Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 154
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
guvernerov govor
Povratak na članak

Rohatinski: Treba nam rez, od plaća do potrošnje

Ne znam u čemu bi to MMF mogao intervenirati, sami ćemo riješiti probleme, reakcija je premijerke Jadranke Kosor na izjave guvernera Rohatinskog

Komentari 353

PA
patuljčica..
19:10 29.10.2010.

pocrte Država ne vraća kredite. Država. Šuker se zadužuje u ime države ne privatnih poduzeća niti građana. Privatna poduzeća sama vraćaju svoj dug, građani sami vraćaju svoj dug, ako ne mogu onda im banke uzmu ono što su stavili podpod hipoteku. Do su dvije vrste subjekata koji dižu kredite - poduzeća i građani. Ali postoji i treći pravni subjek koji diže kredite, a to je hrvatska država. A priča o tome koga treba smijeniti je gubljenje vremena.. Vidimo da niti prekjučer nisu bili smijenjeni u Saboru, kada je opozicija tražila njihovu smjenu, pogotovo neće otići na zahtjev forumaša.

VL
OB
-obrisani-
19:12 29.10.2010.

koliko smo mi udaljeni od realnosti, najviše govori naše stanje psihe mi smo krivi za sve oko nas , jer smo totalni crnjaci da imamo duha i gledamo sve s bolje strane ovog predivnog života koji imamo stvari bi bilee ovakve: ŽIVI LJUDI http://www.youtube.com/watch?v=Vo0Cazxj_yc&feature=player_embedded#at=281 molim vas , pogledajte si pa nastavite sa ovim sranjima iz svakodnevice

VL
OB
-obrisani-
19:13 29.10.2010.

29.10.2010. u 18:36h friz je napisao/la: slažem se s tobom beli444a3.100% u svemu.Počnite čitati Protokole sionskih mudraca.Imate ih na internetu.Pa će vam svima sve biti jasno šta se dešava i šta će se desiti. hvala,kad me samo jedan podrži znamam da nas je sad dvostruko,ako opet nađemo po jednog bit če nas četvero,al to stoki sitnog zuba teško ide u glavu,njima je važnija sapunica na televiziji i stranačko prepucavanje,zapamtite dobro stoko sitnbnog zuba,kad počne pljuvanje po rohatinskom onda je ovaj model pljačkanja države potrošen,i ne samo države nego vas i vaše djece,vaših unuka i praunuka,prodajete budučnost dok vas vode idioti kao rohatinski,josipović ili jaca vlaisavljević,i da u toj knjizi sve piše,al treba čitati,treba misliti,a kad si vidio da stoka sitnog zuba čita,misli piše,nikad zato i jeste stoka sitnog zuba,hvala još jednom,a ono kad pišem da prodajete i to stoko sitnog zuba nemojte shvatiti doslovno,prodajete,prodajete a ništa nečete dobiti

VL
Avatar Togzm
Togzm
19:14 29.10.2010.

To ti je tak, kad daš spikerici da ti vodi državu. Nek sljedeći put probaju sa Vakulom, nije loš prognostičar. :))

VL
OB
-obrisani-
19:15 29.10.2010.

@@@@ ZAŠTO su ameri u jeku kerize zatvorili uvoz vozila iz vana, ušpricali u GM motors, u banke? Zar smo zaboravili kako su rekli? Naše dvorište je samo naše? Imali u ovoj državi pametnih da to prevedu?

VL
PA
patuljčica..
19:18 29.10.2010.

Togzm Ha, ha, ha, ha, ha..........svaka čast!

VL
Avatar puky
puky
19:21 29.10.2010.

