Zoran Milanović nije ništa naučio od Ivice Račana
To što Milanović nije vjernik, to je njegova privatna stvar. Ali dok je u Banskim dvorima, morao bi živjeti u gabaritima političkog konteksta koji se od njega očekuje. I to ne samo kad je riječ o Crkvi
Komentari 100
Dajte ljudi. Kaj taj ne bi mogao otići na misu za Domovinu da mu je do Domovine. Odglumiti 1 sat vremena za njega nije problem. Pa vidite kakav obraz ima.
Mi agnostici smo, u stvari, zbunjeni ateisti u tranziciji. Naše božanstvo je Manneken Pis u Briselu. I drug Tito.
Komentirati bilo što o Milanoviću je gubljenje vremena. O njemu već znamo sve, iznenađenja više nisu moguća, a niti promjene. Sve u svemu, katastrofa za Hrvatsku.
Ajmooo! Vodi vola oko stola!
nove izbore ovu vladu treba smjeniti
Najžalosnije je što vjernici ne poznaju svoju vlastitu vjeru i Sveto Pismo pa onda ima puno vjernika koji ni sami nisu sigurni što je ispravno što ne. 1. "Na svoju sliku stvori Bog čovjeka (...) muško i žensko stvori ih"" (Post 1,27); Bog je stvorio muško i žensko na svoju sliku i priliku, ali ne u smislu da je muško slika za sebe i žensko slika za sebe. Već tek u braku u tjelesnom jedinstvu otvoreni prema stvaranju oni čine sliku Trojedinog Boga Oca i Sina i Duha Svetoga koji proizlazi od Oca i Sina. To je slika koju Sotona pod svaku cijenu želi nagrditi i zbuniti nas, oteti nam najljepši sakrament (brak) i spolni odnos (koji Crkva smatra predokusom neba) pretvoriti u nešto nakaradno (i prilično mu uspijeva, ali samo zbog neznanja vjernika). 2. Kad su Adam i Eva jeli sa stabla spoznaje dobra i zla (iliti jabuku iako tako ne piše, piše plod). Nije njihov grijeh bio toliko neposlušnost već to što su željeli biti poput Boga. Željeli su da oni sami određuju što je dobro što je zlo. Taj grijeh se najljepše može uočiti kod ljudi poput Milanovića. On je Bog sam sebi, a očito se smatra i bogom hrvatskog naroda.
Pa i nije imao šta za naučiti od Račana,Račan je vodio politiku netalasanja koja je odgovarala samo njemu i nekolicini,a što se tiče nelizanja oltara i odvajanja crkve iz politike u Hrvatskoj je jedna od malobrojnih stvari koja mi se sviđa kod Milanovića,tko se želi molit bogu neka to i radi ali ne na državnoj razini i javno
01.07.2012. u 23:02h The-North-Korean-Times je napisao/la: Dajte ljudi. Kaj taj ne bi mogao otići na misu za Domovinu da mu je do Domovine. Odglumiti 1 sat vremena za njega nije problem. Pa vidite kakav obraz ima. --------------------------------------------------------------------------------- U tom grmum grmu i lezi zec. Milanovic nije katolik pa ne glumi.
Milanović ne uči od nikoga , pa tako ni od Račana . On je u se zaljubljeni maneken kojemu je vlast udarila u glavu pa misli da je stanje u kojem trenutno je vječna kategorija. Stolac mu se dobrano ljulja, a on se zakačio s Crkvom, EU, a pomalo i s Pantovčakom. Političar od formata, nema što ! Netko je dobro rekao da je njegov plafon neka misija u Nagornjem Karabahu .
@crna vrana Čestitam! Odličan komentar koji govori baš sve šta se može i treba reći o (na žalost hrvata) njihovom premjeru!
Ja vjerujem samo u svojeg prvog potpredsjednika Žbuku. On je božanstvo.
Doista, Račan je u odnosu na svog blijedog nasljednika bio puno mudriji političar i poredeći ga s ovim mogli bi reći tata-mata za Milanovića. Ali Račan je bio čovjek koji je proživio pad Jugoslavije i svoj osobni politički pad, tee je kao takav itekako bio svijesan da je moć općenito, a posebno politička moć jedna od najfragilnijih stvari na svijetu. Milanović toga očito nije svijesan, i to možda nije najveći problem kod njega; najveći problem je to što on ne želi učiti i izgrađivati se kao političar i slažem se sa Zvečom, kad jednom siđe sa scene (a neće trebati dugo), to će biti njegov konačan kraj. Kvaliteta Račana je bila u tome što je pao kao Jugo-političar, ali se ipak uspio dići nakon 10 godina. To ovome ne bi pošlo za rukom ni u snovima! Ima u narodu jedna izreka koja ga dobro karakterizira: "Od sebe ne zna, učiti se ne da!"
