Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 158
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Tamna strana Švicarske
Povratak na članak

Švicarci pokrenuli kampanju protiv minareta

Kamen spoticanja je šest metara visok plastični minaret koji se nalazi na krovu jedne bivše tvornice. Stanovnici, katolički i evangelistički svećenici pa čak i načelnik općine izjasnili su se protiv gradnje minareta, no sud je odlučio drukčije. Najviša sudbena instanca u Švicarskoj, Vrhovni sud, odlučio je da se minaret smije izgraditi.

Komentari 61

OB
-obrisani-
12:25 16.10.2009.

Islam – religija mira??? Ustanovitelj moderne sekularne turske drzave general Kemal Ataturk je davne 1924 rekao: \"Islam, ta apsurdna religija jednog nemoralnog beduina je truli les koji truje nas zivot i koci nas napredak\" A danas jedan voditelj Islamske partije pod Erdoganom naglasava: \"Demokracija je samo vlak u koji smo uskocili dok ne dodjemo do cilja. Dzamije su nase kaserne, minareti nasi bajoneti i vjernici nasi vojnici.\" i dodaje: \"Fala Bogu sta se zalazemo za serijatske zakone.\" Cime se ovom zlu suprostaviti? Nasa demokracija je tako postavljena da jacim napadima tesko odoljeti moze! Nastanak novog otomanskog carstva, njegovo ozivljavanje, nije nemoguce!

VL
Avatar Sidewinder
Sidewinder
15:57 14.10.2009.

\"Minareti su naši bajuneti, kupole naši šljemovi, džamije naše vojarne, a vjernici naši vojnici\"

VL
Avatar Sidewinder
Sidewinder
16:00 14.10.2009.

Zašto je \"zastrašujuće\" da je 35 posto Švicaraca protiv minareta? Ljudi se samo brane islamizaciji svoje zemlje a takvih će s obzirom na agresivnost Islama biti sve više.

VL
KO
kompa
16:02 14.10.2009.

sreca pa u svici ,da je u hr razapeli bi nas svi,, sad ce biti svi protiv ch koju su donedavno hvalili zato sto zabranjuju thompsona

VL
Avatar cros
cros
16:08 14.10.2009.

Da, vrijedja ih minaret i vrijedja ih Marko Perkovic koji ni ne pjeva o Svicarskoj, hahaha! \"Ksenofob\" je Marko i \"ksenofob\" je minaret, hahahaha! Marko, cije pjesme doista govore o Krscanskoj ljubavi ni pozeljne u svici, ali i plasticni minaret! Gdje je tu pamet!?

VL
AN
ana
16:15 14.10.2009.

Ako bi nam Švicarska kao jedna od najciviliziranijih i najdemokratskijih zemalja u Europi trebala biti uzor,onda se zbilja trebamo pitati kuda nas to naši političari vode - em imaju specifičan odnos prema vjerskim slobodama em čovjeku koji nikad nigdje nii za što nije osuđen brane ulaz u Europu. Ili za različite zemlje vrijede različiti kriteriji.

VL
AP
apavlovi
16:35 14.10.2009.

Islamofobija i u Švicarskoj.Pa zar treba čuditi kad muslimani po svijetu ubijaju nedužne po ulicama i u metroima.Još bi im trebalo dozvoliti da se šire i nameću svoj stil života i drugima u njihovoj zemlji.Neka arapi i drugi u islamskim državama dozvole izgradnju onoliko crkava koliko su izgradili džamija u kršćanskim zemljama pa onda neka grade i svoje bogomolje u Švicarskoj.Kad postanu tolerantniji onda im treba omogućiti da grade ne prije.Zar oni ne osuđuju na smrt ako neki musliman pređe na kršćanstvo a oni bi se širili.Koliko je muslimana iz ratnih područja potražilo utočište u islamskim zemljama bježeći od rata.Kojiko je turaka otišlo za boljim životom u Saudijsku arabiju.Malo ili ništa.Uglavnom odlaze na zapad i SAD a kad ih ove zemlje prime onda traže da mijenjaju tradiciju tih naroda i država.Ne ide to tako! I treba im zabranit!

VL
IB
Ivana Brkić Ćubela
16:49 14.10.2009.

