Zoran Milanović nije ništa naučio od Ivice Račana
To što Milanović nije vjernik, to je njegova privatna stvar. Ali dok je u Banskim dvorima, morao bi živjeti u gabaritima političkog konteksta koji se od njega očekuje. I to ne samo kad je riječ o Crkvi
Komentari 100
mravac8 Dakle nitko ne odgovara za ono što je činio otac. Ali ovdje se radi o ideologiji. Milanović prakticira jednu tvrdolinijašku komunističku ideologiju identičnu onoj njegovog oca. Po čemu se onda on razlikuje od njega? Isti je kao i on,, dakle? Uostalom suvišno je i napominjati da svatko od nas nosi ono što je u obitelji naučio. Na ovo drugo ne treba ništa ni komentirati, sama si si skočila u usta. Ako se dakle neke stvari mogu učiti od Churchilla, onda se mogu i od Račana. Da stvari se mjenjaju u svijetu, ali katolička crkva u hrvata je jedna konstanta i tu nema neke evolucije...dakle definitivno je trebao učiti od Račana!
nataly Crkva kao poltički protivnik ????!!!!!!!!! Što je tebi, Crkva se ne bi smjela baviti politikom niti biti ičiji politički protivnik. Crkva se treba baviti isključivo vjerom i biti vjerska ustanova. Barem je tako u civiliziranim naprednim državama svijeta. To. To ne znači da ne smije dati svoje mišljenje i o političkim događajuma, o zakonima i o svemu ostalom što utječe na život vjernika. U vjerskim džamahirijama je naravno drugačije. Tamo Crkve vode politiku.
nataly Zašto je Josipović bio na misi? Zato što nosi uteg svog oca?
mrtavac8 Čekaj, čekaj malo...dakle: Tebe bi kao ateistu UVRIJEDILO da tvoj premjer bude na misi za domovinu?????? Zašto mene ne vrijeđa kad na Srpski božić odu u srpsku crkvu??? E ovaj redak puno govori o tvojoj komunističko-boljševičkoj naravi i potpunopuno te diskreditira kao nekakav građanski i tolerantni faktor!!!!!!!!!!
Sviđalo ti se ili ne to je realnost! Crkva je u hrvata politički faktor. Kroz burnu povjest stranih osvajača (turaka, austrije, mađarske, velikosrpske hegemonije) crkva je bila ne samo bogomolja (na što bi ju ti i takvi htjeli svesti), negoo čuvar opstojnosti hrvatskog naroda. I to je činjenica. A sjeti se tko je prvi priznao Hrvatsku-Vatikan! Time je dao zeleno svijetlo i ostalim kršćanskim zemljama i ostale su ga slijedile. Dakle crkva je politički faktor! I to vrlo jaki! Tko to ne shvaća duboko je politički neinteligentan i naivan.
Gospodine Pavičiću, mislim da ste ispustili činjenicu da gosp. Milanović je samo formalni premijer RH i radi sve protiv Hrvatskog Naroda, a napose onog od 80 do 90 % koji su se izjasnili Katolicima, kao i da sve moguće uradii da Hrvatske ne udje i formalno u EU, kako bi svi protuhrvati i ini mogli likovati i slaviti sa Milanoviće, Čačićem, Pusićkom i Jovanovićem.
milanović nije od nikoga ništa naučio. stara narodna poslovica govori da pametni uče na tuđim greškama a budale na svojim vlastitim. milanovića stoga više ni bog neće spasiti, makar preko noći postane vjernik i počne odlaziti na mise!
natay Opet ništa ne razumiješ. Niti sam igdje napisala da me VRIJEĐA odlazak Milanovića na misu niti znam iz čega si uopće mogla izvući taj zaključak. Ako hoćeš moje mišljenje - odlazak bilo kojeg političara, pa i Milanovića na misu misu potpuno je nebitno (osim za Sitnozube koji se oko toga pjene). Neusporedivo bitniji je njegovo druženje sa Tedeschijem. Bitniji i pozitivniji. Što se tiče Chucrilla i Račana, nauči razliku između *učiti* i *ponašati se kao*. Učiti možeš od svakoga, ali se ne možeš ponašati kao svatko.
nataly Ok, ako je Crkva politički faktor onda neka premijer, predsjendik država i ministri prisegu polažu pred Bozanićem u katedrali. I neka po uputstva idu u Vatikan. Neka im papa govori kako da se ponašaju na političkoj sceni, kakve međunarodnedne odnose da grade, neka papa i Vatkikan donose zakone .......... pa će Hrvatska biti katolička džamahirija poput Afganistana, Iraka, Irana ........
mravac8 Melješ same glupost! Otkud ti "ponašati se kao"? I kolumnist i komentatori, pa i ja govorimo o "učenju" od Račana! Izmišljaš i imputiraš nešto što nitko nije rekao. Otkud mi da te vrijeđa odlazak na misu? Pa citiram: "A"A vidiš, ne odlaskom na misu za DRŽAVNI praznik Milanović je pokazao da respektira one koji nisu vjernici - katolici" A crkva nikada nije vodila oficijelnu politiku, niti neće, a pogotovo Vatikan u pojedinim državama, dakle opet podmećeš. Ali da je faktor, je! Svaka politička snaga koja želi pobjedu u većinskoj katoličkoj zemlji će nastojati ne zamjeriti se lokalnoj Crkvi. To je jednostavno politički pragmatizam i mudrost koju Milanović nema! Možda on smatra da je njegov položaj nedodirljiv, pa da si može svašta dozvoliti.Tako se slave ustanci u Srbu (na istom mjestu di je Rašković proglasio Sao Krajinu), ali se ne slavi Bljesak. Ukida se pokroviteljstvo nad Bleiburgom, ignorira se Crkva, bahati se izjavama, drži se u vladi osuđeni kriminalac.... A meni se čini da se računi uvjek na kraju plate! On će svoj platiti i brže nego što misli!
