Propalo 15 milijuna kuna! Još je 300.000 cjepiva u skladištu
Cijepljeno je samo 0,4 posto stanovništva, pa tako i dalje više od 300.000 doza cjepiva neiskorišteno
Komentari 73
Maxresist...ne se** !!! Niti je tko pitao ljude o nabavci cjepiva niti ih je poslije pitao za bilo što!! Koji vražji virus svinjske gripe, to je mutacija humanog virusa koji po svojim karakteristikama sliči virusu svinjske gripe. Sjeti se samo priče o ptičjoj gripi koja je sama od sebe netragom nestala i pucnjave specijalaca po kokošima, pa onda sljedeće godine kada ta priča nije prošla odjednom se javlja svinjska... čak je više nema ni u Meksiku gdje je sve počelo, ni u Americi, itd...iduće godine možemo očekivati da će mutirati nepostojeći virus gripe jaka (vrste preživača). Usput ne radi se o 300 000 doza nego ako se dobro sjećam o nekih 1 200 000 doza molim da se provjeri ovaj podatak!!!
Tko je JAMIO,JAMIO. Rekao je križanac netopira i pavijana.
Otkaz.
Mafija farmaceutska dobila po zubima od \"malog čovjeka\".. mislim da će odmazda biti prestrašna.. i zato savjetujem; -.zdrava prehrana, priprodna \"seljačka\".. ništa \"milka\" i ostala sry.. -.sportske aktivnosti svakodnevno.. (sex svakodnevno..;) -.gledanjem u sunce, pobjeda nad svim ovozemaljskim bolestima.. -.RATT TV reklamama, prilikom svake reklame odmah prebaciti na slijedeći kanal.. -.svakog jutra na prazan želudac popiti 3-4 Velike čaše mlake obične vode..(pišaš po toksinima..PIŠAŠ!!).. -.izbjegavati SVE lijekove maksimalno..doživotno! ..tko želi nek nastavi niz..;)
svi se sjecamo kako su se hrvatski levi mediji snebivali i grozili kako ce ministar biti kriv ako se ne kupi cjepivo, po principu boli vladu glava za raju. Sada ga j ebu sto je kupio.
To se mami obraćaj sa ne seri,svi smo bili svjedoci otvorenog kada je novinarka Business hr napadala vladu kako nema cjepiva protiv svinjske gripe,mediji su širili buku i paniku kako se pandemija bliži a mi nismo spremni a kada je cjepivo kupljeno nitko se nije htio cjepiti,ja sad ne ulazim u to dali je cijela ta priča spin farmaceutske industrije i dobar business ali je činjenica da ponekad imamo dvostruka mjerila,isto je bilo i sa besplatnim uđbenicima svi su govorili kako je to nepotreban luksuz a kada su ukinuti tada ponovnoi nije valjalo.
Nije obična gripa tajnovito izostala, nego je to i bila OBIČNA gripa, a nabrijavanje i sijanje straha među ljudima je općepoznata disciplina. I onda se još zarade i lijepe pare. Naivčine!
čista politikanska sranja...... Kupili smo cjepivo u skladu sa procjenom o opasnosti od slabo poznate zarazne bolesti koja je najavljena kao jako opasna. I sad priča da smo\' nešto izgubili\'..... Jel se moralo dogoditi da nas pomre stotine tisuća paa da ovi isti \'nešto dobiju\'?!!
Maxresist... evo tebe opet sa ...mi smo sami uništili...Ma molim te tko smo to mi? Da li je tebe netko pitao za narudžbu cjepiva? Nije sigurno! Prema tome ....oni su uništili i on je uništio je prava istina. Kolektivna odgovornostost za greške pojedinaca nas je i dovela tu gdje smo sada. A što se tiče medijskog utjecaja, vlada koja je podložna mišljenju pojedinaca iz medija nakon što je narod rekao ne cijepljenju i nakon što je svijet rekao pazite se cjepiva treba podnijeti trenutnu ostavku zbog neozbiljnosti i nesposobnosti da procjeni stvarnu prijetnju zdravstvenom stanju nacije!!!!
kako je slatko biti general kad se čini da je frka prošla...(svugdje osim u HR)...
