Hrvatski dvoboj u NBA-u: Hezonja u pobjedi bez koša, Bogdanović ubacio 20 poena

Bogdanović
Reuters
31.12.2015.
u 08:46

Bogdanović je na terenu proveo čak 38:22 minuta, za 20 ubačaja šutirao je 8-11 za dva i 1-6 za tri, te je pogodio jedino slobodno bacanje, a ostvario je i 6 skokova i 3 asistencije.

U dvoboju dvije NBA momčadi koje u svojim redovima imaju hrvatske košarkaše Orlando Magic je na domaćem parketu svladao Brooklyn Netse sa 100:93, no Mario Hezonja se nije upisao u strijelce kod pobjedničkog sastava dok je Bojan Bogdanović postigao 20 koševa za poražene.

Netsi su većim dijelom susreta bili u prednosti, ali ponovno su vrlo slabo odigrali završnicu, posljednju minutu Magic je riješio u svoju korist sa 8:0 i minimalni zaostatak od 92:93 pretvorio u prilično uvjerljivu 100:93 pobjedu.

Brooklyn je kod vodstva 93:92 imao napad, ali se Jarrett Jack poskliznuo, te potom i izgubio loptu u podbacivanju s Aaronom Gordonom. U sljedećem napadu domaćih Tobias Harris pogodio je za vodstvo 94:93, a zatim je Jack 25 sekundi prije kraja promašio šut za preokret da bi igrači Orlanda u završnici pogodili svih šest slobodnih bacanja, dok su Netsi zaredali s pogreškama.

Hezonja je za Orlando igrao 8:00 minuta i za to vrijeme uputio jedan neprecizan šut za tricu i ostvario jednu asistenciju.

S omjerom pobjeda i poraza 19-13 Orlando se i dalje drži u vrhu Istočne konferencije, dok je Brooklyn s omjerom 9-23 pretposljednji na Istoku, te treći odozada u čitavoj ligi.

3. Portland    14 20 .412 9
4. Minnesota 12 20 .375 10