Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 96
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
ŠALJIVA RAZMJENA

Komentar Mirka Fodora u "Dobro jutro, Hrvatska' iznenadio književnu kritičarku, njezin odgovor nasmijao je sve

Foto: HRT, Facebook
1/10
20.05.2026.
u 12:52

Odmah na početku voditelji su upozorili gošću da na raspolaganju ima vrlo malo vremena jer se emisija bližila kraju, pa je preporuka odrađena brže nego inače

I ovog tjedna u emisiji "Dobro jutro, Hrvatska" cijenjena književna kritičarka Jagna Pogačnik stigla je u studio kako bi gledateljima preporučila nova štiva i pritom propričala s voditeljskim duom, Majom Ciglenečki i Mirkom Fodorom. Odmah na početku voditelji su upozorili gošću da na raspolaganju ima vrlo malo vremena jer se emisija bližila kraju, pa je preporuka odrađena brže nego inače.

Istaknuta je bila knjiga "Žena koja je legla u krevet na godinu dana" autorice Sue Townsend, a dok je Pogačnik brzinski nizala glavne točke radnje s ciljem da ne otkrije previše, Mirko Fodor je u svom stilu kroz šalu dobacio: - Jesi li dobila dekubitus od silnog ležanja? - upitao je voditelj kritičarku koja se nije dala smesti te mu je kroz smijeh odgovorila: - To ti isto neću odgovoriti - što je kod Fodora izazvalo smijeh.

15.04.2025., Tvornica kulture, Zagreb - Predstavljanje zbirke tematski raznolikih prica Zorana Ferica "Spiderman", objavljene u nakladi V.B.Z.-a odrzalo se u Malom pogonu Tvornice kulture. Osim autora, o knjizi su govorili knjizevna kriticarka Jagna Pogacnik, urednik i novinar Dalibor Simpraga i urednik knjige Drago Glamuzina. Photo: Marko Prpic/PIXSELL
Foto: Marko Prpic/PIXSELL

- Tvoja su pitanja uvijek tako praktična, a književnost nema veze s tim, tu su u igri neke druge stvari - objasnila je također na šaljiv način Pogačnik voditelju na njegovu šaljivu doskočicu. Ova dinamična razmjena završena je Fodorovim duhovitim zaključkom: - Znaš što je praktično? Da vrijeme ide - nakon čega je gošća odmah prešla na drugu preporuku, knjigu "Smrt bez samoglasnika" autorice Sofije Kordić. Emisija je završila pravom utrkom, a Fodor za kraj poručio gledateljima: - Nemojte biti mračni, nego vedri i veseli.

VIDEO Gledatelji šokirani scenama tučnjave u 'Dobro jutro, Hrvatska', reakcije se nižu: 'Ovo je van svake pameti'
1/12

Podsjetimo, kultna mozaična emisija HRT-a  u posebnoj slavljeničkoj emisiji krajem prošlog mjeseca obilježila je svoj 34. rođendan. Dječji zbor "Zagrebački anđeli" bili su posebni glazbeni gosti emisije koja već desetljećima okuplja generacije ispred malog ekrana. Larisa Banek, urednica emisije "Dobro jutro, Hrvatska", rekla je sljedeće: - Emisija je započela s emitiranjem 1992. godine, postavši neizostavan dio jutra mnogih gledatelja. Pjesma Maje Blagdan s kojom emisija svako jutro počinje znak je i danas mnogima da pogled s prve jutarnje kave skrenu na mali ekran. Trudimo se svakoga dana donositi svježe informacije i otvarati zanimljive teme. Riječ je o zahtjevnoj višesatnoj emisiji koja se emitira svaki dan osim nedjelje,a uskoro pripremamo i neka iznenađenja - najavila je urednica.

Komentara 6

TM
trade_mark
13:27 20.05.2026.

taj fodor je oličenje neprofesionalnosti. najgori voditelj ikada.

Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata