Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 222
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
ODLAZAK U INOZEMSTVO
Povratak na članak

Plaća 2 500 eura, a počinje se odmah? Pogledajte što sve Nijemci nude radnicima 3. maja

Budući da se traže majstori raznih metalskih struka, posla ne nedostaje, a sve ide preko ugovora.

Komentari 248

Avatar Ronin
Ronin
17:58 31.08.2018.

Idite iz ove septičke jame i spasite sebe i svoju djecu. Za poštenog radnika u ovoj nakaradnoj državi života nema.

VL
FN
Fr@njo
08:43 31.08.2018.

znaci sve rasprsiti i brodogradiliste i ljude. piscu ovog pamfleta nudim da ode u Njemacku raditi..doduse , za kanale ne trebaju vise takve , vec za ciscenje okolisa autocesti..kada ce sve platiti , stan, osiguranje , porez, vratiti ce se pjeske u redakciju VL.

VL
RO
Romeo2249
16:13 31.08.2018.

Vecernji list postaje sprdacina od novina koja siri lazi .Zasto se novina ne potpise ispod ili ispred svoga testa.Sramte bilo ti znas da lazes. Place su puno manje a smjestaj nema niko besplatno.

VL
KO
koraknaprijed
10:18 31.08.2018.

Ako budu radili kao što su radili u Uljaniku neće izdržat tjedan dana dobiti će šup kartu.

VL
Avatar zapovjednik granične utvrde
zapovjednik granične utvrde
07:19 01.09.2018.

ja imam 4-5 frendova vrhunskih metalaca...što znači konkretno - daj mu nacrt i on dela...nijedan nema netto plaću preko 1700 € a riječ je o ljudima od 40-45 godina.....tako da je ovaj članak teška laž a da u hrvatskoj postoji normalan pravosudni aparat svaki dan bi bilo štofa za tužiti lažljive novine i novinare.

VL
BA
babamoje
19:48 31.08.2018.

e neću ni za 25000.kragu ti i njemačka

VL
RI
rightside
11:49 31.08.2018.

naravno, da odu svi, itekako bi uslugu koncaru napravili,,no tog lopova treba do kraja razotkrit ko i njegove drugove jakovcica i miletica,,

VL
IB
Ivan_bol
09:10 31.08.2018.

Pa odmah nakon prve place dignes kredit za Mercedes jer ipak radis u De pa nakon godinu dvije ne uspijes platiti ratu i dode ovrha, jer se to mora ipak je Njemacka pravna drzava, ili imas predplatu za fixnu liniju ugovor na dvije godine a ti kidnes nakon godine dana kuci i onda ti dode ovrha na imovinu u Hr, naravno De je uredena drzava. P.s. Najvece donacije za svoju kampanju Merkel je primila od strukovnog udruzenja posrednickih firmi za zaposljavanje,

VL
MO
mocira
21:16 31.08.2018.

Vlada se trudi da iseli vlastite ljude iz vlastite zemlje. Za placu nemaju, a dobiti ce je. A cije novce ce dobiti??

VL
FR
Frapin
16:11 31.08.2018.

A gdje su sad ti lajavci iz sindikata sad su tihi ušutkani od zna se i oni imaju koristi od ove gungule. Šute i misle otićiće ovi jadnici doći će do stečaja a Njemačka ih čeka jadnike živi bili pa vidjeli!

VL
KO
koki
16:37 31.08.2018.

A lipi moji, samo idite i probajte, sretno vam bilo. Ne vjerujte nikome pa ni meni. Ali ne idite sa velikim ocekivanjima. Njemacki sustav je baziran na ucinku i efikasnosti i uzet ce vam zadnji atom snage a kad poplacate sve zivotne troskove koji se ne mogu izbjeci vidjet ce te koliko ce vam ostati. To sto vam ostane moci ce te ili potrositi ili sacuvati. ne ce biti puno: A sto se tice Njemaca, ne traze vas da vam pomognu nego da vas maksimalno opterete i minimalno plate. Zivi bili pa vidjeli

VL
FI
Finger
16:06 31.08.2018.

2500€ Za samca u Njemačkoj nije puno novaca . Pa neće cijeli život dijelit stan s kolegom jedino ako nije p.... . To se voli vozit lijep auto , obuć a i kakvi jesmo treba se i lijepo provesti za vikend a to znaći dobro popit i ubit nostalgiju za kućom. E da smo svi takvi veliki radnici nebi doveli državu tamo gdje se momentalno nalazi .

VL
DU
Deleted user
19:37 31.08.2018.

Samo huškanje da se naš narod iseli iz Hrvatske. Sramota. Što će tamo biti - stranac, tuđinac. Ne može ti euro nadoknaditi ljude, braću, sestre, obitelj, prijatelje, rodni dom. To je obična iluzija. Ropstvo, kmetstvo.

VL
DU
Deleted user
22:11 31.08.2018.

Uuuuuuuu, koje gluposti objavljujete... Autoru vrli, daj se potpiši ako imaš m... (mozga) i ne provociraj Uljanikove iscrpljene radnike.

