Hrčak, maskota Europskih sveučilišnih igara 2016., konačno je dobio ime te je od danas službeno – Hrki! Kako će se zvati Zagijev nasljednik objavljeno je na svečanom potpisivanju sporazuma o suradnji između organizatora i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.
Tom je prilikom Hrki dobio i osobnu iskaznicu, a sudeći prema njegovim veselim reakcijama, ime mu se jako svidjelo. Zadovoljni su bili i prisutni, među kojima su bili i sportaši Mario Možnik i Mihovil Španja, ambasadori Univerzijade koja će se održati u Zagrebu i Rijeci te ministar znanosti, obrazovanja i sporta Vedran Mornar i predsjednik Udruge Europske sveučilišne igre Zrinko Čustonja.
A osim imena maskote, svečano je objavljena i službena web stranica Europskih sveučilišnih igara. Od danas se tako na stranici eug2016.com mogu pronaći svi detalji i zanimljivosti o najvećem sportskom događanju u Hrvatskoj koje će okupiti više od 5000 sportaša sa 350 sveučilišta.