Više pročitajte OVDJE. Hrvatska rukometna reprezentacija | Autor : Luka Stanzl/Pixsell Foto: Luka Stanzl/Pixsell

• Dobra večer!

Hrvatski rukometaši u Grazu igraju posljednju utakmicu skupine A na Europskom prvenstvu. Červarovi izabranici osigurali su prvo mjesto u skupini s dvije pobjede, protiv Crne Gore i Bjelorusije.

U 3. kolu Hrvatska igra protiv Srbije koja se nakon ovog dvoboja oprašta od natjecanja. Hrvatska u drugi krug koji se igra u Beču prenosi maksimalna dva boda pa dvoboj sa Srbima nema neku rezultatsku važnost. No Červarova družina ima želju prvi dio natjecanja završiti maksimalnim učinkom.

Tijek utakmice Hrvatska - Srbija pratite na portalu Večernjeg lista.