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Uspoređivati Račana i Milanovića je u najmanju ruku smiješno ako ne i nešto drugo. Naime, Račan, rođen u koncentracijskom logoru u Njemačkoj, političar je 20. stoljeća. Živio je i djelovao za vrijeme socijalističke Jugoslavije i tu se formirao kaokao političar. On je dijete svog vremna. Isto tako Milanović, političar druge generacije, dijete je svog vremena.Formirao se i kao osoba i kao plitičar u potpuno drugačijim povijesnim uvijetima, krajem 20 i u 21. stoljeću.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: Odatle i njihov potpuno drugačiji odnos prema Crkvi. Račan, kada je došao na vlast, nosio je uteg komunističke prošlosti i prema Crkvi je djelovao onako kako je mislio da mora djelovati. Milanović nema uteg političke prošlosti i može seže se prema Crkvi ponašati onako kako se ponašaju i ostali europski političari. Pogotovo i zato što za manje od godinu dana Hrvatksa postaje dio EU, pa je Milanović političar i sadašnjosti i budućnosti.
A kako se države EU ponašaju prema svojim Crkvama? Prvo nije uobičajeno da Crkva služi posebne mise povodom državnih praznika niti da njih dolaze državni dužnosnici. Tako je i u Italiji koja je dominantno katolička država i u kojoj se se nalazi i središte katoličke Crkve ondosno Vatikan. Predsjenik Italije Papi ne ljubi ruku čak i ako je katolik budući da on u tom trenutku predstavlja Državu Italiju.
mravac8 kao i obično pokazuješ duboko nerazumjevanje materije o kojoj pišeš. Kad se govori o političaru, bez obzira na njegov životni put i vrijeme u kojem je djelovao govori se o njegovom profilu i habitusu. Dakle danas iako je mrtavav već pola stoljeća mnogi uče iz Churchillovog djelovanja i vještina, iako je političar rođen u 19. stoljeću! To je potpuno nebitno. A tebi savjet, ako želiš da SDP dugo vlada (a očito želiš) ne bi na tvom mjestu puno podržavala Milanovića. On nije ni političar prošlosti ni političar budućnosti, on je političar izgubljen u vremenu i prostoru, ili možda još preciznije nije uopće političar. A uteg komunističke prošlosti itekako ima. Zna cijela javnost tko mu je bio otac i kakvu ideologiju je usisao kroz majčino mlijeko. A vidimo ga i na djelu. Biti sekularni političar, znači imati svoj osobni stav i privatno mišljenje, ali premjer mora respektirati i poštovati vrijednosti koje njeguje njegov narod, bez obzira na privatno mišljenje. On svojim "sekularnim" stavovima namjerno provocira i vrijeđa osjećaje većine kojom vlada. Često to ističe i da ga se ne pita. Dakle po meni reže granu na kojoj sjedi!
mravac8 rukoljub se ne zahtijeva od predstavnika država, to je njihov osobni izbor
nataly 1. Učiti iz nečijeg političkog djelovanja je jedno. Djelovati kao on u potpuno drugačijim uvijetima je drugo. Dakle i hrvatski političari mogu učiti iz djelovanja Churcilla ali to ne znači da će djelovati kao on. Treba li objašnjavti zašto?o? 2. Dakle, Milanović nosi uteg djelovanja svog oca? Ne vlastiti uteg, već uteg oca? Gdje je tu inidivualna odgovornost, temelj civiliziranog društva? Svaka osoba je jedinka sa vlastitim načinom djelovanja i razmišljanja, sa vlasitom odgovornošću. Nitko ne treba odgovarti za postupke svog oca.
mravac8 S druge strane Milanović je duboko neiteligentan političar. Imati Crkvu protiv sebe znači imati ozbiljnog političkog protivnika. Crkva nije politička organizacija, ali je organizacija vjernika koji predstavljaju većinu glasačkog tijela i koji sutra na parlamentarnim izborima neće dati svojj glas Milanoviću jer je on pokazao svoj prijezir spram njih. To mu jednostavno nije trebalo. Ako već opravdavaš Milanovićev postupak, ja ću te pitati zašto je onda Josipović kao deklarirani agnostik bio na toj istoj spornoj misi? Odmah ću ti i odgovoriti. zato što je puno zreliji i mudriji političar od Milanovića. Svojim dolaskom na misu za domovinu on je poručio: Ja sam predsjednik te domovine i ja ću nazočiti toj ceremoniji kao prvi čovjek. Iako nisam vjernik, poštujem činjenicu da je Hrvatska većinski katolička država i to je drugi razlog što sam ovdje, poštujem svoje građane. Time je sigurno zadobio simpatije onih koji su vjernici, a nije ništa izgubio ni kod nevjernika, te je pokazao razumjevanje i toleranciju, što Milanović nikako nema. On je jednostavno nadmeni, nezreli kvazipolitičar!
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
kamocemo, Rambo, august, profesorzag centras1.Sa njima nikakve rasprave.Lijevi klik minus,desni klik gore-prijava cim uvrijedi vjeru,naciju ili bilo sto ostalo.Pocet ce nestajati sa portala na kojem nemaju sta traziti .Od ovog portala prave pasaluk .Pijani traktoristi ili njihova djeca.