Rohatinski: Treba nam rez, od plaća do potrošnje
Ne znam u čemu bi to MMF mogao intervenirati, sami ćemo riješiti probleme, reakcija je premijerke Jadranke Kosor na izjave guvernera Rohatinskog
Komentari 353
+1 za belog voleo bih znati jesi li ti Srbin mozda beli444a3, pokazujes nekarakteristicne znakove za Hrvata,naime umes da MISLIS.
dobar si beli444a3,dobar,jako dobar!!!Samo šišaj dalje!!!Moran ti reči da ima dosta ljudi koji stvarno \"kuže\"materiju.Svi su ti oni \"sluge opakih gospodara\"Cijelom svijetu \"visi nada glavom \"Orwelova 84.
Posteno od Rohatinskog ,pametan covek se uci na greskama,mada pazite zapadna ekonomija se zasniva na realnoj ekonomiji ,ako se ne stvori visak vrednosti nema porasta standarda ,socijale i slicno.
bandido Kina je uvoznik sirovina ali pogledaj kojih i od kud. A ima i podosta svojih sirovina, naročito je bogata sirovinama potrebnim za informatičku industriju. A Rohatinskog siugrno neću proklinjati, neću imati zašto. Rohatinski je zaštitinik krupnog kapitala, u to to spada i strani krupni kapital i meni je to jasno odavno. Da kapitalistička država šiti kapital. Što je kapital krupniji ima veću zaštitu. Ne znam samo kada će to stoka sitnog zuba shvatiti. Oni još uvijek misle da će država štiti sirotinju, radnike, seljake (ne mislim na krupne poljoprivrednike poput Rajića koji ulazi u voćarstvo ili Todorića),.........
@patuljcica http://www.thedailybell.com/1460/The-West-Implodes.html procitaj ovo.
hdz je protiv MMFa??Pa naravno,kad je taj novac strogo kontroliran i ne može se zamračit,pa šta će im onda.....
Patuljcice nema novih investicija bez krupnog kapitala ,Rohatinski zna na koju stranu da se stavi ,problem je globalna ekonomska kriza.Treba spreciti odliv mozgova i u Srbiji i u Hrvatskoj ,ne vidim nista lose i u osnivanju zajednickih firmi ,Srbija ,Hrvatskaa ,Slovenija ako interes to zahteva .Postati clan EU ?.Nece Evropa da trpi da se neko prikaci na njihovu socijalu ,sama drzava koja zeli EU mora pre toga da ima standarde i u ekonomiji ,zakonima i slicno.
@Barts pricas gluposti momce.
Kosor: \"Nismo mogli zvati MMF jer se bliže izbori!\"
JACA DAJ NE SERI!!!!
Ne znam kako se to uvideo ,sve vece kompanije tvz krupni kapital su multinacionalne ,od kukumakanja za socijalizmom nema vajde ,trazili ste gledajte.
__M ________M __M __________M ____M M M M M ____M M M M M ____ __M ______M ____M M ______M M ____M ____________M ________M __ __M ____M ______M M ______M M ____M ____________M ________M __ __M __M ________M __M __M __M ____M M M M M ____M ________M __ __M M M ________M __M __M __M ____M ____________M M M M M ____ __M ____M ______M __M __M __M ____M ____________M ______M ____ __M ______M ____M ____M ____M ____M ____________M ________M __ __M ________M __M ____M ____M ____M M M M M ____M __________M
Zasto ovo nikada nije objavljeno u javnosti Zatvoreni salteri. Ugaseni bankomati. Internet banking nedostupan. Nemogucnost podizanja i prebacivanja novca. U praksi, krah ekonomskog i financijskog sistema. Ovo je scenario u kojeg su Americke stedise, a posljedicno vjerovatno i stedisee cijelogjelog svijeta, trebali upasti u Srpnju mjesecu 2010 godine Ova katastrofa je sprijecena samo tri sata prije nego sto su se kazaljke brojaca trebale poklopiti na nuli. Ministarstvo trezora je spremalo naredbu o zatvaranju bankarskih saltera, stopu elektronskih transakcija i totalnoj blokadi bankomata. Ovu informaciju o financijskoj katastrofi, dao je u javnost Ministar Mark Knopf nekoliko tjedana nakon moguce katastrofe Nevjerovatna cinjenica je da mediji to nisu popratili na sav glas. Ministar je takodjer otkrio kako je razlog svemu bila \"tajna trka na saltere banaka\", u kojoj su protagonisti bili \"vazni vlasnici polozenih depozita\" koji su masovno podizali svoju imovinu. Za neupućenije, trka na saltere predstavlja kraj jedne banke. U njoj se spasavaju samo prvi koji stignu podignuti zadnje ostatke preostale likvidnosti. Svi ostali su \"pusiona\". Ministra su poslije optuzili za kompletnu neodgovornost zbog objave informacije ismijenili.Iinformacije u ionako teskim vremenima najvece financijske krize do sada. Slicna situacija financijskog armagedona, desila se i u