Danska - Hrvatska
1/15
11.08.2016.
u 21:08

Hrvatski rukometaši svladali su Dansku sa 27:24 u trećoj utakmici na Olimpijskim igrama.

Hrvatska rukometna reprezentacija svladala je Dansku u trećoj utakmici na Olimpijskom turniru u Riju. Bila je to konačno prava utakmica Babićevih izabranika koji su slavili sa 27:24.

Katar nam je u prvom susretu opalio pljusku, u drugoj smo se mučili protiv Argentine pa je ova utakmica bila pokazatelj koliko zapravo može Hrvatska. I ispit je uspješno položen.

Danska ni u jednom trenutku nije vodila. Istina, sredinom drugog poluvremena je izjednačila na 17:17, no onda je Hrvatska dodala gasa, a razbranio se Pešić. Poveli smo pet golova razlike i tu prednost mirno održavali do kraja utakmice.

Domagoj Duvnjak je sa osam golova bio najefikasniji kod Hrvatske, dok je na drugoj strani Lasse Svan zabio jednog više. Ivan Pešić je imao devet obrana.

Hrvatska će u četvrtom kolu igrati protiv Francuske. Taj je susret na rasporedu u subotu u 16.30.

Danska - Hrvatska 24:27

60' Kraj utakmice, Hrvatska je slavila!

60' Gol Christiansena, ali to više nije toliko važno...

57' Gol Svana.

56' Čupić je zabio iz kontre s igračem manje!

55' Isključenje Štrleka.

54' Novi gol Svana.

53' Duvnjak vraća na plus pet.

52' Mikkel Hansen je iskoristio sedmerac.

49' Stepančić je zabio, Hrvatska ima plus pet deset minuta prije kraja.

48' Gol Štrleka!

47' Gol Svana, Danska je na minus tri.

46' Dvije minute za Kopljara.

45' Pogodak Duvnjaka na praznu mrežu i evo nas na plus četiri.

44' Dvije minute za Tofta Hansena.

43' Slišković je pogodio, ali Mikkel Hansen uzvraća s dva brza pogotka.

41' Kakva pogreška Gojuna... Išao je sam prema golu i ispala mu je lopta.

41' Sada je zabio i Stepančić. Ovo puno ljepše izgleda.

40' Duvnjak je sada pobjegao, evo nas na plus dva s igračem manje.

39' Dobre vijesti su da je Čupić zabio, a loše da je Slišković zaradio isključenje.

38' Novo izjednačenje. Zabio je Mikkel Hansen.

36' Kozina je vratio prednost na hrvatsku stranu.

35' Izjednačenje! Mensah je vratio stvari na početak.

35' Opet je zabio Svan!

34' Novi pogodak Svana, peti. Srećom, Kozina je odmah uzvratio.

32' Svan je smanjio hrvatsku prednost.

Prvo poluvrijeme:

30' Poluvrijeme! Hrvatska je imala posljednji napad, no nije uspjela zabiti i na poluvrijeme se odlazi s plus tri za Hrvatsku. Duvnjak je zabio četiri gola, dok Pešić ima pet od osam obrana.

28' Čupić je skrivio sedmerac kojega je Mikkel Hansen pretvorio u gol za 12:15.

27' Bravo za Kopljara, Hrvatska vodi četiri razlike.

26' Pogodak Svana.

25' Nova obrana Pešića nakon čega je Duvnjak pobjegao i zabio!

24' Lijepo se Kopljar sada dignuo i zabio, evo Hrvatske opet na plus tri.

22' Udarac Svana obranio je Pešić nakon čega je Duvnjak pobjegao i zabio za 12:10.

20' Kozina je zabio, no Mensah odmah uzvraća.

19' Štrlek nije zabio nakon čega je Christiansen vratio Dansku na samo minus jedan.

18' Igra se gol za golom. Kopljar je zabio nakon čega je Christiansen uzvratio.

17' Evo Danaca na minus dva, zabio je Mortensen.

17' Mikkel Hansen je smanjio na minus tri.

16' Isključenje Gojuna.

16' Gol Duvnjaka, imamo četiri gola prednosti!

14' Pogodak Stepančića, imamo tri razlike.

13' Karačić je izborio sedmerac kojega je Horvat pretvorio u pogodak. Svan je zatim uzvratio da bi na drugoj strani pogodio Štrlek za 7:5. Mikkel Hansen je zatim smanjio, no opet se pojavio Štrlek i zabio.

10' Zabio je sada Christiansen.

7' Gol Štrleka, vodimo 5:2.

6' Gol Sliškovića, evo Hrvatske na plus dva.

4' Igra se gol za gol, zabili su Christansen i Štrlek.

3' Hrvatska je povela 2:1. Prvo je zabio Gojun, izjednačio je Mikel Hansen da bi se nakon toga u strijelce upisao Duvnjak.