Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 222
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ODLAZAK U INOZEMSTVO
Povratak na članak

Plaća 2 500 eura, a počinje se odmah? Pogledajte što sve Nijemci nude radnicima 3. maja

Budući da se traže majstori raznih metalskih struka, posla ne nedostaje, a sve ide preko ugovora.

Komentari 248

IV
ivanasertic4
09:32 31.08.2018.

Ma vraga će oni iz topline doma, makar plaća kasni ali neki šupu se ipak iznajmljuje tamo...a i pauza je po sat vremena .. polako sve, država će platit....a nema tamo.cile mile. Ni u Međimurje neće ići kamoli u Njemačku

VL
DU
Deleted user
10:29 31.08.2018.

2500 €, ano nije plaćen (i) smještaj i hrana, i nije neka strašno velika plaća u Njemačkoj. Ako hoće unajmiti neki malo bolji stan, pa još u malo pristojnijem kvartu...., pa voziti auto, a ne "pješaka", ili busom...., pa ako hoće malo izaći, a ne živjeti "k'o pas"...., ne znam da li će mu ta plaća doteći za sve?

VL
ST
Starotopoljanin
18:47 31.08.2018.

cuvajte se tih oglasa na porti,i oko treceg maja ili ujlanika,to nisu njemci jer oni ne nude na takav nacin poslove,zna se ima biro rada i preko njega sklapaju poslove,a ne ovako to su manipulatori koji se bogate na racun tude nesrece,sve obecava ,a issplacuje najmanje sto mora a mozda i ne uplati mirovinsko ili zdravstveno,i to sve trpa u svoj prokleti dep.znam sto govorim i pisem jer zivim u njemackoj skoro svoj cijeli vijk zivota,zato pamet u glavu.

VL
Avatar JustinCase69
JustinCase69
13:23 31.08.2018.

Pa na to ova vlada i računa..ljudi odlaze i nisu na teret države..a brodogradnju ko je..

VL
Avatar Croat
Croat
14:58 31.08.2018.

dovoljno je pogledati na njemacke portale gdje se traze zavarivaci pa se lako moze vidjeti da se nudi satnica 12-14€,ne znam odakle ovim strucnjacima iz vecernji yu da placaju 17-19€ (sto naravno imaju dogogodisnji radnici za strucne poslove). sto se tice zakona o godisnjem on iznosi 24 dana kod 40 radnih sati tjedno a ne 30 kao sto se ovdje laze. 30 dana imaju dugogodisnji radnici. vecernji yu manipulira i laze kao i obicno.

VL
LI
lietuva
08:44 31.08.2018.

NIJEMCI! Ima li još koji pismeni novinar?

VL
Avatar freen
freen
13:43 31.08.2018.

zastupnici u saboru imaju veće plače a što rade i u čiju korist,i nitko im ništa ne može odgovornosti nemaju.

VL
Avatar Foton
Foton
14:06 31.08.2018.

Raja hoce socijalizam, a politicari se boje uvesti reforme. Znaci idemo dalje, mladi i sposobni van a stariji i nepoduzetni u siromastvo. A politicari o ustasama i partizanima, zabavljaju slijepi i neuki narod. Pa dok ide, ide

VL
PA
pandur
12:06 31.08.2018.

Da su radnicima 1995. isplatili 500 tisuća kuna odpremnine,gubitci bi bili najmanje pola manji.U upravi bi većinom trebali završiti u zatvoru.Zašto svih ovih godina,usprkos toga da je vijeće moglo smjeniti upravu,nisu..U Hrvatskoj sindikati samo ukras,kao u bivšoj državi.Sever i drugigi dobro uhljebljeni i plačeni,samo verbalni proljev,1. svibnja se pojave i trabunjaju.

VL
BB
branimir.bauer.9
14:47 31.08.2018.

Još su samo trebali dodati što će radnici jesti, gdje će spavati i koliko će to koštati. Nije zlato sve što sja.

VL
Avatar VrliNoviSvijet
VrliNoviSvijet
09:22 31.08.2018.

Upravo je javljeno da su blokirani svi izlazi iz 3. maja. Radnici se primoravaju pomagati vladi u "čuvanju radnih mjesta". Nitko ne smije van.

