Capar opet ušao umjesto vratara i zabio za remi (3:3) protiv Češke!

Hrvatska futsal reprezentacija
31.01.2014.
u 20:23

- Česi su naši stari znanci. Prvo smo gubili od njih, onda smo im 2012. godine u Splitu naplatili te dugove

Nakon senzacionalnog remija protiv Španjolske u prvom kolu Europskog prvenstva, hrvatsku futsal reprezentaciju čekao je novi izazov. Na rasporedu je bila utakmica protiv Češke, a završila je 3:3.

Izabranici Mate Stankovića nisu dobro otvorili utakmicu, djelovali su sporo i umorno od susreta protiv Španjolske pa su Česi to iskoristili i poveli. U devetoj minuti prvog dijela Novotny je prošao pokraj Capara i zabio za 1:0.

Stanković je tada pozvao minutu odmora, a naši su nakon toga dobro reagirali. Počeli su stvarati prilike, a sve je rezultiralo izjednačenjem u 13. minuti. Marinović je nabacio, a Jelovčić iz voleja zabio. Komentator na Eurosportu tu je akciju nazvao jednom od najljepših na cijelom turniru. A samo tri minute poslije i Marinović se upisao u strijelce nakon akcije s Novakom. Na odmor je tako Hrvatska otišla s vodstvom.

No, i u nastavak smo krenuli loše. Već u 30. sekundi Mareš je zabio za izjednačenje, a u 5. je Belej vratio Češku u vodstvo. To je ponovno pokrenulo Hrvatsku, ali su Suton, Jelovčić i Grcić promašivali prilike. Pet minuta prije kraja ponovno je Capar ušao u igru kao 'leteći vratar', a to se isplatilo minutu i pol prije kraja susreta kada je Capar zabio za remi 3:3.

Ovaj rezultat nam odgovara jer za očekivati je da će Španjolska u posljednjem kolu pobijediti Češku i osigurati nam četvrtfinale. Ako, pak, Češka pobijedi, i onda smo sigurno u drugom krugu, a ako završi bez pobjednika onda će sve ovisiti o gol-razlici.

>>'Kakav je osjećaj? Plakao sam kao malo dijete da budem iskren'

Tijek utakmice!

Prvo poluvrijeme

1' Počela je utakmica, sretno našim dečkima!

4' Dobra akcija Hrvatske, Jelovčić je pucao, lopta je već prošla vratara, ali spasio je češki igrač

5' Dobra prilika za Češku! Srećom, jedan od njihovih napadača nije uspio zahvatiti loptu na drugoj vratnici i ugurati ju u gol

7' Prilika za Hrvatsku, ali u kontri 2 na 1 su se prekombinirali Grcić i Jelovčić

9' Novotny je prošao pokraj Capara i pogodio suprotni Jukićev kut! Češka vodi 1:0

12' Na našim igračima vidi se umor, nismo dobri na početku utakmice i pozvana je minuta odmora.

13' Dobra akcija naših, pucao je Marinović, ali je njegov udarac blokiran. Tražio je naš igrač igranje rukom, ali sudac se nije oglasio.

13' GOOOL!!!! Marinović je nabacio iz kornera, a Jelovčić odličnim volejem zabio za 1:1!

16' GOOOL!!! Novak i Marinović odigrali su dupli pas i izigrali obranu Čeha, a Marinović je zabio za 2:1!

18' Još jedan pokušaj naših, ali Grcićev udarac obranio je vratar Češke

20' Dobar pokušaj Češke, ali smo imali sreće jer je udarac Mareša otišao pokraj gola

20' Gotovo je prvo poluvrijeme. U početku nismo bili dobri pa su Česi poveli, ali u nastavku prvog dijela smo se trgnuli i golovima Jelovčića i Marinovića preokrenuli rezultat.

Drugo poluvrijeme

1' Krenuo je nastavak utakmice, a Česi su već nakon pola minute zabili gol. Mareš je strijelac, a Jukić je loše reagirao

4' Kakva prilika za Hrvatsku! Išli smo u kontru, Jelovčić je bio sam ispred vratara, 'zarolao' ga, ali je njegov udarac na crti izbacio jedan od čeških braniča

5' Česi su nas izigrali, Belej je ostao sam na drugoj vratnici i zabio za vodstvo Češke 3:2!

7' Grcić se poigravao kao zadnji igrač i izgubio loptu, ali Česi to nisu iskoristili

9' Suton je odlično prošao, dao za Jelovčića koji je promašio vrhunsku priliku

10' Još jedna velika prilika za Hrvatsku, ponovno je Jelovčić bio u šansi, ali je pucao ravno u vratara

12' Suton je primirio visoku loptu, ali je vratar češke ponovno odličan

15' Novak je odlično prošao, ali je pucao pokraj gola

15' Napravili smo šesti akumulirani prekršaj pa su Česi imali kazneni udarac s deset metara, a Jukić je obranio. Međutim, previše je izašao iz prostora i udarac se ponavlja. Srećom, Jukić je ponovno obranio!

16' Česi su ponovno imali dobru priliku, ali jukića nas je s nekoliko uzastopnih obrana spasio. Opet smo izvadili vratara, Capar je u igri

19' I opet nam se isplatilo, Capar je zabio gol za 3:3. Još minuta i pol do kraja!

20' Česi su izvadili vratara, ali uspjeli smo izdržati do kraja. Odličan rezultat za naše, završilo je 3:3!