02.07.2012. u 07:51h Oger je napisao/la: U tom grmu i lezi zec. Milanovic nije katolik pa ne glumi. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Josipović je deklarirani agnostik i kao civiliziran i pristojan predsjednik države bio je na misi za Domovinu, ne na bilo kojii dan nego na Dan državnosti. Milanović se deklarirao kao nevjernik i nije bio na misi za državu čiji je premijer i time pokazao svu svoju neciviliziranost i marksističku indoktriniranost. Inače Milanović ništa drugo ni ne rdi nego glumata.
pa milanović se vjenčao u crkvi, a tamo te pred oltarom pitaju vjeruješ li u boga i jesi li došao vlastitom voljom, i kažeš DA DA. dakle, on je vjernik, laže da nije, hi hi.
mravac8 A glede tolikog "gađenja" spram boga i pozivanja na razvijeni zapad, samo da kažem da svi oni koji su u ruci ikada držali monetu najrazvijenije zemlje svijeta Amerike imali su priliku na poleđini svakog apoena pročitati: "IN GOD WEE TRUST"! Ili na našem jeziku: MI U BOGA VJERUJEMO! Dakle neka svatko zaključi iz toga. Dalje sav razvijeni zapad na koji se poziva današnja neokomunistička lijevica u svoje temelje ima duboko ugrađene kršćanske tradicijske vrijednosti, što je vidljivo po broju kršćanskih sakralnih objekata na razvijenom zapadu od najranijih vremena! Isti taj razvijeni zapad za sve vrijeme postojanja istočnog bloka čiju ideologiju gorljivo zastupate i branite ti i takvi, bio je u hladnom ratu sa tim blokom i tom ideologijom, te se svim silama borio protiv nje!
S jedne strane čudimo se himbenosti dosadašnjih vlastodržaca, koji su i golgotu mise (za njih) izdržavali samo da skupe političke bodove, a sad kritiziramo Milanovića, koji pošteno kaže da nije vjernik, i da nema pošto dolaziti na misu, a naročito ne za Dan Državnosti. Kritičari kao da zaboravljaju da je to sekularna država, i da ovaj nacionalni praznik nije (nužno) povezan sa službom božjom internacionalne katoličke crkve.
E sad: a kad bi Crkvene strukture se malo skupile ??? pa smanjile licemjernost za 50% a Milanović & co. povećali za 50% sadašnju naklonost - eto ti idealnog braka !!!!!!! Sad je samo pitanje dal bi takav bio baš i jako dobar ???
Ovo je preko 90%država katolika koja nije Milanovićeva prćija.On može doma sa ženom biti nevjernik,bogohulnik,ali je demokracija volja većine i on tu volju većine mora poštivati, nisu svi ni u SDP nevjernici i oni ga na to moraju upozoriti,međutim bezpredmetnoo je o tome rapravljati,jer tu nema ni malo Socijaldemokracije a ima puno partije tj.komunizma.
02.07.2012. u 11:38h nataly je napisao/la: mravac8 Melješ same glupost! ______________________________ Pa naravno da ova posrbljene vlaška babetina, mravac8, melje samo gluposti. To joj je i namjera, a to je i priznala kada je ovuda dolazila još kao patuljčica. + + + 24.08.2011. u 16:26h patuljčica.. je napisao/la: tiha voda Ja? Ništa ne prodajem. Zahebavam Sitnozube na forumu. I uživam u tome.
Jednu bitku smo dobili 90-tih, ali još nije gotovo, tu je još bitka za dostojanstvo Hrvatskog naroda, ako ju izgubimo izgubili smo i dio bitke iz 90-tih. Ova prosrpska antihrvatska komunistička vlada čini sve kako bi postepeno od Hrvatske napravila manju Jugoslaviju. Ovakve prodane jugonostalgične duše nam nameću stavove koji nemaju veze sa kulturom Hrvatskog naroda. Bitno da je bio na misi za pravoslavni Božić.
Ako je bio na misi za Božić katolički i pravoslavni, a nije bio na misi za Domovinu jer nije vjernik, što nam to zapravo želi poručiti? Da ne vjeruje u Domovinu Hrvatsku?!?
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nataly Slažem se premijer mora respektirati stavove naroda kojeg predstavlja. I Milanović to odlično radi. Za Božić - vjerski blagdan bio je u crkvi pokazujući tako da respektira stavove katolika. Međutim, što je sa ateistima i agnosticima? Ne bi libi li i njihove stavove trebalo respektirati? Ili vi vjernici mislite da se trebaju respektirati samo vaši stavovi? A vidiš, ne odlaskom na misu za DRŽAVNI praznik Milanović je pokazao da respektira one koji nisu vjernici - katolici. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Pa i najveći broj Hrvata - vjernika katolika koji ne smatraju da je potrebno ići na misu.