Propalo 15 milijuna kuna! Još je 300.000 cjepiva u skladištu
Cijepljeno je samo 0,4 posto stanovništva, pa tako i dalje više od 300.000 doza cjepiva neiskorišteno
Komentari 73
A sjećate se kako su napadali ministricu zdravstva u Poljskoj. Žena je znala, bila hrabra. Toliko o liječnicima obiteljske medicine. A ne bolničkim koji su do sada vodili ministarstvo zdravstva. A koliko je tek Poljska uštedjela nenaručivanjem cjepiva za 40 000 000 stanovnika.
Mozda vas treba potsjetiti kako je banda podigla dreku na poljsku ministricu zdravlja koje je odbiloa kupiti i jedno jedino cjepivo. Podosta idiota je trazilo njenu ostavku a oni radikalni su trazili da joj se oduzmeme imunitet i da je se osudi........................ U to vrijeme bilo je i komentatora ovdje na forumu koji su je nazivali glupacom.................................................. Ja smatram da ova prica sa pandemijom jos nije zavrsena.........prije otprilike tjedan dana izaslo je u javnost da francuski znanstvenici spajaju svinjsku i pticju gripu .....?!?!?!.......tak tako da razumiju proces kojim bi se to MOGLO dogoditi prirodno.....Yaaaaaaa give me a break...
c@n@jisr@M Volio bi vidjeti tvoje mišljenje da ti je trebalo cjepivo, a da ga nije bilo. Tada bi ti sve ove parole pale u vodu i trgao bi svima rukave da ti se pomogne.
c@n@jisr@M A da ne govorim da bi se isplatilo da je samo jedan život spašen. Da ti ponovim SAMO JEDAN ŽIVOT više vrijedi od bilo kojeg novca i to slobodno reci svima.
Što će slijedeće biti?Krokodilska,mačja ili ovčja gripa?! Kad se sjetim one ptičje i ono ubijanje životinja u Hrvatskoj i one bake što su joj ubili patka koji je bio jako star,pa sad kao neka svinjska gripa.Naprave paniku i onda sve naglo ušuti,MA GLUPOSTI
Zna li tko koliko je cjepiva kupila i koliko ja za njega platila Poljska?
baš kao što je već netko spomenuo, sve je bit u hdz-u tj. 9. izbornoj jedinici, ali uzalud vam trud tamo su milinović i kalmeta politički bogovi.
Hvala Bogu da ljudi nisu nasjeli na ovaj farmaceutski trik. Jutarnji je dijelio milijun maski protiv zaraze od gripe. Tekstovi u novinama su bili smiješni. Nigdje se nije spominjalo da takvih gripa ima po nekoliko stotina godišnje i da joj prosjek smrtnosti nije ni kao kod sezonske. Na početku ove medijsko/farmaceutske kampanje u Meksiku ljudi koji su umirali u prometnim nesrećama su bili pridodani žrtvama gripe. Kasnije je ta \"greška ispravljena\". Smrtnost je na kraju bila 6000 u cijelom svijetu. Poprilično smiješno kada od sezonske umre 10x više. Kod Mišaka na rubu znanosti je tada gostovala austrijska novinarka koja je htjela podići tužbu protiv farmaceutskih kompanija, ali nije mogla zato što se kompanije odriču odgovornosti čak i za cjepiva koji oni propisuju i imaju ugovornu zaštitu s državama da ih se ne može tužiti. Vrlo zabavno sve u svemu...
Meni je bilo drago da se naš dragi ministar Milinovic pelcovao i da se ne moram brinuti za njegovo zdravlje a ove nuspojave u njegovom ponašanju su individualnog karaktera.
ništa u lijepoj našoj ne uspjeva,ni privatizacija,ni demokracija pa tako ni ta famozna \"svinjska gripa\",farmaceuti lijepo zaradili,cjepivo su hrvatski porezni obaveznici platili,novinari su imali o čemu pisati.... P.S. zaboravio sam,uspjela je recesija,ali samo zato što je Vlada pomogla...
ko je kriv ljudima sta se nisu isli cjepit.....da nisu nabavili cjepiva opet bi se ljudi zalili i srali kako nema cjepiva, sad kad se nabave cjepiva, onda se nitko ne zeli ic cjepit ....mislim ja da sam na mjestuu od milinovica (sta god mislili o njemu) bi vas lijepo sve sterao u rodno mjesto! nisu oni krivi nego su krivi ljudi sta se nisu isli cjepit!
nema veze, glavno da je plačeno. možda i nije cjepivo, možda je obična vodica, ali je plačeno.
