Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 152
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Povratak na članak

U Beogradu sude Srbima za ratni zločin počinjen u Hrvatskoj

Optužnica iz travnja 2008. Bulata i Vraneševića da su kao pripadnici Vojske Republike Srpske Krajine od 19. do 23. ožujka 1992. godine u Banskom Kovačevcu ubili šest civila, starosti od 63 do 81 godine.

Komentari 64

MM
Mladen Miletić
14:17 17.01.2010.

U Beogradu sude Srbima za ratni zločin počinjen u Hrvatskoj, dok se u Bosni ne sudi Glavašu za ratne zločine počinjene u Hrvatskoj. Možemo reči jedni \"rade\" a drugi grade vilu...

VL
OB
-obrisani-
14:18 17.01.2010.

Sacekajte presudu,pa onda komentarisite!To nije Hrvatsko pravosudje!

VL
OD
odpreko
14:18 17.01.2010.

sudi im se u srbiji da ih mesic nebi pomilovao

VL
LE
legradnet
14:20 17.01.2010.

Zašto je uz\"priču\" o suđenu Srbima za zločine nad Hrvatima, stavljena fotografija pripadnika 7GBR Puma, i to iz kolovoza \'95 sa sjeveroistočnih obronaka Dinare?

VL
TC
tigar-cro
14:20 17.01.2010.

Pozdravljam pravosudje u Srbiji!!! Ako ovima budu sudili, kao i predhodnicima, dobiti ce VECE kazne nego da im se sudilo u HR! Znam za jedan \"\"slucaj\"\" u kojem je, presuda u HR, bila 10 god., (u odsudnosti), pa je, nakonon isporucenja Srbiji, osudjen na.....20. god.!! Ako vec, \"\"pljujemo\"\" po Srbiji, treba, pozdraviti ono sto je dobro!!

VL
TC
tigar-cro
14:38 17.01.2010.

17.01.2010. u 14:35h topgen je napisao/la: Sude im za sest civila. A sto cemo za onih 200000 ubijenih u BiH i Hrvatskoj ? Ako se nase pravosudje, \"\"probudi\"\" iz, 20-godisnjeg \"\"sna\"\" i, Tuziteljstvo, zapocne, progoniti osumnjicene......procesuirati ce SVE zlocine!!

VL
OD
odpreko
14:48 17.01.2010.

ali su ovi iz VL dosadni pa lupite odmah - 100 ali istina je istina

VL
DA
Dayton
14:58 17.01.2010.

topgen Vidim da si Bosnjak Na prostoru cijeloga Regiona je u svim ratovima stradalo oko 145.000 ljudi a od toga je oko 43000 stradalih bilo srpske nacionalnosti. To sto vam \"lepi\" Hare govori da ste vi cijeli rat presjedili jeduciduci cevape je greska i laz. U svakom slucaju pravosudje Srbije je napravilo iskorak napred u odnosu na njihove kolege u Regionu.

VL
OB
-obrisani-
15:40 17.01.2010.

Sudi im se u Srbiji jer su, kao što i piše, dostupni vlastima u Srbiji pošto su, najverovatnije i uzeli državljanstvo Srbije. Bilo je, to niko i ne spori, i onih koji su kao državljani Republike Srbije i istovremeno i državljani Jugoslavije, odlazili na ratiše u Hrvatsku i Bosnu, ali to ne znači da ih je država Srbija zvanično slala. Srbija tada nije imala svoju vojsku. Odlazili su samostalno ili u okviru paravojnih jedinica. A, Hrvatska je imala svoju vojsku koja je prešla granicu i ratovala u BiH.

VL
TC
tigar-cro
15:46 17.01.2010.

dmalesevic40... ili si sklon vicevima ili si, podlozan...manipulacijama!? Svkoga, tko je objektivan, moze samo dobro nasmijati, tvoja konstatacija, da, Srbija, nije...a, HR je....imala vojsku!!! Pitam te: koja i cija je vojska razorila ca. 40% HR?? A, kunem ti se dae da je, u obranu HR stala, \"\"shacica\"\"...bukvalno, golorukih, ljudi kojima je, jedino, \"\"oruzje\"\" bio moral!!

VL
OD
odpreko
15:55 17.01.2010.

tigar-cro u hrvatsku su isli samo dobrovoljci sa razlicitim namjerama (neki zbog krade neki zbog velikosrpstva )ali nikako vojska . vasa oluja je bila protiv civila ne protiv neke vojske mozes svakog hrvata pitati koji je ucestovao priznat ce titi da nije bilo otpora pricate o nekoj traktorijadi pa jeli na tim traktorima bila srpska vojska ili civili odgovori

VL
OB
-obrisani-
16:02 17.01.2010.