... ovaj rohatinski je obični folirant ... uporište u tome imam u nećem što je davno opisao jedan srbijanski pisac u noveli \"Vođa\" a to je bila obvezna lektira kad se o srbijanskom realizmu učilo ... ... dakle tamo nekii narod u velikim teškoćama mora odlučan korak napraviti a za to im je potrebit vođa ... a za tog vođu izabraše jednog koji je sasvim suprotan svima njima jer su bili sigurni da netko tko je suprotan od njih je sigurno i bolji pošto sebe poznaju kakvi su ... i izabraše nekog takvog, taj ih povede najtežim putevim dok konačno ne shvatiše da je on zapravo slijep i zbog toga suprotnog ponašanje od njihovog ... ... slično je i sa rohatinskim osim što on ima drugu manu i nudi se kao \"vođa\" za razlikuod onog iz novele koji to i nije baš želio ... nudi se rohatinski kao \"vođa\" no ne onaj koji bi se brinuo o svemu što jedna vlada mora u državi , već o onaj koji je stalno pametaa, obožavan, poželjan od naroda a ne konzumiran i tako ne potrošen ... vrlo dobro zna folirant rohatinski da se glavi junak može biti samo dok te ne pročitaju ili dok ne staneš nekom na žulj ... strava ...

VL
Avatar ljutatrava
ljutatrava
19:22 29.10.2010.

..kada ju se stisne uza zid njoj prvo na pamet padne ona \" rodiljne naknade nećemo dirati,tko je to rekao\"?...pokvarena i zla babetina,svjesna da propadamo,nema posla i onda na ovaj način podbada..vratit će joj se to sve...i lupiti o glavu...drugim riječima ako hoćete promjene prvo ću vašoj djeci srezat naknade-gadura.

VL
HE
heron
19:26 29.10.2010.

puky collonelo je Srbin

VL
OB
-obrisani-
19:28 29.10.2010.

Svjetski bankari i investitori udruzeni u \'zlocinackom pothvatu\', protiv malih drzava i naroda, sto nije nista novo u danasnjem vremenu u kojem zivimo. MMF, Svjetska banka i EBRD nama iz tranzicijskih zemalja godinama sole pamet o financijskoj transparentnosti. A onda se otkrije gomila smeca u njihovu dvoristu, koje bi htijeli ocistiti novim kreditima i kolonizacijom drzava koje imaju svoja vlastita prirodna dobra. Pricati, danas, o moralu bankara, zaista je pomalo arhaicno,, kao da smo na pocetku proslog stoljeca (pa Krleza nije Glembaya isisao iz prsta!). Kako i nasa vlada spada u onaj jad i bijedu koja se zaduzila vise nego moze podnijeti, jasno je da se bahati, lakomi i glupi svjetski i evropski bankari odnose prema nama gore nego prema zivotinjama - za njih nismo ljudska bica koja zasluzuju dostojanstven zivot. S visoka nas \"uce\" kako biti sto poslusniji i siromasnji. A nassi politicari, koji ne zive u \"Lijepoj Nasoj\",, vec u vlastitoj Dembeliji, docekuju ih na koljenima, sluganski i jos nas vise zaduzuju. Znam da je rujan mjesec i da nema puno vijesti, ali komentar o bilo cemu sto govori o moralnosti bankara oksimoron je prve klase i pokusaju Hrvatske vlade da se odrzi na celu \"Lijepe Nase \", pod svaku cijenu. Dosta vam je Gospodo sjetiti se tko je ubio i pokopao Enron, Texaco, Artura Andersona, tko je ubio Ken Lay-a, covjeka sa placom od cca: 50 miljona dolara iz 1991 godine, tko je smijestio drugom CEO i CFO dugogodisnje kazne ili dozivotne u zatvoru. MMF zna sto radi, zna li nasa Vlada sto radi Hrvatskom narodu

VL
Avatar pozitiva
pozitiva
19:30 29.10.2010.

Dr Zeljko Rohatinski je od strane casopisa The Banker koji spada u publikacije utjecajnih europskih financijskih novina Financial Timesa, proglasen za Najboljeg europskog i svjetskog guvernera 2008. god. Inace casopis The Banker izlazi od 1926.god. Prema tome,netko tko nije zavrsio ekonomiju i tko u toj ekonomiji nije postigao iznadprosjecne rezultate nebi si smio niti u snu dozvoliti polemizirati sa Dr Zeljkom Rohatinskim.

VL
C
C
19:30 29.10.2010.

