Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 97
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
kolumna
Povratak na članak

Zoran Milanović nije ništa naučio od Ivice Račana

To što Milanović nije vjernik, to je njegova privatna stvar. Ali dok je u Banskim dvorima, morao bi živjeti u gabaritima političkog konteksta koji se od njega očekuje. I to ne samo kad je riječ o Crkvi

Komentari 100

SI
sinaj
15:44 01.07.2012.

mravac8 je napisao/la: Jer je malo zbunjujuće da su u državi u kojoj je 90 posto katolika crkve prazne _______________________ Tvoje želje i stvarnost nisu baš na istom kolosijeku.

VL
Avatar Becarina
Becarina
16:11 01.07.2012.

Ako je netko ateist ne mora ga se tjerati u crkvu.Milanovic se izjasnio iskreno(mozda jedini put otkad je u politici).Puno iskreniji od pisca gornjeg clanka koji mrzi krscanstvo i zeli ga prikazati u sto gorem svjetlu.Za koga.

VL
Z1
Zagorje 1
16:18 01.07.2012.

Vrlo odmjeren komentar. Inače se slažem s premijerom Milanovićem da ni slučajno po crkvi ne treba paradirati kao što je to činila prijašnja vlast, niti sve treba bizarno posvečivati, što onda ispada krajnje smiješno, ali kada misa ima "politički" karakter (kada je u funkciji najvećih državnih praznika), onda bi bilo dobro prisustvo političara Milanovića.

VL
TR
Trempetich
16:36 01.07.2012.

Svećenik u selu uvijek prvo ode doma kod najbogatijeg.

VL
OB
-obrisani-
16:53 01.07.2012.

ja ne vidim tu problem ni za domovinu ni za milanovića ni za bozanića a svakakoo u opće za boga. dečki se jednostavno nisu našli i to je sve.

VL
AR
ariesrevelator
17:02 01.07.2012.

Jure Radić ? Ljilja Vokić ? Priča se o vjernicima ili o lopovima i kretenoidima među vjernicima (nije da ih nema i drugdje) ?

VL
OB
-obrisani-
17:18 01.07.2012.

No ta je mala nelagoda brzo prerasla u veliku jer premijer, htio to ili ne, bio svjestan ili nesvjestan, šalje Crkvi i vjernicima sasvim drugu poruku od one koju je mislio da je poslao, tj. da on nije vjernik i da mu nije mjesto na misi ... . Nije ni peder pa mu je ipak pola Vlade na pedermaršu. Ili se možda varam?

VL
MA
Maniac
17:22 01.07.2012.

Milanovic je dokazao da je castan i posten covijek jer ne vjerovati a ici na mise moze biti samo omalovazavanje vjere ! Koliko ja znam crkva je odvojena od drzave i treba i izbaciti vjeronauk iz skola i vratiti ga u crkvu, a da svecenici ureduju u vojsci i blagoslivljaju oruzje je nesto najstrasnije sto covjek moze zamisliti ! Najveci ratovi su vodjeni iz vjerskih razloga, i dan danas su najvece napetosti u svijetu zbog vjere ! Prema tome Pavicicu, malo se zamisli !

VL
MA
Maniac
17:24 01.07.2012.

Vidim da "vjernici" lupaju minuse na svaki imalo suvisli komentar ! Udario bih ja vama crkveni drzavni porez pa da vidis koliko bi vas bilo ( sigurno ne 90 % ).

VL
PO
potocarka
17:50 01.07.2012.

Odkuda autoru članka podatak da u Hrvatskoj ima 90% vjernika katoličke vjere? Rezultati popisa stanovništva još se ne znaju.Ili mi ne znamo, a autor zna (saznao preko žnore). I tko je sve vjernik? Jesmo li mi koje su roditelji bez naše volje i znanja krstili u KC i poslije slali na vjeronauk i primanje sakramenata vjernici iako ne idemo u crkvu? Takvih nas je 70% , onako "od oka". Vidim svoje susjede. Nedjeljom na plac , Jarun ili u šoping, a nitko u crkvu.Idu u crkvu par dječaka i djevojčica , koji moraju zbog vjeronauka.Zato i nisu crkve skroz prazne. Školska djeca koja pohađaju vjeronauk, obavezna su ići na mise. I onda , da se mi vrijeđamo što premjer ateist nije došao na misu? Moš mislit.

VL
TA
tapiros
17:57 01.07.2012.

Meni je uvijek bilo interesantno zašto je lijevica uglavnom ateistička? Paradoks je da Crkveni nauk govori upravo ljevičarski i o ravnopravnosti svih ljudi, a politički ljevičari govore sve to isto, no nikada nisu voljeli Crkvu. Jedina razlika između Crkve i ljevičara je poimanje vođe - jednima je Bog vođa (stvaran ili izmišljen, no pravedan), a drugima je vođa Bok čovjek (Tito, Lenjin, Mao Ce-tung, Castro) ... možda je to odgovor na vječiti sukob - imamo različite Bogove.