Posao ministra je da razmišlja, a ne da kao tele vjeruje svakom manipulatoru. Usporedite reakcije ministrice iz Poljske i ovoga amatera koji je išao toliko daleko da nam je na tv dnevniku HRT lagao da Hrvatska posjeduje cjepivo prije nego što je cjepivo uopće bilo gdje u svijetu proizvedeno. Osobno gledao, a pošto mi je medicina struka znam o čemu ovdje pišem. Pročitajte na Mišakovom blogu o gripi i sve jasno kao dan. Ovo tele je bacilo 15 mil. kn u vjetar jer su građani imali mozga i shvatili, a seljačić je već odavno zreo za ostavku, pardon otkaz.
Kad će DORH pokrenuti istragu protiv Milinovića zbog širenja panike među građanima i usput bačenih milijuna kuna u kljun farmaceutske industrije? Kako je završio slučaj dr. Sladoljeva koji je jedini postupio moralno i ukazao na veliku prevaru sa svinjskom gripom? Prozvao je ravnateljicu Imunološkog zavoda dr. Tatjanu Sindik Milošević i iznio sumnju da ravnateljica Zavoda sklapa štetne ugovore s Novartisom jer kupuje cjepiva za zaštitu od svinjske gripe u vrijednosti od 330 milijuna kn. U to vrijeme je VL pisao kako Uskok pokreće istragu u vezi ovih Sladoljevljevih optužbi. I što je bilo s tim? Milinović i Sindik Milošević i dalje mirno obavljaju svoj ( i još nečiji) posao.Ogromni novac poreznih obveznika, u doba najžešće recesije, bačen u vjetar. Pojeo vuk magare!
ma bolje da su meni dali 100 000 kuna, a ne trošili na cijepivo od kojeg nikakve koristi...
05.04.2010. u 22:14h No.77 je napisao/la: c@n@jisr@M \"Volio bi vidjeti tvoje mišljenje da ti je trebalo cjepivo, a da ga nije bilo. Tada bi ti sve ove parole pale u vodu i trgao bi svima rukave da ti se pomogne\"........................... ni u kom slucaju 77 ....zivim ono sto mislim i govorim........ Niti jedno moje djete nije cijepljeno ni protiv cega i nikad bolesni nisu bili....sada su odrasli ali ni su se cijepili........Sto se mene osobno tice ,ne idem kod doktora.Nema potrebe. U jeku najvece propagande naveo sam alternativni prilaz i toga se drzim......... U svakom slucaju; ako je nasa zivotna energija snazna nemamo se cega bojati.......Bakterije i virusi nisu nasi neprijatelj ,pa covjece oni su nas stvorili....Znanstvenici danas tvrde da 90 % naseg genoma USTVARI pripada virusima i bakterijama
Cjepivo protiv svinjske gripe ima drukčiji iglu, čudan sastav i napravljeno je prije pojave svinjske gripe. Mislim da ću radije popiti Sanitar da isperem virus iz grla. Samo neznam čije ste novce potrošili za vakcinaciju ( ili eutanaziju ). Ako ste novce poreznih obveznika dirali dvaput bi sada razmislio o tome da li je pametno plaćati porez kao što činim do sad. Za takve stvari se vani ide i u dugotrajni zatvor. Poljska ministrica je izgleda jedina razumna kao i liječnici koji to sranje odbijaju.
rok trajanja istječe u kolovozu Do kolovoza ima još vremena za gripu. No, čak niti onda nije sve gotovo, jer ovdje ne piše do kojeg kolovoza. A naljepnice se jednosatvno mogu zamjeniti. No, nije problem u trajanju cijepiva. Problem jee u onom koji je to cijepivo naručio. Njemu trajanje još nije izašlo, a davno je dokazao koliko je pokvaren. No, i dalje ga koriste. A svima je davno prošao vijek trajanja.
Propalo 15 milijuna kuna! Još je 300.000 cjepiva u skladištu Zato kada drugi put krene prava smrtonosna onda dok polovica raje ne pocrka neče nitko kupovati cijepivo. Pa neče biti \"štete\" a i posla če biti za sve i možda pokoji penzič ostane samo na teretu državi ...
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Bolje da je ostalo cjepiva nego da ga nema dosta.