LOGIC... dobar ti je taj video o MMF-u... Sve što taj Stiglitz govori o globalizaciji i slobodnom tržištu je točno. Na žalost, nama je to već uvalio onaj smrad od \"dr\" Franje Tuđmana i njegova pljačkaška banda. Sjećaš li sese kako su još \'89 govorili da ćemo \"za dvije godine biti Švicarska\", da treba otvoriti tržište, osloboditi put globalizaciji itd. itd... Od tada nam je (planski) uništena kompletna industrija, sveli smo se na nadničare za strance. Zemlja je zadužena tako da na s više ni Bog ne može izvuć. Nadajmo se da će taj smrad zajedno sa svojom bratijom trunut u paklu za vijeke vjekova!

VL
WO
Wolf34
19:31 29.10.2010.

puky, ti mora da si neki četnik. Jaca je pokazala svoje neznanje kao i njezini lopovi dok Rohatinski je ugledni stručnjak priznat u svijetu.

VL
VI
VisAVis2
19:36 29.10.2010.

Rohatinski je zaista kukavički folirant, a Jaca će nas svojim sjedenjem na dvije stolice odvesti u još goru propast. Pa MMF se vrlo jednostavno postavlja na način da blokira troškove, ponudi određenu količinu novca te odredi kako se taj njhov novac neće trošiti na državne rashode, plate i sl. I eto ti MMF-a. Ako imate svojeg novca trošite ga kako hoćete, ali ako ga nemate (a mi ga nemamo već imamo alternativu ili se zadužiti ili zvati MMF da nam on dade pineze) u tom slučaju se zadužujte pa trošite kako hoćete ili zovite nas, ali naš novac nećete trošiti kako vi hoćete, već će te naš novac trošiti onako kako to mi hoćemo. To je svojevrsna diktatura financijaša, pa mucavac u tome vidi svoj još veći prosperitet, samo što bi to bio prosperitet za financijaše, ali krah za sve one koji kritiziraju Jacu: radnicima u državnim službama, plate bi pale, sindikati i kolektivni ugovori bi bili raskinuti, financiranje brodogradnje i drugih bi moralo odmah prestati, daržava se ne bi smjela zaduživati te bi deficit državnog proračuna, morala potpuno eliminirati. Jaca eto želi stabilnost, ali radi sindikata i dr. ipak vodi rastrošnu politiku, izigrava predsjednicu velike vlade, a ima para tek za 60% ministarstava i potreba. Ostalo naknađuje kreditima, ali do kada... Za dom, ali kakav??

VL
OB
-obrisani-
19:37 29.10.2010.

Jaca-droca ne zna za što služi MMF, droca zna više o ekonomiji nego jedan Rohatinski, zna smrdljiva droljetina kako će do novca , još malo će oteti budalama koje su se borile za ovu državu i dati onima koji su se borili protiv nje . Pa nije jaca-droca izgubila nogu, ona je bila u zagrebu . Ali i jaca-droca je odraz kakvo smeće od naroda živi u ovoj državi , neće valjda rohatinskog koji muca , tko je kriv budalama što su se borili za gomilu smrdljiivog smeća -koji se često izjašnjavaju kao Hrvati

VL
OB
-obrisani-
19:37 29.10.2010.

Gledano u cijelini, danasnju situaciju mozemo slobodno nazvati \"Neuspjeh Evolucije i Krah Civilizacije\". Oko nas sve sama bijeda, siromastvo, bolesti i ratovi. Neprijatelji posudjuju novac od neprijatelja kako bi medjusobno ratovali. Iako ga neki naivci nazivaju slobodnim trzistem, kamate nene odredjuje zakon ponude i potraznje. Na slobodnom trzistu, javnost nikada ne bi kupila propale gigante i njihove ogromne dugove i gubitke za skupe pare. Iako ono ne postoji, slobodno trziste je dezurni oficijalni krivac za sve probleme danasnje civilizacije \"Dokle god ne znas tko je kome duzan, ne znas nista o politici, ne znas nista o povijesti, ne znas nista o medjunarodnim problemima. Politicari su samo sluge bankarima\". NE ZABORAVI TE \"Najopasniji covjek za svaku vladu je pojedinac koji zna razmisljati svojom glavom, bez ustupanja pred tabuima i supersticijama. Gotovo neizbjezno, ta osoba dolazi do zakljucka da je vlada zemlje u kojoj zivi nepošsena, suluda, netolerantna i ostalo. Ako je taj covjek romantican, bude pokusao promijeniti stanje stvari Je li uopce vise potrebno otkrivati javnosti korupciju i lazi starog drustva, ili ce se ono urusiti samo po sebi, kao sto se izgleda bas dogadj?

