Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 239
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
NIJE TO BILO KAKVA VODA
Povratak na članak

Zadranka ogorčena: Čašu vode naplatili su šest kuna. Odgovor slastičarnice još više razljutio ljude

Voda koja se dodatno naplaćuje prolazi kroz posebne filtere radi uklanjanja nečistoća, te se tretira UV lampama radi uklanjanja bakterijskih onečišćenja, pravdaju se iz slastičarnice

Komentari 172

SA
sanikol
15:51 21.08.2021.

Čovjek se je snašao. Kako zadržati dobrog radnika za 2500 kuna mjesečno ako se ne zaradi i na čaši obične vode. Veselim se zatvaranju sve više ovakvih lokala (a ovo ljeto ima sve više natpisa kao u Selcu kod Crikvenicee gdje na vratima već dugo piše: Kafić i restoran danas ne rade jer nema radne snage) pa će na tržištu ostati samo oni koji plaćaju pošteno svoje radnike

VL
BI
BivšiIndexaš16
10:56 21.08.2021.

Zadranin nije shvatio poruku. Slastičarna nije za lokalnu stoku sitnog zuba nego za bogatu gospodu iz Češke i Poljske. Lokalna buranija može otići van grada u nekakve svoje drugorazredne krčme

VL
SI
sisavac
12:53 21.08.2021.

naplaćena joj je usluga, to što je konobar donio čašu vode košta, to je usluga, ono što se kod nas često zaboravlja, i to čini razliku. nek se ova postarija gospođa uputu recimo u madrid, očito ima novca za ljetovanje, pa nek produži, i sjedne na terasu kafića u npr. madridu, pa kad joj donesu račun, nek ona njena brižna kćerkica pita po mrežama dal je to u redu, da jedan sok na terasi košta tolko više od istog tog soka što ga je majčica mogla popiti unutra na šanku, ili malo skuplje sjedeći za stolom u kafiću. jel pitala kolko je čaša vode? očito ne. dal imaju u cjeniku tu čašu vode? očito imaju. što ne nosi flašu od 5 litara vode sa sobom ,ako je tolko žedna?" uostalom, turizam nije djelatnost u kojoj se poslužuju socijalni slučajevi, jer putovanja spadaju u sferu luksuza, a luksuz se u svim iole ozbiljnim zemljama masno naplaćuje. zašto po austrijskim jezerima, uz obalu i na samoj obali, nije sve krcato vikendicama? kod nas je. kod njih nije, jer to košta, porez na takav objekat si ne može priušiti netko sa prosječnim primanjima. kod nas da.

VL
Avatar tetina
tetina
11:00 23.08.2021.

Ja gdje god sam bila na ljetovanju od Španjolske, Grčke Italije, Francuske i nedavno u Dubaiju svugdje sam plaćala vodu . Ne kužim u čemu je problem ?!

VL
ZA
Zagy71
17:17 21.08.2021.

Sve su to gamad,, velika gamad,, guzice bi dali za lovu

VL
SA
sanikol
16:06 21.08.2021.

imate pravo samo ako u cjeniku piše da čaša vode košta na pr 20 kuna. Ali donijeti vodu iz pipe i naplatiti je i 1 kunu ne smiješ ako to ne piše u cjeniku.

VL
SP
Sparks18
15:47 21.08.2021.

"ugostitelji" na zadarskom poluotoku je otmjeni naziv za lopovluku. Nekoliko lokala gdje takaze domaći ljudi su ta pohvalu, ostatak je sramota, u rijetko ce domaći čovik sjesti u takve lokale jer njihovi vlasnici se ponašaju po sistemu baš me briga hoćeš li doći ponovno, ima budala za deranje svaki dan. Moj novac neće na njihov konto.

VL
PU
Putnikkrozvrijeme
15:01 21.08.2021.

Ako vam nešto nije jasno zatražite čašu vode nakon sladoleda u Trstu i platicete 1 euro za jednu čašu vode s time da čašu poslje vratite

VL
DI
DIGLINDE
14:06 21.08.2021.

Dali Šipo i sladoled pušta kroz UV uređaj 🤣🤣🤣

VL
MA
Maersk
13:48 21.08.2021.

Ma uzas,pohlepa do bola. Ne treba niti ici kod takvih,a trebalo bi ih imenovati. Ko je pametan nece niti ici u Hr na more,jer postoje jako fina i lijepa mjesta za puno puno manje para.

VL
Đ5
đeki 515
13:34 21.08.2021.

Daj bog da vam drugu godinu propadne sezona.

VL
Avatar Le-Freak
Le-Freak
11:38 21.08.2021.

U nekim zemljama se takva filtrirana voda naplacuje i po 5 eura. U nas bi sve trebalo biti djabe. Ali da bude posteno kelneri od te djabne posluge trebaju zaraditi 2.000 eura?

VL
LI
Lipno11
11:10 21.08.2021.

Nistsa čudno ja sam u Pragu dozivio sljedeca.Trazim kavu i čašu vode sa pipe kod njih je isto dobra voda.Ne da mi sa pipe veli evo koju ces vodu u bočici pokazuje u frižideru.

VL
Avatar Artoo Detoo
Artoo Detoo
14:14 21.08.2021.

U Kopenhagenu, u kaficima, naplacuju čašu vode iz slavine. Ne čudim se što je ta praksa došla i kod nas.

VL
DU
Deleted user
13:23 21.08.2021.

Neznanje kostaa. Domaci turisti naucili sve muhte pa nema vise kolektivnih fabricki odmora gdje je bilo sve na Titin racun ima da se placa sto se naruci

VL
CO
coolman
10:24 21.08.2021.

Budimo objektivni! Voda nije besplatna. Svi plačamo vodu Vodoprivredi, uključivši i ovu slastičarnicu, i nitko se ne buni, svima je to normalno. Voda koju popiju gosti toj slastičarnici je trošak, i ona ga moraju naplatiti, bili kroz cijenu svojih proizvodada bilo ovako, direktno. Da su digli cijenu kave za 2 kune, nitko ne bi prigovarao, to bi bilo normalno.

VL
DU
Deleted user
12:33 21.08.2021.

Nemojte samo reći da je pojela ove naše specijalne "bio vodene sljadoljede", boja i vrsta kakvih ti srce poželi, što su preplavili Jadransku obalu.

VL
ČE
Čelo
12:11 21.08.2021.

Pošto sam zaposlen pa nemam za more ali da mi se voda naplati mislim da ne bi dobro prošlo. Jednom davno mi je čuvar u logoru rekao"zapamti,ni mi ni vi nećemo imati državu". Pozdrav svim braniteljima.

VL
Avatar Bell940
Bell940
15:07 21.08.2021.

Pohlepa na djelu, smrtni grijeh talibani bi to rješili

VL
MA
MaksovMesar
17:04 21.08.2021.

Tako je to kada ljudi hoće biti viđeni na terasi ispred slastičarnice...😁😁😁 Kupite si sladoled u trgovini po 3-4 puta nižoj cijeni i uživajte gdje hoćete...

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.