1/9
18.08.2016.
u 18:27

Hrvatska će u finalu igrati protiv boljeg iz susreta Srbije i Italije.

Hrvatski vaterpolisti u polufinalu Olimpijskih igara u Riju pobijedili su Crnu Goru s 12:8 prikazavši sjajnu igru baš kao i u četvrtfinalu protiv domaćina Brazila 10:6. Odlični dupini tako su osigurali medalju, a imat će priliku i obraniti zlato iz Londona koje su osvojili kada ih je vodio Ratko Rudić, danas izbornik Brazila.

Ujedno, bila je ovo i repriza polufinala prošlih Igara, kada je Hrvatska sa 7:5 prošla u finale i osvojila zlato protiv Italije. Izabranici Ivice Tucka susreli su se s Crnom Gorom i u skupini te pobijedili s 8:7. Trijumf je tada donio Luka Bukić pogotkom u posljednjim sekundama.

Danas je naša reprezentacija bila slabija za Damira Burića koji je isključen protiv Brazila, no njegov izostanak nije se osjetio jer igra je bila na najvišoj razini. Marko Bijač svojim je obranama "izludio" domaćina Igara pa je ponovno bio u početnom sastavu. I bio je opet jedan od junaka prikupivši 13 obrana.

Uz njega, blistali su i Andro Bušlje (četiri gola) te Anđelo Šetka (tri gola). U momčadi Crne Gore najbolji su bili Aleksandar Ivović i Darko Brguljan s po tri pogotka.

Ovo je treća medalja za vaterpoliste od samostalnosti. U Atlanti 1996. bili su srebrni, a u Londonu 2012. godine zlatni.

Hrvatska će u finalu, u subotu (22.50 sati), igrati protiv boljeg iz susreta Srbije i Italije.

Tijek polufinala:

HRVATSKA -– CRNA GORA 12:8 (4:3, 3:2, 1:1, 4:2)

4. četvrtina

32' Još jednom brani čudesni Bijač i s 13 obrana zaključuje sjajnu pobjedu Hrvatske! Dupini će se boriti za zlato!

31' Jedanaesta obrana Bijača, a onda Bušlje četvrti put trese mrežu za 12:8! Sada možemo kazati - Hrvatska je u finalu!

30' Još jedan pogodak sjajnog Šetke! Napadi s igračem više sada su nam na 4-8

28' Jokićev prvi gol, i to s igračem više - 8:10

28' Goool Šetka sjajnim lobom vraća na 'plus tri'

27' Brguljan četvrtim golom vraća nadu Crnogorcima - 7:9

27' Goool Bušlje je rasparao mrežu trećim pogotkom! Pogodio je iz daljine

26' Šćepanović brani udarac Sukna s igračem više

25' Sukno je odlično blokirao Brguljanov udarac

3. četvrtina

24' Hrvatska uoči posljednje četvrtine ima dva gola prednosti - 8:6

24' Sjajni Bijač upisao je 10. obranu

23' Lončarov gol je poništen jer je zabio iz slobodnog udarca unutar pet metara

22' Sukno je pogodio gredu. Napadi s igračem više sada su nam na omjeru 3-6

21' Što je sada obranio Bijač! Crnogorci su napadali s igračem više i pucali s metra udaljenosti. No, golman Juga obranio je zicer

19' Ivović je odlično zabio iz slobodnog udarca. Njegov treći gol – 6:8

18' Goool! Lončar je šraubom zatresao mrežu za tri razlike

18' Odlična reakcija naše obrane s igračem manje. Blokirali su suparnika

17' Garcia nije pogodio s vanjske pozicije

2. četvrtina

16' Hrvatska ide na odmor s dva gola prednosti. Finale je sve bliže

16' Fantastičan pogodak Macana za 7:5! Oslobodio se čuvara i pogodio iz okreta

15' Šteta, nismo iskoristili igrača više za povećanje prednosti

14' Goool! Sjajno je Sukno s vanjske pozicije prebacio golmana Šćepanovića

13' Igra se gol za gol. Brguljan trećim pogotkom poravnava s igračem više - 5:5

13' Igrača više koristi i Hrvatska za vodstvo 5:4. Strijelac je Garcia

12' Ivovićev drugi pogodak za izjednačenje - 4:4. Crna Gora iskoristila je igrača više

11' Bijač sjajno brani

9' Počela je druga četvrtina

1. četvrtina

8' Na odmor odlazimo s prednošću - 4:3

8' Sukno je pogodio vratnicu

7' Hrvatska opet vodi! Imali smo igrača više, Petković je zaljuljao cijelu obranu i sjajno pred golom pronašao strijelca Bušlju

6' Mi nismo iskoristili igrača više, a onda se suparnici u potpunosti vraćaju u utakmicu. Brguljan je zabio drugi put

5' Vraćaju se Crnogorci! Brguljan je iskoristio brzi kontra napad

5' Prvi gol Crne Gore! zabio Je Ivović s igračem više

4' Zabio je i Lončar! Hrvatska je s igračem više povela 3:0, Joković je dodavač

3' Goool! Bušlje je krasno prebacio golmana Šćepanovića. Odličan početak Hrvatske!

2' Bijač je upisao prvu obranu

1' Hrvatska je odmah povela! Šetka je pogodio na dodavanje Garcije

1' Hrvatska ima prvi napad