Objavljeno vijesti danas: 159
Put do zlata

Hrvatska uvjerljivo preko Rudićeva Brazila u polufinale, Bijač 'izludio' domaćina

Hrvatska - Brazil
1/7
16.08.2016.
u 21:25

Izabranici Ivice Tucka u polufinalu će igrati protiv Crne Gore

Hrvatska vaterpolska reprezentacija uvjerljivo je pobijedila domaćina Brazil u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Riju (10:6) te stigla na korak do medalje.

Izabranici Ivice Tucka u polufinalu će igrati protiv Crne Gore (u četvrtak u 22.20 sati) koja je svladala Mađarsku boljim izvođenjem jedanaesteraca (13:11).

Naša momčad nadigrala je Brazilce koje vodi hrvatski stručnjak Ratko Rudić s kojim su dupini osvojili zlato na prošlim Igrama u Londonu. Sjajan je bio vratar dubrovačkog Juga, Marko Bijač, sa čak 15 obrana od čega i dva obranjena sedmerca. Teškoće s ramenom spriječile su nastup prvog vratara Josipa Pavića, no Bijač ga je dostojno zamijenio pretvorivši se u junaka pobjede.

Odlični su bili i Maro Joković te Javier Garcia sa po tri gola.

Hrvatska je briljirala u prve dvije četvrtine kad je bez pogreške koristila igrača više (5-5) te stvorila visoku prednost (7:3). Na ulasku u posljednju četvrtinu Brazilci su smanjili na dva razlike (8:6), a zbog Burićeva isključenja (udaranje Vrlića) igrali smo s dva igrača manje. Predvođeni Bijačem hrvatski igrači zaustavili su napade domaćina, a kad je Garcia pogodio za 10:7, pet minuta prije kraja, bilo je jasno kako polufinale ne može pobjeći.

U momčadi Brazila najbolji je bio Oneto Gomes s tri pogotka.

Realizacija Hrvatske s igračem više na kraju je bila na 70 posto (7/10) dok su Brazilci bili na 38 posto (3/8).

Dodajmo kako su naši vaterpolisti osvojili drugo mjesto u skupini B, ostvarivši tri pobjede, a među njima je i ona nad Crnom Gorom (uz slavlja protiv SAD-a i Italije). Nastup u skupini završili smo kontroverznim porazom od Francuza čime smo izbjegli okršaj sa Srbijom u četvrtfinalu.

Brazilci su bili treći u skupini A, također s tri pobjede (Australija, Japan i Srbija) te dva poraza (Grčka i Mađarska). Rudić je tu južnoameričku reprezentaciju pojačao stranim igračima, hrvatskim centrom Josipom Vrlićem te srpskim vratarom Slobodanom Sorom dok najbolji igrač, Felipe Perrone nastupa za dubrovački Jug.

Tijek utakmice

HRVATSKA - BRAZIL 10:6 (3:2, 4:1, 1:3, 2:0)

4. četvrtina

32' Hrvatska je pobijedila domaćina Brazil i izborila nastup u polufinalu!

31' Bijač i dalje zaustavlja napade Brazila. Maestralan je večeras!

28' Treći pogodak Jokovića! Pogodio je u prvi kut, a lopta je prošla ispod ruke domaćem vrataru

27' Garcia pogađa za 9:6! Sada smo mi imali igrača više jer su Brazilu dvojica isključena

27' Vratio se jedan naš igrač pa smo se branili s petoricom, srećom Brazilci su pogodili vratnicu

26' Obranili smo se prvi put s dva igrača manje, Bijačeva obrana

25' Hrvatska je imala prvi napad i to s dva igrača manje i umalo pogodila

3. četvrtina

24' Burić je 'zaradio' izravno isključenje nakon nesportskog udaranja protivnika (Vrlića). Hrvatska će igrati četiri minute s igračem manje, a Brazil je još iskoristio i peterac za minus dva.

24' Gomes je smanjio na tri razlike

23' Drugi put nismo iskoristili igrača više, Bukić je gađao prvi kut

21' Joković zabija za održavanje visoke prednosti. I ponovno iskorišten igrač više (6/7)

21' Brazil pogađa s igračem više za 4:7. No, Bijač je prije toga obranio dva udarca, a Baches je odbijanac pospremio u mrežu.

19' Brza akcija Hrvatske, no Bušlji je pobjegla jedna lopta pred golom. Prvi put nisko iskoristili igrača više

17' Brazil ima prvi napad

2. četvrtina

16' Hrvatska na odmor odlazi sa čak četiri pogotka prednosti, polufinale je jako blizu!

15' Garcijin drugi pogodak za visokih 7:3! Ponovno smo bili precizni s igračem više, štoviše igrači izbornika Tucaka su nepogrešivi večeras - 5/5

15' Raspala se naša obrana, no tu je odlični Bijač koji je zaustavio opasan napad domaćina

14' Sukno je uzdrmao gredu

13' Brazilci pogađaju s igračem više. Gomesov drugi gol, iako je Bijač bio blizu još jedne obrane

13' Sukno je siguran sa pet metara – vodimo 6:2

12' Majstorija Garcije za 5:2! Prebacio je domaćeg golmana za visoko vodstvo

10' Bijač je obranio i drugi peterac! Ovaj put Gomesu

9' Bukić je snažno opalio u suprotan kut, brazilski golman imao je loptu na ruci no prošla je ispod, udarila u vratnicu i završila u mreži

9' Lončar je pogodio vratnicu

9' Ponovno Hrvatska ima prvi napad

1. četvrtina

8' Gomes je s vanjske pozicije pogodio ispod Bijačeve ruke i smanjio prednost Hrvatske

7' Hrvatska je povećala vodstvo na 3:1! Iskorišten je i treći igrač više. Burić je zabio svoj četvrti pogodak, a lijepo mu je dodao Sukno

6' Hrvatska je iskoristila drugog igrača više za prvo vodstvo. Pogodio je Joković s vanjske pozicije za 2:1

5' Bijač je obranio peterac Perroneu! Odlično je pročitao suigrača iz Juga

3' Sjajna akcija s igračem više Garcije i Bušlje koji izjednačava

2' Garcia dvaput nije doveo Hrvatsku u vodstvo pa je Silva zabio u kontri za vodstvo domaćina

1' Počela je utakmica, Hrvatska ima prvi napad

>>Srbi se bune zbog poraza Hrvatske, a istu su stvar oni napravili u Pekingu!

>>Hrvatska razočarala mlakim pristupom, Francuska upisala povijesnu pobjedu!