Rohatinski: Treba nam rez, od plaća do potrošnje
Ne znam u čemu bi to MMF mogao intervenirati, sami ćemo riješiti probleme, reakcija je premijerke Jadranke Kosor na izjave guvernera Rohatinskog
Komentari 353
@@@@ ČETIRI MILJARDE KUNA Kako je nije sram na to se vadit! Osim toga dječji doplatak je na početnoj razini cca 200 kn (jer toliko i ja imam) i to samo za prihode kučanstva po osobi do cca 1800 kn.n. I to nije d. d. nego soc. pomoč roditeljima sa takvom plačom! Gdje na svijetu ima 30€ dječji doplatak. Osim toga koliko ima djece koja koriste dodatak? I kad k tome dodamo rodiljne naknade onda je i konju jasno da vam fale najmanje 2 000 000 000kn. Koliko ima rodilja ove godine? Koliko ima novorođene djece sa dd?
slažem se s tobom beli444a3.100% u svemu.Počnite čitati Protokole sionskih mudraca.Imate ih na internetu.Pa će vam svima sve biti jasno šta se dešava i šta će se desiti.
Ne znam u čemu bi to MMF mogao intervenirati, sami ćemo riješiti probleme, reakcija je premijerke Jadranke Kosor na izjave guvernera Rohatinskog ------------------------------------------------------------------------------------------------- Pa dokle ide njezina drskost i bezobrazluk. Ili je možda sve to proizvod gluposti, neizmjerne gluposti. Ona,, ona se usudila ispravljati i učiti poslu jednog od svjetski priznatih stručnjaka u monetarnoj politici? U uspredbi sa gospodinom Rohatinskim ona je.... Ne želim to ni reći. Strašno je što si ta žena dopušta. Drska je, bahata i ne priznaje tuđe mišljenje bez obzira što dolazi od osobe beskonačno kompetentnije od nje. Ona je najpametnija... Bože čuvaj Hrvatsku, mada protiv ovih nemaš šanse.
Pa nedavno su Predsjednik i Premijerka bili u New Yorku i razgovarali sa MMF. Naravno da ce MMF uci u Hrvatsku na prijedlog guvernera jer on odlazi uskoro. Predsjednik i Premijerka prihvatit ce prijedlog\'struke\' i ostat cisti. A osigurao se guverner od krivicnog gonjenja jer su mu porobljivaci kao dali neka medjunarodna priznanja za najboljeg guvernera jel. da? A unistio je sve umjetnim tecajem. I pripremio teren za uvodjenje rumunjskih placa. Nepismeni Hrvati. Fucka se vama dok vam je ustasa i partizana. Hmmm ovo na kraju je vec poezija...
lunar 2 Ma to ti je njen srcedrapateljski spin. Kad je gusto ona kaže: Zar da režem porodiljne naknade, zar da smanjujem dječji doplatak, želite da uzimam majkama i dječici? I na to svi zašute, jer naravno nitko ne želieli uzeti ni majkama ni dječici. A pitanje o rezanju broja općina, gradova i županija, o otpuštanju viška iz državne uprave koji ne rade ništa......se zaboravi.
Jadranka Kosor nema blage veze o ekonomiji sa dva do tri poteza Hrvatska staje na vlastite noge. Ovi na vlasti i u vlasti koce Hrvatsku, nesposobni su da je vode i ne vidim nista sto bi oni znali da ucinee a da sve krene u pozitivnom smislu Bog i Pravi Hrvati Za Dom Hrvate i Hrvatsku
bandido Promjena tečaja bila bi samo štetna. Zašto? Zato što Hrvatska nema sirovina. Ne može isti lijek korisiti orgomna Kina koja ima sve i njen proizvod je njen proizvod u potpunosti i mala Hrvatska koja nema sirovina pa j 800 posto njenog proizvoda nije stvarno njeno već je uvozno.
Daj kokosko nosi se i ti i tvoje porodiljske naknade. Kako upravlja sa drzavom zajedno sa svojom omertom uskoro nitko vise nece imati zaposlenje pa tako ni tvoje porodiljske naknade nece nitko moci ni koristiti
Rohatinski je stručnjak i gospodin koji bez problema prizna pogrešku. Kosorica je političar koja će grešku proglasiti izvrsnim potezom i svojom zaslugom, bez obzira što i budala vidi da nije tako. Uopće ne bi trebala polemizirati s njim, a možetete li zamisliti kako je Rohatinskom kad mora raditi sa takvim odvratnim i nekompetentnim osobama da bi koliko toliko upio očuvati hrvatski monetarni sustav. Njemu je stalo do onoga što radi a njij je stalo samo da što dulje ostane na vlasti bez obzira koliko to Hrvatsku i njene građane koštalo.
