Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 222
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ODLAZAK U INOZEMSTVO
Povratak na članak

Plaća 2 500 eura, a počinje se odmah? Pogledajte što sve Nijemci nude radnicima 3. maja

Budući da se traže majstori raznih metalskih struka, posla ne nedostaje, a sve ide preko ugovora.

Komentari 248

NO
nogogaz
00:15 01.09.2018.

Pa hrvati poznati smo domoljubi koji napustimo lipu nasu najsiromašniju za saku eurica i idemo kao ekonomski migranti iz afrike i azije u protestantsku antifa zapadnu civilizaciju. Hvala HDZ, SDP...i njihovi fanovi!

VL
SN
Snowman
20:28 31.08.2018.

To jednostavno nije istina ali probajte

VL
DU
Deleted user
09:25 31.08.2018.

Da.Sve je to OK ali ima jedan problem...u Njemačkoj nema zabušavanja ko tu.

VL
ZE
Zeus609
15:40 31.08.2018.

Van radit za švabu... To je naj bolje za naše ljude... Ne morate se bojati rada, radi se manje nego ovdje... Ali se radi pedantno... Hrvati odlični kao sluge ali đavli kao gospodari... A to se sve da svest i na okolicu balkana... Čast iznimkama koje nisam sreo... Ali ne pod našu komadu jer naši su ko tahi kad su u poziciji... Da nisam otišao radit za našeg, nebih se ni vratio...sa našim gazdom vani imate osjećaj da niste napustili kradesve...

VL
Avatar Ronin
Ronin
17:58 31.08.2018.

Idite iz ove septičke jame i spasite sebe i svoju djecu. Za poštenog radnika u ovoj nakaradnoj državi života nema.

VL
ME
Metuzalem
13:07 31.08.2018.

Petokolonasi leci

VL
KO
Kora
08:55 31.08.2018.

Uzgred, sad bi predsjednica Kitarović koja je zabrinuta za demografiju - trebala istrčati s nekakvim planom za spas.

VL
Avatar ivica48
ivica48
08:09 01.09.2018.

Alo 2500 eura bruto i nije godišnji 40 dana već 30

VL
Avatar Jack Daniels
Jack Daniels
09:57 31.08.2018.

U jednoj normalnoj drzavi ako radis dobijes placu.U hrvatskoj je to normalno da radnici ne dobiju i vise placa. Samo "odgovorni" su placeni a "najodgovorniji" imaju pravo na kajmak. Zato savjet radnicima, kvalificirani, pravac njemacki skverovi.Ne nasjedajte na ponude sumnjivih firmi, kontaktirajte njemacki konzulat o velikom firmama i saljite direktno kandidature.Nikakao preko posrednika .Velike firme vam obezbjedjuju jezicno i strucno obrazovanje.Osim toga medjuljudski odnosi i socijalno su puno bolji nego u malim firmama koje nicu kao gljive kad je povoljno ali i crkavaju kad je oblacno.

VL
Avatar trooso
trooso
05:59 01.09.2018.

prije su dolazili po roblje tenkovima pa ih transportirali u njemačku stočnim vlakovima, sad dolaze u mercedesima, a roblje se samo transportira i to na svoj trošak

VL
Avatar trooso
trooso
05:59 01.09.2018.

prije su dolazili po roblje tenkovima pa ih transportirali u njemačku stočnim vlakovima, sad dolaze u mercedesima, a roblje se samo transportira i to na svoj trošak

VL
Avatar Foton
Foton
14:00 31.08.2018.

Proslo ih vrijeme, nova tehnologija, Koreanci, Kinezi grade tri put brze i jeftinije, sad bintrebali dovijeka zivjeti na drzavnoj sisi. A to znaci, uzmi nekome iz Zagreba ili Osijeka pa daj nekome u Puli. Ne ce to ici dugo, ako nemate bolje ideje, rusite skver, gradite hotele, neki u Hamburg ili Bremen. Dosta socijalizma, ta formula ocito ne radi

VL
Avatar Keep_calm
Keep_calm
11:38 31.08.2018.

Što, dioničari će ići raditi za konkurenciju? Ne kužim.

VL
ZE
Zeus609
15:40 31.08.2018.

Van radit za švabu... To je naj bolje za naše ljude... Ne morate se bojati rada, radi se manje nego ovdje... Ali se radi pedantno... Hrvati odlični kao sluge ali đavli kao gospodari... A to se sve da svest i na okolicu balkana... Čast iznimkama koje nisam sreo... Ali ne pod našu komadu jer naši su ko tahi kad su u poziciji... Da nisam otišao radit za našeg, nebih se ni vratio...sa našim gazdom vani imate osjećaj da niste napustili kradesve...

VL
MA
majburger
19:01 31.08.2018.

Bolje ne radit za 5 iljada nego radit za 17. Ma to je bagra socijalisticka proleterska i hocu da mi se odmah skinu s grbace.

VL
PR
PraviPlavi
11:28 31.08.2018.

placa bruto 3500 neto 2500 u njemackoj. u rh bruto II 3500 neto 1600.

VL
Avatar siva_sova
siva_sova
09:24 31.08.2018.

znači nama govore da se proizvodnja u hrvatskoj ne isplati za 1000 eura plaće a tamo se isplati za 2500 eura

VL
Avatar miyamoto
miyamoto
09:28 31.08.2018.

Pa ipak ne idite ako nemate sto ponuditi, ne znate jezik ili ste "socijalni"agenti. Berufe se jako cijeni i provjerava. Ostali mogu prezivljavati na niskim primanjima. No i takvi voze bembure

VL
LA
Lastavica262
10:05 31.08.2018.

Tko može neka ide,bježite iz ove izdrkotine od države. Želim Vam svu sreću svijeta

VL
KO
Kora
08:53 31.08.2018.

Otići će svaki onaj tko može od obiteljskih i drugih obveza. Nema što izgubiti.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.