Zadranka ogorčena: Čašu vode naplatili su šest kuna. Odgovor slastičarnice još više razljutio ljude
Voda koja se dodatno naplaćuje prolazi kroz posebne filtere radi uklanjanja nečistoća, te se tretira UV lampama radi uklanjanja bakterijskih onečišćenja, pravdaju se iz slastičarnice
Komentari 172
Zadranin nije shvatio poruku. Slastičarna nije za lokalnu stoku sitnog zuba nego za bogatu gospodu iz Češke i Poljske. Lokalna buranija može otići van grada u nekakve svoje drugorazredne krčme
naplaćena joj je usluga, to što je konobar donio čašu vode košta, to je usluga, ono što se kod nas često zaboravlja, i to čini razliku. nek se ova postarija gospođa uputu recimo u madrid, očito ima novca za ljetovanje, pa nek produži, i sjedne na terasu kafića u npr. madridu, pa kad joj donesu račun, nek ona njena brižna kćerkica pita po mrežama dal je to u redu, da jedan sok na terasi košta tolko više od istog tog soka što ga je majčica mogla popiti unutra na šanku, ili malo skuplje sjedeći za stolom u kafiću. jel pitala kolko je čaša vode? očito ne. dal imaju u cjeniku tu čašu vode? očito imaju. što ne nosi flašu od 5 litara vode sa sobom ,ako je tolko žedna?" uostalom, turizam nije djelatnost u kojoj se poslužuju socijalni slučajevi, jer putovanja spadaju u sferu luksuza, a luksuz se u svim iole ozbiljnim zemljama masno naplaćuje. zašto po austrijskim jezerima, uz obalu i na samoj obali, nije sve krcato vikendicama? kod nas je. kod njih nije, jer to košta, porez na takav objekat si ne može priušiti netko sa prosječnim primanjima. kod nas da.
Ja gdje god sam bila na ljetovanju od Španjolske, Grčke Italije, Francuske i nedavno u Dubaiju svugdje sam plaćala vodu . Ne kužim u čemu je problem ?!
Sve su to gamad,, velika gamad,, guzice bi dali za lovu
imate pravo samo ako u cjeniku piše da čaša vode košta na pr 20 kuna. Ali donijeti vodu iz pipe i naplatiti je i 1 kunu ne smiješ ako to ne piše u cjeniku.
"ugostitelji" na zadarskom poluotoku je otmjeni naziv za lopovluku. Nekoliko lokala gdje takaze domaći ljudi su ta pohvalu, ostatak je sramota, u rijetko ce domaći čovik sjesti u takve lokale jer njihovi vlasnici se ponašaju po sistemu baš me briga hoćeš li doći ponovno, ima budala za deranje svaki dan. Moj novac neće na njihov konto.
Ako vam nešto nije jasno zatražite čašu vode nakon sladoleda u Trstu i platicete 1 euro za jednu čašu vode s time da čašu poslje vratite
Dali Šipo i sladoled pušta kroz UV uređaj 🤣🤣🤣
Ma uzas,pohlepa do bola. Ne treba niti ici kod takvih,a trebalo bi ih imenovati. Ko je pametan nece niti ici u Hr na more,jer postoje jako fina i lijepa mjesta za puno puno manje para.
Daj bog da vam drugu godinu propadne sezona.
U nekim zemljama se takva filtrirana voda naplacuje i po 5 eura. U nas bi sve trebalo biti djabe. Ali da bude posteno kelneri od te djabne posluge trebaju zaraditi 2.000 eura?
Nistsa čudno ja sam u Pragu dozivio sljedeca.Trazim kavu i čašu vode sa pipe kod njih je isto dobra voda.Ne da mi sa pipe veli evo koju ces vodu u bočici pokazuje u frižideru.
U Kopenhagenu, u kaficima, naplacuju čašu vode iz slavine. Ne čudim se što je ta praksa došla i kod nas.
Neznanje kostaa. Domaci turisti naucili sve muhte pa nema vise kolektivnih fabricki odmora gdje je bilo sve na Titin racun ima da se placa sto se naruci
Budimo objektivni! Voda nije besplatna. Svi plačamo vodu Vodoprivredi, uključivši i ovu slastičarnicu, i nitko se ne buni, svima je to normalno. Voda koju popiju gosti toj slastičarnici je trošak, i ona ga moraju naplatiti, bili kroz cijenu svojih proizvodada bilo ovako, direktno. Da su digli cijenu kave za 2 kune, nitko ne bi prigovarao, to bi bilo normalno.
Nemojte samo reći da je pojela ove naše specijalne "bio vodene sljadoljede", boja i vrsta kakvih ti srce poželi, što su preplavili Jadransku obalu.
Pošto sam zaposlen pa nemam za more ali da mi se voda naplati mislim da ne bi dobro prošlo. Jednom davno mi je čuvar u logoru rekao"zapamti,ni mi ni vi nećemo imati državu". Pozdrav svim braniteljima.
Pohlepa na djelu, smrtni grijeh talibani bi to rješili
Tako je to kada ljudi hoće biti viđeni na terasi ispred slastičarnice...😁😁😁 Kupite si sladoled u trgovini po 3-4 puta nižoj cijeni i uživajte gdje hoćete...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Čovjek se je snašao. Kako zadržati dobrog radnika za 2500 kuna mjesečno ako se ne zaradi i na čaši obične vode. Veselim se zatvaranju sve više ovakvih lokala (a ovo ljeto ima sve više natpisa kao u Selcu kod Crikvenicee gdje na vratima već dugo piše: Kafić i restoran danas ne rade jer nema radne snage) pa će na tržištu ostati samo oni koji plaćaju pošteno svoje radnike