1/8
26.08.2017.
u 18:38

West Ham je i nakon trećeg je kola nove sezone engleskog prvenstva bez boda

Momčad bivšeg hrvatskog nogometnog izbornika Slavena Bilića, West Ham i nakon trećeg je kola nove sezone engleskog prvenstva bez boda, u subotnjem dvoboju čekićari su izgubili na gostovanju kod povratnika u elitno društvo Newcastlea s 0:3 (0:1).

Svrake je u vodstvo doveo Joselu (35) nakon odlične asistencije Atsua, a u posljednjih 20 minuta veliki slobodan prostor na polovici gostiju koji su krenuli po poravnanje iskoristili su Clark (72) i Mitrović (86) za konačnih 3:0.

Za Newcastle su ovo prvi bodovi u novoj sezoni.

Manchester City je sa 2:1 (1:1) kao gost svladao Bournemouth, a pogodak vrijedan tri boda postigao je tek u sedmoj minuti sučeve nadoknade, iako je prvotno pokazano da će se igrati najmanje pet minuta dodatka. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling, ali se pri njegovom udarcu lopta još i sretno odbila od domaćeg kapetana Surmana i promijenila smjer leta.

Sterling je nakon pogotka poletio u zagrljaj navijačima Manchester Cityja te mu je zbog toga sudac Mike Dean pokazao drugi žuti, odnosno isključujući karton. Dean je kraj odsvirao tek nakon punih 10 minuta dodatka. Domaća momčad došla je u vodstvo 13. minuti pogotkom Danielsa, a na 1-1 izjednačnio je u 21. minuti Gabriel Jesus.

City sada ima sedam bodova, kao i vodeći novak u ligi Huddersfield koji je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Southamptona.

Nogometaši Manchester Uniteda zadržali su stopostotni učinak i nakon 3. kola Premier lige zahvaljujući 2:0 (0:0) pobjedi protiv Leicester na svom Old Traffordu.

Rezultati 3. kola:
Bournemouth - Manchester City 1:2 (Daniels 13 / Gabriel Jesus 21, Sterling 90+7)
Newcastle United - West Ham United 3:0 (Joselu 35, Clark 72, Mitrović 86)
Huddersfield Town - Southampton 0:0
Crystal Palace - Swansea City 0:2 (Abraham 44, J. Ayew 48)
Watford - Brighton&Hove Albion 0:0
Manchester United - Leicester 2:0