U zadnje vrijeme poznati izraz velikoga Stjepana Radića „guske u magli“ često koristimo. Jedini je problem koga sve svrstavamo u guske, a što nam je magla. Tako je i sa naslovom jednog vrlo vrijednog posta g-đe Cigler kada je ona u svom blogu podvukla: „Rohatinski šumom, a mi drumom“, makar ono „mi“, baš sad iz ovog članka vidljivo da jako širok pojam, a i dalje je tu pitanje tko to ide šumom, a tko drumom… Jedno vrijeme kada bilo zaista očigledno da se nešto mutno dešava u „globalnom selu“, više sam puta probao nešto elaborirati o tome da bi narod trebao diktirati ono što želi, a neki naši „proroci“, no to u ovakvoj krhkoj demokraciji slabo je, ili uopće nije provodljivo. Evo, hrvatski građani, i to kao porezni obveznici, ili kao dioničari, ili kao štediše (stranih) banaka, ili kao korisnici kredita u (inozemnim) bankama, ili kao kupci (u većini slučajeva stranim) trgovačkim lancima uvijek ostaju i ostat će itekako kratkih rukava. Makar to sigurno ne žele. Tu „našu sreću“ da smo rođeni da uvijek ostanemo kratkih rukava, jedino možemo zahvaliti našim političarima i tkz. „hrvatskoj politici“, gdje je osnovno moto, kako sam već i rekao, biti „guska u magli“! Više uopće se ne mora pratiti svjetsko financijsko kretanje, a baš je guverner to podvukao da se ona i nije ni pratila, pa ni globalna svjetska politika, jer naši vrli političari svuda prednjače s minusima… Nismo vidjeli dosada, u zadnjih 15-ak godina, niti jedan logičan potez ni jedne naše Vlade, makar su se svi političari uvijek prsili kakve su fenomenalne odluke donijeli. Malo sutra! Narodu je već pun kufer bahatih izjava. Pogledajmo, baš ovo u svezi recesijom. Svatko je u svijetu pokušavao i pokušava nešto učiniti da se krah na burzovnom, pa i na cijelom financijskom tržištu ublažava: i taj toliko osporavani Bush na kraju svog mandata već povukao neke valjane poteze, da Obamu i ne spomenemo. A i Rusi i Kinezi, i VB, i naši susjedi, Mađari s Orbanom na čelu, i drugi, evo najnovije primjer Srbije, pa i naš HNB (opet već deseti put svaka čast Rohatinskom!), pa skoro svi, …, osim naše Vlade. I svijet polako izlazi iz recesije, a mi ostajemo na dnu! Naših političara nigdje nema. Njihovi potezi se svode na „šminkanje situacija“. I tako, dan za danom samo padaju bahate izjave… Pa najmanje deset puta smo čuli izjavu Ministra financije u stilu, nama se ništa ne može desiti, a i on, kao i svi drugi Vladini dužnosnici zaboravljaju što su sve obećavali kada je Vlada prodavala svojim građanima dionice (T-HT i INA). Točnije rečeno: Vlada im je podvalila! Na žalost, tako je podvalila (zajedno sa već spomenutim stranim bankama) i mirovinske, a i investicijske fondove. Tako hrvatski građani i tu su ostali na gubitku. A gdje nisu, cijene svaki dan rastu, a plaće ne smiju... To je isto jedna velika zamagljena reforma ili slavni iskorak na hrvatski način u zaustavljanju recesije(?). Kakva je to logika? Tko tu sluša g. Rohatinskog, tko je govorio da „cijene ne smiju rasti“, a sada priča da se „ne smijemo dalje zaduživati“ onako kako smo to dosada radili. A tko ga sluša? A što bi bilo da su ušli MMF-ovi potezi? Vjerojatno ne bi bilo gore, ili bi se bar vidjelo svjetlo na kraju tunela. No, naši političari ipak sve bolje znaju i od domaće, pa i strane struke. Baš zato svi, baš svi naši, i sadašnji i bivši političari moraju snositi odgovornost za ovakvu situaciju! Dok narodu jedino ostaju izbori, na žalost i to, da bira opet isto...Nemamo baš veliki izbor!