VL
JA
jamama
17:57 01.07.2012.

nije važno da li je čovjek vjernik ,nije važno niti koje je koje vjeroispovjesti nego je važno da je čovjek - g. predsjednik josipović, g. šprem, g. ivica račan, vladika hercegovački, g. omerbašić, gđa. vokić, uzoriti blagopokojni kuharić, blaženi stepinac - svima je zajedničko da su u prvom redu ljudi !!!!!!!!!! milanović je svoji zadnjim istupima pokazao kakav je čovjek i pametnome dosta !

VL
TA
tapiros
18:00 01.07.2012.

BTW Nebitno je koliko je katolika u HR, može biti i 5% - bitno je da postoje, kao i mnoge druge zajednice, a vlada je vlada sviju u HR i trebala bi poštovati sve. No da li poštuje sve i koliko to je drugo pitanje ... nek ljudi sami procijene.

VL
Avatar protivkomunista
protivkomunista
18:06 01.07.2012.

Ovaj čovjek ima vražiji pogled, pravi vrag i zato će da se kuha u kotlu iza devetih vrata..

VL
K7
Kiki 7
18:14 01.07.2012.

Slažem se da dobar dio onih koji se izjašnjavaju kao vjernici bilo koje vjere, ne žive na način kako ih vjera uči. Isto to rade i političari - jedno pričaju, a drugo rade. Međutim tema ovog članka je nedolazak premijera na misu za domovinu. Velika večina onih koji su dali život za ovu domovinu izjašnjavali su se kao vjernici, i išli na ratište s krunicama u ruci. Mislim da bi premijer, ma tko to bio, iz poštovanja prema njihovoj žrtvi, a iz poštovanja prema večini stanovnika u ovoj dražavi mogao doći na misu za domovinu. To bi bio znak odavanja počasti i priznanja tim ljudima: To bi bio znak uljuđenosti, civiliziranosti, prihvačanja drugačijeg mišljenja. Zašto ne vrijede isti kriteriji za večinu kao i za manjinu?

VL
PO
potocarka
18:43 01.07.2012.

01.07.2012. u 18:14h Kiki 7 je napisao/la: ....Mislim da bi premijer, ma tko to bio, iz poštovanja prema njihovoj žrtvi........................ Premijer je išao braniteljima na groblje, na Mirogoj. Položio vijence. Cijeli državni vrh je bio. Time je iskazao poštovanje njihovim žrtvama. Da se išao samo pokazati u crkvu , jer moliti ne zna, to bi bilo licemjerno.

VL
KR
krilnik2
18:45 01.07.2012.

Pa drug Milanovic ako je ateist i svojim prisustvom nagradjuje Crkvu samo jednom godisne, onda bi misa zahvalnica bila daleko bolji izbor, jer dolaziti slaviti Christovo rodenje a u njega ne vjeruje je u najmanju ruku licemjerje! No sto ocekivati od yugo-pravnka (Milanovic, Yusopvic) koje smo posprdno nazivali "mozak trava, dupe glava - to je student prava"! Uz iskrene isprike neznatnoj manjini (Z.Hodak) na pravo je isao olos koji se nije mogao upisati na pozeljne fakultete, inzenjerstvo, arhitektura, medicina, stomatologija. Studirati pravo u drzavi bez prava (kao pijan plota) ili ekonomiju u kojoj se novac tiskao brze nego rezimske novine nije isao nitko normalna. Da ostake jos folozofija kao treci dzabalebaroski izbor.

VL
PO
potocarka
18:56 01.07.2012.

crni Ne znam gdje ti živiš, ali mi u Hrvatskoj razlikujemo: crkveni blagdan ----- slavi se prema crkvenom protokolu državni praznik-------- protokol radi državni protokolar A za Božić ( crkveni blagdan) koji je neradni dan, kardinal Bozanić poziva državni vrh.vrh. Bozanić dakle odlučuje koga će pozvati. Hoće li Milanović poziv prihvatiti ili odbiti, to ne znamo. Vidjet ćemo.

VL
JA
jako77
19:39 01.07.2012.

ne mogu reći ništa loše, ali Darko me u zadnje vrijee ugodno iznenadi svojim riječima bravo, Darko. - samo naprijed!

VL
Avatar The-North-Korean-Times
The-North-Korean-Times
12:09 01.07.2012.

Onaj tko po vrijednostima gazi brutalno, povijest je pokazala, nije pametan.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.