Hrvatska potopila Bahrein. Babić 'poludio' u prvom dijelu: Jeste li vi normalni!

Hrvatska - Bahrein
1/3
09.04.2016.
u 19:30

Ako Danci pobijede Norvešku, Hrvatskoj će u posljednjoj utakmici zbog bolje gol razlike biti dovoljan i bod za odlazak na OI.

Hrvatska rukometna reprezentacija nakon poraza protiv Danske (24:28) na otvaranju kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre u Rio de Janeiru danas je uvjerljivo pobijedila Bahrein (33:22) koji je jučer također posrnuo, i to u susretu s Norveškom (35:29).

Izabranici Željka Babića bili su veliki favoriti u ovoj utakmici, no to se u prvom poluvremenu nije potvrdilo. Hrvatska je bila u grču i igrala je očajno u obrani. Stoga je sredinom prvog dijela, pri vodstvu Bahreina 9:6, Babić pozvao minutu odmora i vikao na igrače:

- Pa jeste li vi normalni, ovo nije cirkus! Ne možemo ovako igrati!

Niti nakon toga igrači se nisu pribrali pa se na odmor otišlo s rezultaom 14:14.

Ipak, u nastavku su stvari sjele na svoje mjesto. Hrvatska je zaigrala ozbiljnije i angažiranije u obrani, a igrači azijskog doprvaka ostali su bez snage pa je prednost sve više rasla. Nakon odličnog početka i vodstva 17:14 pobjeda više nije dolazila u pitanje, a serijom 10:2 naša reprezentacija stigla je do vodstva 32:20.

Odličan je bio vratar Pešić (18 obrana), a slijedili su ga Štrlek (8 golova), Duvnjak (5) i Čupić (5).

Kako dva sudionika turnira odlaze u Brazil, Hrvatska će s dva osvojena boda ući u odlučujući nedjeljni okršaj s Norveškom.

U drugom dvoboju današnjeg programa (20.30 sati) igrat će Danska i Norveška. Ako Danci pobijede, Hrvatskoj će u posljednjoj utakmici zbog bolje gol razlike biti dovoljan i bod za odlazak na OI.

HRVATSKA - BAHREIN (14:14) 33:22

HERNING - Dvorana Jyske Bank Boxen. Gledatelja 4000. Suci: Rashed i El-Sayed (oba iz Egipta).

Hrvatska: Stevanović, Pešičć (18+1), Marić 1, Duvnjak 5, Kopljar 2, Gojun, Horvat 1, Karačić 3, Buntić 3, Mandalinić 2, Štrlek 8, Čupić 5, Pavlović, Kozina, Mamić 1, Cindrić 2. Izbornik Željko Babić.

Bahrein: Abdulla (4+0), Yaqoob (1+0), Alkhazna (0+0), Hasan, Alfardan 5, J. Abdulqader 2, M. Abdulqader, Isa, Askani 1, A. Almaqabi, M. Almaqabi 4, Alsalatna 2, A. Abdulqader, Saad 2, Habib 1, Alsayyad 5. Izbornik: Abdel-Djalil Bouanani.

Sedmerci: Hrvatska 0 (0), Bahrein 0 (3). Isključenja: Hrvatska 12, Bahrein 4 minute.

Tijek utakmice:

60' - Završila je utakmica! Hrvatska je nakon muke u prvom dijelu na kraju slavila s uvjerljivih 33:22

58' - Bahrein je ostao bez snage, igrači azijskog doprvaka jedva čekaju završetak utakmice

30:20 - Drugi Mandalinićev pogodak za 10 razlike

49' Bahrein je pozvao minutu odmora, njihov brod tone sve dublje - 27:18

47' Pešić je odličan, njegova 15. obrana

24:18 - Krila nam savršeno funkcioniraju, Štrlekov peti gol

22:17 - Razigrao se Čupić u drugom dijelu, njegov četvrti gol iz pet pokušaja

42' Hrvatska ima pet razlike (21:16) zahvaljujući prvom Mandalinićevom golu. Obje momčadi su s igračem manje

20:16 - Ponovno je zabio Čupić

19:16 - Sjajno Čupićevo dodavanje iza leđa za strijelca Marića

18:15 - Čupić održava prednost od tri razlike

17:14 - Hrvatska igra mnogo bolje u nastavku, Štrlekov četvrti pogodak

16:14 - Duvnjak pogotkom otvara drugi dio, a na dva razlike povisuje Kopljar

31' Počelo je drugo poluvrijeme

30' Završilo je prvo poluvrijeme! Hrvatska i Bahrein su poravnati - 14:14. Loša igra Hrvatske, ponajprije u obrani, obilježila je prvih 30 minuta. Zbog Buntićevog isključenja drugo poluvrijeme počet ćemo s igračem manje

14:14 - Cindrićev pogodak, a nakon toga i drugo Buntićevo isključenje

13:14 - Digao se visoko u zrak Almaqabi i zabio svoj treći gol

28' Hrvatska je mogla povesti, ali Štrlek je zatresao vratnicu. U nastavku isključen je Duvnjak

26' Pešić je sjajan, prikupio je već 9 obrana

13:13 - Treći Duvnjakov gol nakon brze akcije

12:13 - Štrlek zabija, ali obrana nam ne igra dobro

11:11 - Prvi gol Buntića

10:10 - Štrlek pogađa za izjednačenje

20' - Pogađa Almaqabi, pa uzvraća Duvnjak s dva pogotka

7:9 - Hrvatska je više od šest minuta bila bez gola. Konačno je zabio Horvat

6:9 - Babić je pozvao minutu odmora nakon loše igre.

- Pa jeste li vi normalni, ovo nije cirkus! Ne možemo ovako igrati - vikao je hrvatski izbornik na svoje igrače

15' Pešić srećom zaustavlja još jednu kontru, Bahrein je mogao otići na tri razlike

5:7 - Bahrein vodi s dva pogotka razlike, ovo ne izgleda dobro

8' Karačić je pogodio za prvo vodstvo Hrvatske. Nakon toga sjajna obrana Pešića kod kontre suparnika

3:3 - Čupić se dignuo s krila i pogodio gornju suprotni kut

7' Ponovno Alfardan zabija sa crte za novo vodstvo Bahreina - 3:2

2:2 - Karačić je lijepo prošao i zabio

1:2 - Alfardan je precizan sa crte

3' Štrlek pogađa za izjednačenje

1' Počela je utakmica, Bahrein je poveo

>>Domagoj Duvnjak: Bili smo užasni...