VL
Avatar VrliNoviSvijet
VrliNoviSvijet
09:24 31.08.2018.

Njemačka dovodi u nepriliku nastojanja hrvatske vlade koja želi sačuvati radna mjesta. Umjesto da sjede u krugu brodogradilišta i čekaju zaostale plaće, nijemci radnike vabe na odlazak.

VL
JA
Jankec
12:08 31.08.2018.

Pa prije 3 godine Anđa uvezla 1,5 milijuna ižinjera svih profila,doktora znanosti ,astrofizičara ,zavarivača,bravara itd.itd.,a oni stalno vrbuju naše ljudi.To znači da za navedenu silnu masu uvezenih "stručnjaka" nema tko raditi.

VL
KO
kordunmoj75
10:03 31.08.2018.

A sta vi mislite narode,zasto je anemicni dezerter iso prije tjedan dana u Njemacku,na koljena "omrzenoj"Merkelici,pa zna se potrebno je jos jedan milijon Hrvatske sirotinje pod hitno poslati u Njemacku,jer mi se raspadasmo,Njemacka potrazuje 1.500 tisuca novi radnika do novee godine,a Hrvati i madjari nedaju ovima s istoka da se prebace do Boginje Merkelove,nego treba nasu bjedu proturiti u bogatu Njemacku,pa to i budale vide da je tako.

VL
DU
Deleted user
09:07 31.08.2018.

Za sve koji ispune normu dvodnevni izlet u novoizgrađenu marinu na prostorima negdašnjeg Uljanika - sve plaćeno

VL
TH
TheSlave80
11:48 31.08.2018.

nisam nikad zivio i radio u Njemackoj ali znam dosta ljudi tamo - meni ovjde nesto ne stima.. Moj brat, koji ima fakultet i ima 31 godinu, ima NETO placu od €2.200 u Berlinu i ima dobar posao u jednoj vecoj firmi.. kaze da su u Berlinu nize place, sto je sigurno tako.. ali sumnjam da bi za isti posao u Munchenu imao €3.000 - mozda €2.500-2.600 - sad nek mi netko objasni kako mogu baustelci bez fakulteta imati toliku placu? Njemacka je super ali nije Svicarska ili Skandinavija - tamo su ipak place nize. Sve u svemu ako imas oko 30 godina, imati placu od €2.500 bilo gdje u Zapadnoj Europi je super i uopce nije toliko lako.

VL
DU
Deleted user
08:29 01.09.2018.

Na zalost nasi politicari idu debelo na ruku Njemcima i ubrzavaju totalni kolaps ionako neodrzivog sustava u Hr. Sve dupelisci i izdajice kojima su puna usta totalno neefikasnih protumjera a dzep pun Eura. Samo su zaboravili da kao sto i mi, tako i oni imaju samo jednu maticnu drzavu- domovinu. Ocito je pohlepa veca od Sive mase u glupim glavama. Poslije ce biti kasno za sve pa makar im i narod sudio.

VL
AA
aabbcc
11:21 31.08.2018.

Jeste: Plaća je od 17 do 19 eura po satu a jedini uslov na Zapadu je da zaposleni radnik Gazdi zaradi 50 do 60 eura po satu !!, jer ne bud ga ovaj iz svoga djepa placao 2500 eura mjesecno.

VL
Avatar zapovjednik granične utvrde
zapovjednik granične utvrde
07:19 01.09.2018.

ja imam 4-5 frendova vrhunskih metalaca...što znači konkretno - daj mu nacrt i on dela...nijedan nema netto plaću preko 1700 € a riječ je o ljudima od 40-45 godina.....tako da je ovaj članak teška laž a da u hrvatskoj postoji normalan pravosudni aparat svaki dan bi bilo štofa za tužiti lažljive novine i novinare.

VL
RO
Romeo2249
16:13 31.08.2018.

Vecernji list postaje sprdacina od novina koja siri lazi .Zasto se novina ne potpise ispod ili ispred svoga testa.Sramte bilo ti znas da lazes. Place su puno manje a smjestaj nema niko besplatno.

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.