VL
OB
-obrisani-
19:40 29.10.2010.

tko je tko u ovoj priči totalno nebitno. stvar svega je budućnost.....što donosi sutra...dakle, samo strategije ovakvo svakodnevno bulažnjenje ove \"vlade\" je tolika šteta , jer su to ljudi bez ikakve vizije sa konzervativcima je stanje smrznuto već jedno 20 20 godina. oni ne mjenjaju ništa, jer je njima poprilično dobro ta psiha ne funkcionira i mi je svakako moramo zamijeniti, ne istom takvom mora biti toliko progresivna da preskoči truli most sadašnjice

VL
OB
-obrisani-
19:49 29.10.2010.

MNOGIMA NIJE JASNO, DA JE 60% SVJETSKOG JEDNOSTAVNO NESTALO The Great Con Job - There Is No Money!\", u prijevodu \"Velika Obmana - Nema Novca\". Neke su zemlje do sada imale koristi od kreditne sheme u kojoj su izdavale kreditnitni novac sebi samima na vlastitu stetu, ali su se koristile privilegijom izdavanja tog istog kreditnog novca i za neke druge zemlje koje su ga bile prisiljene konzumirati. Bez obzira gdje netko zivi, svi moraju znati da sve drzave svijeta rade na istom cilju, odrzavanju neodrzive jednadzbe. Svaka pojedinacna zemlja na svijetu se koristi istim novcanim sustavom baziranom na dugu i temeljenom na pretpostavci da je covjekova moc neogranicena. Tu vise nema pomoci, nitko vise nista ne moze uraditi osim ako se ne pronadje netko tko ima neogranicenu moc, naprimjer Superman sa sposobnostima koje idu do beskonacnosti + 20% za kamate. Globalni financijski sustav je propao zbog nerazumijevanja obicne jednadzbe, sve vlade nazalost i dalje uvjeravaju svoje gradjane da eksponencijalni rast moze napredovati beskrajno. Ljudi su se suocili s cinjenicom da su ih cijeli zivot lagali i varali i nitko vise ne zna ishod potrebe laganja starim lazima novih generacija. Vecina je ipak shvatila kome smo svi do zadnjega duzni za novac koji nikada nije postojao

VL
OB
-obrisani-
19:52 29.10.2010.

KAKO OBJASNITI STOKI SITNOG ZUJBA DA ROHATINSKI NEBI BIO UGLEDNI BANKAR DA NE PROVODI IDEJE ONIH KOJI MU DAJU NAGRADE,stvarno moraš biti glup bezobrazan i bahat da o tome bar ne promisliš,tko je vlasnik tih novina koje ga proglašavaju guvernernom godine,I ŠARINIĆ JE DOBIO ORDEN FRANCUSKOG PREDSJEDNIKA NAKO ŠTO JE PRODAO,MA PREDAO TUNEL UČKA FRANCUZIMA,I VIDI BOGATI NJEGA NITKO ZBOG TOGA NE DIRA,MEDIJI GA NE SPOMINJU,MA VIDI BOGATI

VL
Avatar guten_tag
guten_tag
20:00 29.10.2010.

guverner želi reći da smo nesposobni voditi državu i da nam treba strani tutor . ti strani tutori su iz istog legla kao i ova bankarska klika koji su proizveli ovu krizu . to su oni koji trguju po najvišojj cijeni zlata u povijesti i to , gle apsurda , količinama koje se ne proizvedu tijekom godine . znači trguju nepostojećim zlatom , daš novac a oni ti izdaju potvrdu da si kupio zlato koje ne postoji , sami izvucite zaključak . guverner je dozvolio da strani novac postane glavno sredstvo plaćanja , sada brani tečaj ...zašto ???? kaže da bi porez na banke bio štetan , za građane nije štetno što ih pljačkaju deviznom klauzulom , pa promjenjivom kamatom , pa naknadom , pa tzv eks-om i što sve ne . naš problem je što nemamo monetarnu vlast koja je u službi države i potreba građana i privrede već služi stranim interesima.

VL
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.