Malo Kasnite ovim prilogom jer problem je poznat vec od 2006 godine. 2007 god.postao je i predmet ispitivanja parlamentarne komisije u Bundesratu pod Inicijativom Christofa Blochera...Stvar je malo komplikovana ali i jednostavna.Sa stanovista Evropske Konvencije o ljudskim pravima ova zabranaabrana se moze dvosmsileno tumaciti.jedanput kao diskriminujuca po EMRK i drugi put kao zabrana slobode Religije koja je i samim Svicarskim ustavom zagarantovana kao slobodom religije....Znaci sjedne strane po evropskoj konvenciji (EMRK) kaze se da je to RASIZAM a po drugoj da zabranom Minareta jos uvek nije i sloboda bogosluzja zabranjena ili onemogucena cime je i ustavno pravo o slobodi religije ispunjeno!!! Ovaj cvor se kao i mnogi dosada u Svicarskoj resavaju GLASANJEM. Obzirom da vec Postoje 3 Minareta (jedan od minareta je i od Albanske Islamske Zajednice u Winterthuru) sanse su jako male da ce doci do izgradnje ovog Minareta.... Na ovom primeru se moze videti kako i GLASANJE (a time i demokracija) za sve i svasta moze biti stetno -jer se nadje neki politicar ili kao u ovom slucaju jedan evangelisticki pastor koji ljude zavede....

VL
OB
-obrisani-
17:08 14.10.2009.

Godišnja stopa porasta broja muslimana je 6,40% što je zaista mnogo, a radi poređenja, kršćani imaju stopu porasta 1,46%. Prema ovome u 1997. godini muslimana je bilo 1.577.483.000, a procjena za 1998. je 1.678.442.000. Možda je najbolji pokazatelj velikog porasta broja muslimana podatak da se u posljednjih pedeset godina taj broj povećao za nevjerovatnih 500% dok se broj kršćana za isto vrijeme povećao za samo 47%, hindusa za 117% i budista za 63%. Svakako da je najveći uzrok ovome izrazito veliki natalitet kod muslimana, ali je sigurno da ovom broju značajno doprinosi i primanje islama od strane nemuslimana što svjedoče podaci o velikom porastu broja muslimana na Zapadu. pa se samo zapitajte sta ce biti za jos 20 godina,a posebno mi se svida ova zadnja recenica

VL
IB
Ivana Brkić Ćubela
17:10 14.10.2009.

Kad idem u Makedoniji ili Sloveniji uvek izaberem pansion dalje od Djamija i Crkava jedan mi smeta ujutru drugi u podne i onda poslepodne sve izpocetka . Meni najdraza moja Sinagoga u njoj se samo ponekad cuje zov iz ovceg Roga

VL
KO
kompa
17:23 14.10.2009.

Budući Islamski centar u Rijeci bit će, uz zagrebački, drugi islamski centar u Hrvatskoj, a džamija će – uz zagrebačku i džamiju u Gunji – biti treća džamija izgrađena u našoj zemlji. Gravitirat će joj oko 10 tisuća primorsko-goranskih muslimana, najviše ipak oko 5,5 tisuća islamskih vjernika koji žive u Rijeci i okolici. Sada su Rijeci najbliže džamije ona u Zagrebu te džamija u Rimu i Beču ljudi moji trebate se ponosit time jer sve dok se klanjamo i moli Te političke kampanje svoje temelje imaju u izjavama još manje tolerantnih oponenata kao što je to na primjer turski premijer Recep Erdogan, koji je 90-tih zbog rečenice \"Minareti su naši bajuneti, kupole naši šljemovi, džamije naše vojarne, a vjernici naši vojnici\" osuđen za poticanje rasne nesnošljivosti. 
 pocitaj tekst do kraja ,,, znamo da su bosanci tj muslimani uvijek uz tursku,,to pokazuju i svojim navijackim slavljima poslije utakmice turska hr recimo,,

VL
BL
Blackwater
17:34 14.10.2009.