Americi 15 Sijecnja, ogromna elektronicka trka na saltere banaka. Sve se desilo online. U svijetu u kojemu se financijski transferi obavljaju digitalnim putem, trke na banke su jako tihe i prolaze nezapazene, nevidljive i neopipljive za siru javnost. Ovo je najvaznije i najbitnije zbog toga sto su trezori banaka i u najboljim vremenima, bez kinte, prazni zbog takozvanog frakcijskog bankarstva (multiplikacije). Morate znati da \"pokusaj pumpanja 1.5 milijarde dolara nije posluzio niti usporavanju izljeva i bijega novca. Morali su zatvoriti račcne, blokirati transfere i objaviti pokrice racuna od 250.000 dolara. Da to nisu napravili, do 17h posljepodne, Americki financijski sistem bi se ispraznio za 5.5 triliona dolara. Kompletna ekonomija Sjedinjenih Americkih Drzava bi kolabirala, a u roku od 24 sata, globalna svjetska ekonomija bi dozivjela jos jedan krah. Interesantno i cudno da nesto ovako ne dolazi do usiju i ociju javnosti, pogotovo u Hrvatskoj gdje skoro svaki medij na sebi ima naljepnicu neovisan i nezavisan. U slucaju da i vi pozelite ucestvovati u digitalnoj trci na banke zbog potpunog kraha U danasnjoj situaciji, u kojoj smo svi sahranjeni u rupi od 1 kvadriliona duga financijskih derivata, nije nebitno niti pojasniti sto je to trilion. Recimo da se odlucimo isplatiti cifru koju su Americkoj javnosti plasirali onako iz prve ruke, od 800 milijardi dolara spasavanja (novog duga), bez kamata. Isplacujuci taj novi dug sa po 1 milionom dolara na dan (sto i nije bas tako mala cifra ni za veliku Ameriku), trebala bi nam 2191 godina, kako rekosmo, bez kamata. Da su ga Ameri poceli isplacivati onoga dana kada se Isus Krist rodio, sa po milion dolara na dan, do danas jošsne bi isplatili taj dug, tek negdje za narednih dvjestotinjak godina. Ova situacija sokira pri pomisli da svaka cesta u Hrvatskoj ima stariju povijest od ove Drzave sa pedesetak zvjezdica.
a što mu to bolan dođe MMF
p.s. asshole.............................obriši si guzicu
Nismo htjeli smanjiti plače?? Kaže rasplakana Suzana,bolje da država propadne nego da smanje plaće menađerima,tajkunima,političarima,mafijašima,saborskim zastupnicima,vladinim dužnosnicima i ostaloj kliki koja ima mirovine veće od 10.000 kuna.... Suzana za primjer daje,umirovljenike od 2300 kuna na niže ,daje za primjer trudnicee kao ima ih milion u Hrvatskoj... Lako je toj žabi krastači u suzama pričati gluposti i laži.!
I kaj ste navalili na Jacu, sitne duse? Pa tko je vas kandidat? Mali debeljuskasti rosavog lica ili Ratko the killer driver?
█.█▄.█.█▀ █.█.▀█.█▀ N O V I N A R K A Kosor: Nismo htjeli smanjiti plaće Vlada možda trebala smanjiti mirovine i plaće i sva socijalna davanja. Tu mislim svakako na rodiljske naknade i doplatak, jer to je velika stavkaka državnog proračuna. Oko 4 milijarde kuna iznosi samo doplatak i rodiljske naknade N O V I N A R K A ne spominje svoju placu skupa auta umjesto da se voze u SKODI na svemu se spara ali moju placu i povlastice nedaj boze da neto dira. Kad bi narod dobivao placu politicara i bonificije, povlastice NITKO na svijetu nebi nam bio ravan, Ali na zalost to nije tako sve od vrijednosti je rasprodano strancima ljudi u domovini rade za strance jer je nekoj ili nekim strankama sinulo da treba sve privatizirati a di je novac narodne imovine? Ja za svoj dio nisam dobio ni lipu niti me itko pitao dali JA zelim prodat svoj dio.
@VisAVis2 Slažem se s Vašom debatom. Dodao bih da se radi o bijednom folirantu, koji nam se eto uspio prodati pod nekog velikog i poštenog čovjeka, razine državnika. A radi se malom prefriganom folirantu, koji je i zločest zbog govornerne mane. No ipak su ga barem pojedinci prepoznali. Nitko se ne može se tako dugo skrivati.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Cuj patuljcice ti si mozda skojevka al o ekonomiji nemas pojma. Kina je najveci uvoznik sirovina na svijetu i njena potraznja diktira cijene sirovina na trzistu. Kontrolirana inflacija i fluktuacija tecaja pomazu i na polju otplacivanja unutarnjih dugova a ne samo izvozu. Sto radi MMF u Srbiji? Obrati paznju na tecaj dinara. Uskoro ces promatrat MMF u akciji u Hrvatskoj.I proklinjat ces Rohatinskog... Egzekutora ne guvernera.