Danska i Norveška u borbi za zlato, Hrvatska u subotu igra za 5. mjesto

1/3
25.01.2019.
u 22:02

Hrvatska u subotu (20.30 sati) igra utakmicu za peto mjesto protiv Švedske

Rukometaši Danske i Norveške u nedjelju (17.30 sati) igraju finale Svjetskog prvenstva. Norvežani su u ludoj atmosferi Barclaycard Arene u Hamburgu pobijedili Nijemce s 31:25 (14:12).

U drugoj polufinalnoj utakmici koja je igrana ranije Danska je razbila Francusku s 38:30. U danskoj vrsti posebno je raspoložen bio Mikkel Hansen s 12 pogodaka.

Norvežani su protiv Nijemaca strpljivo gradili put do finala. Bergeova družina je nakon prvog poluvremena vodila s 14:12, a u nastavku su prednost uspješno održavali i u posljednjih nekoliko minuta još povećali. Na kraju su pobijedili sa šest golova razlike (31:25).

Kod Norvežana su odlično raspoloženi bili Abelvik Rod sa sedam, te Myrhol i Sagodsen sa po šest pogodaka, a kod Nijemaca su najbolji bili Gensheimer sa sedam i Bohm sa šest golova.

U utakmici za treće mjesto (14.30 sati) igrat će Njemačka i Francuska. Hrvatska u subotu (20.30 sati) igra utakmicu za peto mjesto protiv Švedske.