Vidite vi kako je naša premjerka dobro upućena u pitana socijale, plaća i njihovog rezanja, valjda ima dobre savjetnike, Škegru & Co. ili je prorodno obdarena za te stvari. Sa MMF-om treba jako oprezno, jer oni samo gledaju kako daa države dovedu u njihovu zavisnost, kako bi im nametali svoje uvjete, a ono su - rasprodaj sve šta vrijedi, a ima toga šta vrijedi još dosta....
pocrte Hm, možemo li? Za sada vraćamo tako da se ponovo zadužujemo. Dakle, kad nešto dođe na naplatu, Šuker ode van i uzme novi kredit sa većim kamatama da bi pokrio stari kredit. Što će biti kada nam više nee budu htjeli posuditi lovu? Kad zavrnu pipu? To bi moglo biti uskoro budući da nam BDP tone iz dana u dan, a oni od kojih mi posuđujemo ne vole svoj novac posuđivati rizičnim državama.
Ma što hoćete Bjeloglavu je primio i Obama...zna ta što radi...
ako se pričita samo naslov onda se stekne drugi dojam od onag što je kad se pričita cjeli članak! Dakle nakon čitanja cjelog članka i dalje mislim da je Rohatinski u pravu a gospodja Kosor i dalje ne radi sve štoje trebala a naročito kad zapostavlja oporezivanje onih koji imaju toliko da ni neznaju koliko!
Svakom normalnom je jasno da Bjeloglava ne zna niti ko joj glavu nosi,a kamoli da obavlja jednu tako odgovornu finkciju kao što je predsjednica Vlade.
patuljčica.. Tu sam te čekao! Treba smijeniti one koji ne vraćaju kredit, a ne dovesti MMF. Problem je u ljudima koji odlučuju, u sindikatima, u nama samima. Malo tko od nas je spreman odreči se nekh stvari, smanjiti potrošnju, a a naročito nisu zainteresirani političari ni oni na vlasti, a niti oporba. Moraju krenuti od sebe smanjiti plaće političarima, smanjiti benificije, postati skromni i realni. Tek onda će mo izači na pravi put.
Rohatinski: Trebali smo zvati MMF, Kosor: Nismo htjeli smanjiti plaće; tko laže kod nas kada dvoje govore o istoj stvari ili oboje ili jedan laže što je minimum neistine u politici. Nismo htijeli preniske plače smanjiti jel toliko kontenjera nemaa a po desetero gladnih po kontenjeru izgleda nam malo ne EUropski doduše jako pošteno samo demokratski ...
Hamo jos jednom; rekoh sebi mozda nisu dobro razmislili,nakon citanja!? +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ Sta jos treba napraviti ovaj nas \" financijski druid\" pa da ga se smijeni!? Da je reko 1E=21hkn, svaka cast, a ovako nista sto nismo znali ili osjetili. Pa on i 85% nasega dicnoga \'sabora\' rade za Todorica i clanove uvoznicke kamarile. \"Oporavak gospodarstva\"!?!?! Zanima me kako se moze popraviti misaona imenica; uvozimo bicikle iz Bangladesa, sibice iz Rusije, luk CESNJAK iz Kine..........molim veleumne, participante, svekolikih VL foruma da nastave niz, ako imaju kucnu adresu u \'lijepoj njihovoj\'. Dajte se probudite gospodo drugovi. Kako moze krenuti nabolje drzava koja skoluje strucnjake za rad na blagajnama u \"Keruma\", Lidlu i McDonaldsu ili koja proizvodi brodove koji prije postavljanja, kobilice donose drzavi cisti gubitak od nekoliko desetaka miliona $. Mi smo, svi skupa taoci, nasih domacih pasdaran.Dok se te suge ne rijesimo, apo svemu sudeci niti ne zelimo skoro rjesenj, nema srece kod nas. Tocka....novi red....idemo dalje.Sjutra ce biti jos gore nego danas..............
Ne znam samo tko nas prima ovako nesposobne i korumpirane do srži u EU.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Molio bih ove što podržavaju dolazak MMF-a da nama ostalima kažu koju su to državu spasili, ti veliki \"spasioci\" siromašnih. Najbolje si možemo pomoći sami, oduzeti lopovima i svi mi pažljivo trošiti i mnogo raditi.