PLAVI9 A tko kaže da želimo u EU?... Znači,moramo sve dati da bi bili pripdnici masonske Unije....neće ići

VL
KO
kompa
19:03 14.10.2009.

vidi jos mesic nije uputio diplomatsku notu tim svicerima ,sto se ceka

VL
OB
-obrisani-
01:19 15.10.2009.

Hahaha, sizife, kažeš da nikad nismo imali probleme sa židovima?! Pa zašto su ih proganjali baš SVI europski narodi; od Portugala i Španjolaca, preko Engleza i Francuza, dok Ukrajinaca, Rusa i Nijemaca? Zbog krivih noseva? Ma daj molim te! Kolikoko ja znam u Iranu (kojeg ti kao židov toliko prezireš) postoji 600 crkava, a koliko ima džamija u Švicarskoj?

VL
OB
-obrisani-
01:36 15.10.2009.

Švicarska se počela ponašati kao Saudijska Arabija ili Izrael, a to je sramota za cijelu Europu! Zabranjuju nastupe našeg domoljubnog pjevača, a i gradnju bogomolja vjerskih manjina... sramota na kvadrat! Pri tome ne smatram kako bi minareti trebali stršati 2100 metara kao kod one Hasanove džamije u Casablanci odnosno postati urbanističke dominante u švicarskim gradovima, ali minaret od 6 metara tj. visine dvokatnice ne bi trebao nikome smetati. Ako se prihvati ovaj zakon, Švicarska će se sama svrstati u klub zemalja kao što su neke arapske zemlje ili Izrael koji dopuštaju crkve ali ne i križeve! I kako ćemo mi onda prigovoriti Saudijcima ili Izraelcima, ako nismo počistili vjersku netrpeljivost u vlastitoj kući?!

VL
OB
-obrisani-
01:56 15.10.2009.

Minaret od 6 metara, postavljen na krov fabrike koji je visok preko 30 metara. Znaci kada tom krovu dodas 6 metara visok minaret onda je ukupna visina minareta preko 36 metara tako da minaret dominira ovim malenim mjestom u CH!! Inace na istocnom izlazu iz Züricha u blizini velike bolnice, nalazi se velika dzamija sa minaretom, i svako klanjnje je horor za promet tog grada, jer vani puse i stoje u coporima i izvan nogostupa, a svako reklamiranje Svicaraca da se pomjere napadaju u coporima! Sve u svemu, od muslimana u Europi mnogo manje problema prave neke navijacke skupine pa UEFA ipak isprazni citave stadione. Nikada mi nece biti jasno zasto jedan vjerski pravac Scientology za razliku od USA, ima zabranu u Europi iako sa svojim prakticranjem vjere jos nikoga nisu ubili, izvrsili terorizam niti su ikome prijetnja, za razliku od politickog islama koji je postao pandemijska opasnost u kojoj virus mutira iz minute u minutu tako da je tesko pronaci djelotvornu vakcinu za zastitu imunog sustava Zapadnokrscanske civilizacije.

VL
OB
-obrisani-
02:05 15.10.2009.

Pravi Crovata, danas u Europi živi 53 milijuna muslimana, i koliko su oni ubili kršćana? Više je kršćana stradalo od samoubojstva ili ruke drugog kršćana, no ti pokušavaš poistovjetiti 53 milijuna ljudi sa nekolicinom luđaka i fanatika kojih ima u SVIM religijama. Prisjeti se što se događalo židovima 1943. zbog takvih poput tebe koji su sve njih nazivali \"virusom\".

VL
VU
VukovarCH
19:45 14.10.2009.

Bravo CH nemojte dozvoliti da vam se desi kao Njemackoj i Francuzima.

VL
ZA
zagrepcaninb
19:49 14.10.2009.

I to je Švicarska. Drugima pametuje a ponaša se GROZNO. Što se onda čuditi zabrani Thompsonu?

VL
PU
pulari
20:09 14.10.2009.

Cilj muslimana i je da se ugnjezde gdje god mogu i da bi nas u buducnosti brojcano doslovice pojeli.A sta da oni npr.raspolazu sa vojnom tehnikom kao zapad,davno bi oni sve krscane iskorjenili.Zapadni svjet je popustljiv po pitanju gradnji muslimanskih centara,slabo se razmislja za ubuduce.

VL
« 1 2 3 4 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.