17.01.2010. u 15:40h dmalesevic40 je napisao/la ***************************************************** Neka im se sudi u Srbiji . Bolje igdje nego nigdje . Kako to ne znamo tko je ratovao ? U Hrvatskoj su rat počeli pobunjeni Srbi , potpomognuti od JNA , a onda se je angažirala JNA , do rasula , moralnog i vojničkog ..ostale su paravojske koje su regrutirane iz Srbije . O tome je na veliko govorila TV Srbija , regrutirali su i oficire ,posebice one koji su rodom iz Hrvatske , a ako nisu htjeli na ratište , gubili su položaje ili promaknuća u više činove . Na hrvatskoj strani ratovala je Hrvatska vojska , u početku vrlo slabo naoružana , ali svakim danom sve bolje do početka Oluje kada je sa opremom i vatrenom moći iznenadila srpsku pobunjeničku stranu .

VL
CP
cuperak plavi
16:14 17.01.2010.

Mozda su svi po malo u pravu ali diskusija krece u pogrsnom smeru ako vam je ovakva argumentacija.Niti su Hrvati ratovali goloruki niti je Srbija bila neutralna ali je super sto ce zlocini sa bilo cije strane,biti procesuirani i izvrsioci kaznjeni.To je poenta price a sve ostalo ide u smeru pljuvanja i medjusobnog optuzivanja. Za ozbiljno zadovoljenje pravde a ne vlastite istine,svi zajedno sa svih strana trebamo dati podrsku da se zlocin i izvrsioci istih,najstroze kazne da se isti ne bi nikada vise ponovili.

VL
OB
-obrisani-
16:14 17.01.2010.

odpreko...ali nikako vojska ...ne,ne,to smo mi izmislili i montirali dokumentarce...

VL
DA
Dayton
16:31 17.01.2010.

Hehehehheeh. Kad se probudite pijete jutarnju kaficu i mislite na Srbe, u toku dana pricate o Srbima, kada lijezete slusate bajke o Srbima i kada spavate imate nocne more o Srbima. Tako je to kada ste iskompleksirana nacija. Jucer piseteisete cak i o sveucilistima i poredite se sa Srbijanskim a ne recimo sa Austrijskim ili sa Portugalskima jer vi i onako tvrdite da ste dio Pirineja a ne Balkana. Nije vam lako i jos ovdje refreshate. Koji jadnici?!

VL
OB
-obrisani-
16:32 17.01.2010.

Oluja 95 Definicija: Dogovorena akcija Milosevic_Tudjman do u detalje. Milosevic je povukao tesko naoruzanje- Amerikanci su bombardirali kljucne tocke kod Krajinskih Srba - Srpska vojska pada u paniku i civili koji bjeze za vojskom - Hrvatska vojska sa minimum gubitaka osvaja Krajinu. Kokosari , ratni profiteri i ljudi kojima su Srbi pobili bliznje prave nekoliko ubistava civila Sve u svemu Tudjman i Milosevic su ovim realizirali zamjenu Posavine za Srpsku Krajinu. Oba su ratni zlocinci.

VL
OB
-obrisani-
16:38 17.01.2010.

Krvava cetnicka banda........niti jednom ne bi smjelo biti mjesta u Hrvatskoj. Tko to dozvoljava takvima povratak,tko im kuce gradi ,tko sa njima koalicije stvara ? Bez LUSTRACIJE nema slobode za domovinu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VL
OB
-obrisani-
16:41 17.01.2010.

Srbi su profesionalno vodili gotovo cijeli rat. Njihova zamisao Velike Srbije je stvarnost koji mnogi ne vide. Srpska republika u BiH je na 60 km od Zagreba. Znaci u neko dogledno vrijeme ce to biti Velika Srbija. O zlocinima koje su izvrsili Srbi se sve manje imanje pise , prica i sudi, a o ostalim, znamo svi. I ko je popusio u svemu ovome. Ko je veliki piliticar ,a ko je veliki gubitnik

VL
OB
-obrisani-
16:44 17.01.2010.

Srbija je ne samo prva pocela rat nego i bila najdirektniji sudionik rata ali sve dok je bilo ves masina,frizidera,traktora,...za opljackati i dok su im sa druge strane fronta stajali nenaoruzani civili i nemocne zena,djeca i starci.Kada se hrvatska vojska opremila i naoruzala onda smo gledali traktorijadu.

VL
OB
-obrisani-
16:47 17.01.2010.

Ma kakve yebene zavjere ...to ne postoji...ha,ha Zapadna Europa i Ameri nisu mjesecima\" znali\" za srpske koncentracijske logore monstruozne zlocine...Svasta Jovica Stanisic je bio CIA agent( a nije on jedini)....Death squad leader ‘was top CIA agent’ SERBIA: Gabriel Ronay THEHE LATE President Milosevic\'s secret police chief and organiser of Serb death squads during the genocidal ethnic cleansing of disintegrating Yugoslavia was the United States\' top CIA agent in Belgrade, according to the independent Belgrade Radio B92. The claim that from 1992 until the end of the decade, Jovica Stanisic, head of Serbia\'s murderous DB Secret Police, was regularly informing his CIA handlers of the thinking in Milosevic\'s inner circle has shocked the region. Stanisic is said to have loyally served his two masters for eight years. He is facing war crimes charges at the International Criminal Court at The Hague. In the terrifying years of Yugoslavia\'s internecine wars, he acted as the willing \"muscle\" behind Milosevic\'s genocidal campaigns in Croatia, Kosovo and Bosnia, including Sebrenica.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.