VL
MM
Mario Marijan Basic
18:34 31.08.2018.

KAD SE IDE RADITI U EU • raspitati se o stanovanju (lokacija, prijevoz, eventualno cijena), /# raspitati se o mogućnostima prehrane (bonovi vs. menza, kuhanje doma ili nešto treće), /# apsolutno tražiti pismeni ugovor u kojem su jasno istaknuti uvjetii (čime će te se braniti u slučaju spora!?) /# upoznati se s osnovnim radnim zakonodavstvom (radno vrijeme, pravo na godišnji, plaćanje mirovinskog, druga osiguranja za nezgode i sl.), potom o osnovnim propisima kolektivnog ugovora za branšu (npr. u Finskoj i Švedskoj imaju važnost zakona, posebno u sporovima), /# posebno se uputiti u radne propise o prekovremenom radu. Na internetu možete naći sve to za bilo koju EU zemlju. Sindikati nude pomoć i informacije. Ispunite svoj dio obaveze savjesno i prema potrebi tražite da i druga strana učini to isto. Ne odlazite sklapati prijateljstva. :)

VL
Avatar ivan0408
ivan0408
23:09 31.08.2018.

Kad odete morate paziti da vas uhljebi ne prozovu da im platite razlike poreza jer vam je obitelj ostala. Zato je najbolje da ode cijela obitelj jer s neplaćenim razlikama poreza vas mogu blokirati i imovinu vam oderati. Zna se kako se to radi u Hrvatskoj.

VL
Avatar nekakav
nekakav
11:22 31.08.2018.

ali u njemačkoj neće moći nakon čekiranja na porti moći otići doma oprati veš, ofarbati apartman, skuhati ručak i popiti kavu, pa se vratiti oko 12 na 'posao', gdje potroše 16 elektroda dnevno... u njemačkoj se radi. i dal je netko radnicima, dioničarima 47% uljanika, rekao da u tom brodogradilištu kud ih sada mame, ne ugovaraju brodove na kojima u startu imaju gubitak od 25% vrijednosti broda? i naši gazdi pravom radniku nudi lijepu plaću. al kolko platiti mladog dečka koji ti u prvi mjesec dana polupa strojeva za 50.000 eura? kolko platiti ekipu koja potroši dvaput više cementa nego je potrebno? koja montira vrata na knauf zid, pa sve skupa visi... nije problem kod nas što su plaće relativno male, već što i za njih se ne odradi kako treba. dal ste ikad bili zadovoljni poslom naših obrtnika, pa čak i većih firmi? dal ste nakon njih ušli u kupaoni i bili presretni, ili vas otpočetka muči kako su završili rub pločica i kade, kako vam i dalje smeta rupa koju nisu sakrili, gdje su izašle van cijevi za dvoručnu miješalicu..? dal ste zadovoljni takvim radom? niste. dal ste puno platili taj posao? dal je njegov gazda mogao tom jadniku isplatiti 2.500 eura plaću? dal ste vi spremni platiti zamjenu žarulje 100 kuna? dal ste vi spremni platiti coca colu 3 puta više nego u običnom dućanu, a koju vam donese konobar? ako niste, šutite. mi ne želimo platiti uslugu, nečiji posao, a za svoj bi htjeli da vas se plati žestoko... nešto ne štima. cijene pustite. nijemac ne nosi brendirano.

VL
MA
matedivic1940
11:21 31.08.2018.

Sramota je da se negdje drugdje ( u ovome slučaju Njemačka) može raditi i da je pritom zadovoljna država, poslodavac i poslopromac. To je kod nas naprosto nemoguće jer imamo politokratsku državu od vrha do dna po svim segmentima upravljanjanja ( od lokalne samouprave do vrhovne državne vlasti; od zakonodavstva do sudstva itd..) A sve ovo nam je baština samoupravnog i komunističkog režima u periodu 1945. do 1990. Pa kada ćemo ga se napokon odreći? Žalosno da žalosnije ne može biti!!!

VL
80
8.000 eura, 8.000 eura!
09:06 31.08.2018.

To za plaću je stvarno istina, baš sam Google-ao:Gehalt Metallarbeiter in Saarland 3706.2902376€. Jedino je pitanje koliko su prosjećno mjesečna davanja. Tek sa tim podacima može se nekakav pametan zaključak donjet

VL
NE
Neufahrn
10:25 01.09.2018.

Ma koja budala vjeruje sto ovaj novinar pise????? Njemci jedva cekaju da im dodjeu hrvati da im budu sefovi o oni sluge,koja ironija ovih novina. Hrvati i drugi sa balkana mozedu da rade samo u leifirmi to jest oni koji iznajmljuju radnike i tu je satnica 8,5 eu plus 1 eu auslöse kako njemci kazedu koje 3,8 tisuca eura ljudi nemojte biti smijesni to nema Doktor koji radi smene u bolnici ,ove novine a bogami svasta objavljuju i t neprovjereno treba vas tuziti zbog javnog laganja i zablude i lazne propagande u Hrvatskoj

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.