Plaća 2 500 eura, a počinje se odmah? Pogledajte što sve Nijemci nude radnicima 3. maja
Budući da se traže majstori raznih metalskih struka, posla ne nedostaje, a sve ide preko ugovora.
Komentari 248
To jednostavno nije istina ali probajte
Da.Sve je to OK ali ima jedan problem...u Njemačkoj nema zabušavanja ko tu.
Van radit za švabu... To je naj bolje za naše ljude... Ne morate se bojati rada, radi se manje nego ovdje... Ali se radi pedantno... Hrvati odlični kao sluge ali đavli kao gospodari... A to se sve da svest i na okolicu balkana... Čast iznimkama koje nisam sreo... Ali ne pod našu komadu jer naši su ko tahi kad su u poziciji... Da nisam otišao radit za našeg, nebih se ni vratio...sa našim gazdom vani imate osjećaj da niste napustili kradesve...
Idite iz ove septičke jame i spasite sebe i svoju djecu. Za poštenog radnika u ovoj nakaradnoj državi života nema.
Petokolonasi leci
Uzgred, sad bi predsjednica Kitarović koja je zabrinuta za demografiju - trebala istrčati s nekakvim planom za spas.
Alo 2500 eura bruto i nije godišnji 40 dana već 30
U jednoj normalnoj drzavi ako radis dobijes placu.U hrvatskoj je to normalno da radnici ne dobiju i vise placa. Samo "odgovorni" su placeni a "najodgovorniji" imaju pravo na kajmak. Zato savjet radnicima, kvalificirani, pravac njemacki skverovi.Ne nasjedajte na ponude sumnjivih firmi, kontaktirajte njemacki konzulat o velikom firmama i saljite direktno kandidature.Nikakao preko posrednika .Velike firme vam obezbjedjuju jezicno i strucno obrazovanje.Osim toga medjuljudski odnosi i socijalno su puno bolji nego u malim firmama koje nicu kao gljive kad je povoljno ali i crkavaju kad je oblacno.
prije su dolazili po roblje tenkovima pa ih transportirali u njemačku stočnim vlakovima, sad dolaze u mercedesima, a roblje se samo transportira i to na svoj trošak
prije su dolazili po roblje tenkovima pa ih transportirali u njemačku stočnim vlakovima, sad dolaze u mercedesima, a roblje se samo transportira i to na svoj trošak
Proslo ih vrijeme, nova tehnologija, Koreanci, Kinezi grade tri put brze i jeftinije, sad bintrebali dovijeka zivjeti na drzavnoj sisi. A to znaci, uzmi nekome iz Zagreba ili Osijeka pa daj nekome u Puli. Ne ce to ici dugo, ako nemate bolje ideje, rusite skver, gradite hotele, neki u Hamburg ili Bremen. Dosta socijalizma, ta formula ocito ne radi
Što, dioničari će ići raditi za konkurenciju? Ne kužim.
Van radit za švabu... To je naj bolje za naše ljude... Ne morate se bojati rada, radi se manje nego ovdje... Ali se radi pedantno... Hrvati odlični kao sluge ali đavli kao gospodari... A to se sve da svest i na okolicu balkana... Čast iznimkama koje nisam sreo... Ali ne pod našu komadu jer naši su ko tahi kad su u poziciji... Da nisam otišao radit za našeg, nebih se ni vratio...sa našim gazdom vani imate osjećaj da niste napustili kradesve...
Bolje ne radit za 5 iljada nego radit za 17. Ma to je bagra socijalisticka proleterska i hocu da mi se odmah skinu s grbace.
placa bruto 3500 neto 2500 u njemackoj. u rh bruto II 3500 neto 1600.
znači nama govore da se proizvodnja u hrvatskoj ne isplati za 1000 eura plaće a tamo se isplati za 2500 eura
Pa ipak ne idite ako nemate sto ponuditi, ne znate jezik ili ste "socijalni"agenti. Berufe se jako cijeni i provjerava. Ostali mogu prezivljavati na niskim primanjima. No i takvi voze bembure
Tko može neka ide,bježite iz ove izdrkotine od države. Želim Vam svu sreću svijeta
Otići će svaki onaj tko može od obiteljskih i drugih obveza. Nema što izgubiti.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Pa hrvati poznati smo domoljubi koji napustimo lipu nasu najsiromašniju za saku eurica i idemo kao ekonomski migranti iz afrike i azije u protestantsku antifa zapadnu civilizaciju. Hvala HDZ, SDP...i njihovi fanovi!