06.04.2010. u 09:58h maxresist je napisao/la: \"Takvim naslovima su nas obasipali uoči nabavke cjepiva....\" jadni oni koji citaju samo naslove, zar ne? pa kako onda ako se pročitalo, sve te članke sa senzacionalističkim naslovima, se moglo pročitati i to, dada toliko i prosječno umre od obične gripe? ali ne mi imamo vladu koja reagira na naslove u novinskim člancima. ali ajde da reagiraju odmah ali oni reagiraju sa zakašnjenjem, kad se naslovi već promjene i kad ljudi saznaju da su ta cjepiva dvosjekli mač
Hrvati su postavili Milinoviću i Vladi neka pitanja o gripi, cjepivu, etici farmaceutske industrije i kupoprodajnom ugovoru sklopljenom s proizvođačem cjepiva. ministar i Vlada su građanima drsko uskratili odgovore, držali su se lojalnosti tuđoj farmaceutskoj industriji, a Hrvatima pokazali bosanskii grb-domoljubljem i građanskim poštenjem nisu ni do tabana poljskoj ministrici zdravstva koja je bosanski grb pokazala bjelosvjetskim farmaceutskim ucjenjivačima. za bacanje novca u vjetar krivi su Vlada i Milinović, nije narod kriv što je prerastao njihovu dječju pamet!
Sada svi pljuju po ministru, a zaboravljaju koje li je on sve uštede zdravstvu priskrbio čuvenom zdravstvenom reformom. To što mu se je zalomilo da je uštedio 5, a nerazumno spiskao 50, je slučajnost.Moglo je biti i obrnuto. Vratit ćee on izgubljeno preko penzionera.
alapača stvarno si taj koji ti je nadimak?Pa kako možeš pitati Milinovića i Vladu.I samai zmate da je medij.Neznam iz ćije stranke.Napao Milinovića za cjepivo.Zar se ljudi nisu išli sjepiti u Sloveniju.I kada je Vlada nabavila cjepivo.Onda je SDP išaoo razjebati da se ludi ne cjepe.Zato nedajse Milinoviću.Ti alapača i dalje širi trać....
Nemojte izmišljati priče i pisati gluposti. Kaj nije prvi ministar Milinović (HDZ) na početku izjavio da se neće cijepiti? A kasnije kad je naručio cjepivo se predomislio i cijepio pred kamerama samo zato da se naručeno što više potroši. Ali bilo je kasno.
bstrabi... politikantstvoovog naroda će biti i njegov kraj, a ti si živući primjer toga. Ne možeš dalje od HDZ vs SDP to je tvoj doseg! Shvati jednom za sva vremena ovdje se radi o kupnji nečega što nitko ne zna zašto služi, što je u njemu i kakve posljedice ima, i to je plaćeno zlatom, ili da spustim na tvoju razinu, radi se o kupovini mačka u vreći. Kada je to prosječno obrazovani građanin ove zemlje shvatio rekao je ne...
karlo69 Evo malo nastavka: - ne vjerovati političarima i njihovim satelitima - čitati, čitati... - misliti svojom glavom i imati svoj stav - biti pošten prema sebi i drugima - uvijek u okviru svojih mogućnosti pomagati drugima - uvijek ponešto raduckati, ne biti besposlen To je, onako ugrubo, mentalna higijena koja je, po meni, uz ovo tvoje navedeno također bitna za zdravlje. E onda nam farma koncerni i polititčari mogu popu.iti.. Pozdrav!
jedna je stvar vjerovati u teorije zavjera i biti pametan bez odgovornosti a drugo donositi odgovorne odluke,da se u kojem slučaju nije naručilo cjepivo možete zamislite reakcije javnosti i linč,a sada da se nije trebalo ovoliko naručivati e tu se slažem...
@maxresist: nije poljska ministrica govorila o fantazijskim zavjerama, argumentirano se, sred parlamenta, izjasnila protiv farmaceutske industrije i kupnje cjepiva. zatim je herojski podnijela sva podmetanja i kritike. ta ministrica se s poštovanjem odnosi prema narodu, stručna je i odgovorna osoba.oba. ni jednu od tih vrlina nije pokazao Milinović.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Ovaj višak cijepiva trebalo bi Milinovicu sve zabiti u dupe glupoga mi ministra,vamo uništava zdravstvo i osiguranike a niko mu ne staje na žulj nego ga pušta do potpunoga uništenja zdravstva.Da je znati tko tomu svemu kumuje dali Jadra ili netko drugi tko je drži u šaki radi nečega napravljenoga ranije,a stra je najveci neprijatelj svakome pa i njoj.