Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 141
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
OBRUŠILI SE NA HOLDINGOVU PODRUŽNICU

Zagrepčanka šokirana potezom Zrinjevca: 'Nije humano, mogli su staviti obavijest'

Foto: Screenshot Facebook
1/2
26.06.2026.
u 14:30

Tada su mi neki rekli: 'A kam ideš u predgrađe Ljubljane?' Nije me pokolebalo, već naprotiv, oduševila me susjedna kuća u Jarnovićevoj jer je imala 'ogradu' od grmova lavande. Tu gdje ljudi sade lavandu ne može biti loše, razmišljam", napisala je.

U grupi koja okuplja stanovnike naselja Prečko jedna je Zagrepčanka izrazila nezadovoljstvo nakon što su, kako je napisala, djelatnici Zrinjevca uklonili dio zelenila uz prometnice i poslovne objekte. Kako je napisala u objavi, u Prečko se doselila prije gotovo šest godina, a naselje ju je odmah osvojilo zbog puno zelenila.

"Tada su mi neki rekli: 'A kam ideš u predgrađe Ljubljane?' Nije me pokolebalo, već naprotiv, oduševila me susjedna kuća u Jarnovićevoj jer je imala 'ogradu' od grmova lavande. Tu gdje ljudi sade lavandu ne može biti loše, razmišljam", napisala je. No, posljednjih dana neugodno ju je iznenadio prizor radova na uređenju javnih površina. "Danas stižu ljudi i strojevi Zrinjevca pa nemilice čupaju sve s korijenjem. Čak su i lijepe čemprese ispred lokalne trgovine uništili! Čemu to???", upitala je Zagrepčanka.

Objavu joj je komentirao jedan od susjeda koji je rekao da su se stanovnici Jarnovićeve žalili da im lavanda i čempresi zaklanjaju pogled u prometu i ugrožavaju sigurnost te je zbog toga došlo do uklanjanja.  "Bolje bi bilo Zrinjevcu da pokosi sav korov i ambroziju po zapuštenim i napuštenim livadama gdje se još odlaže smeće i glomazni otpad, a ne mirisnu i ljekovitu lavandu koja još i lijepo izgleda i djeluje. Ako je nekome smetalo i zaklanjalo pogled, mogli su staviti obavijest na ulaznim vratima zgrada ili kućica u nizu da malo orežu/oblikuju lavandu i ostalo zelenilo jer će u protivnom morati ukloniti sve. To bi bilo puno kulturnije i humanije a ne počupati s korijenjem", napisao je drugi. 

FOTO Zagrepčane od danas čekaju na Savskoj, a evo gdje su već postavljeni separatori za žute trake
1/11

Još nema komentara

Nema komentara. Prijavite se i budite prvi koji će dati svoje mišljenje.
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.

Želite prijaviti greške?

Još iz kategorije

Kupnja

Pretplata