Jakov Fak
AFP
24.01.2010.
u 16:34

I drugi dan zaredom hrvatski je biatlonac Jakov Fak osvojio bodove u talijanskoj Anterselvi. Ovaj je put zauzeo 17. mjesto u dohvatnoj utrci na 12,5 kilometara.

Za taj je doseg osvojio nova 24 boda, što ga je, nakon subotnjih 17 bodova u sprintu, podiglo na 64. mjesto u ukupnom poretku Svjetskog kupa.

Pobjeda je u nedjelju pripala Austrijancu Danielu Mesotitschu koji je stazu prošao za 31 minutu, 50 sekundi i četiri desetinke. Slavio je ispred Nijemca Arnda Peiffera i još jednog Austrijanca Dominika Landertingera. Fak je za pobjednikom zaostao minutu i 17.7 sekundi, a tijekom utrke je promašio tri hica, što mu je donijelo jednako toliko kaznenih krugova i od 150 metara.

U ukupnom je redoslijedu vodstvo od Rusa Jevgenija Ustjugova preuzeo Francuz Simon Fourcade.