Koliko bi pripadnika srpske vojske i JNA bilo uhićeno ako bismo primijenili model iz BiH?
"Predložit ću Vladi da Hrvatska pokrije trošak obrane onim uhićenim osobama koje nemaju mogućnost osigurati si odvjetnika", rekao je ministar Medved u intervjuu za večerašnji Dnevnik HRT-a.
Komentari 104
Ministre niste placeni da vodite brigu o srpskim vojnicima i generalima vec o HR braniteljima i samo o njima i nitkome drugom
Svi hrvatski političari treba da se srame, da smo imali čvrstu i iskrenu politiku nikada nekom nebi palo na pamet da proganja hrvatske vojnike na ovaj način, daje se ovako nešto desilo nekoj drugoj zemlji, oni bi svaki dan istraživali zločine i hapsili, što očekivati od ZG kad su njima samo njihova djeca sveta, briga njih za Slavoniju, Dalmaciju, za Hrvate u BiH, ionako su to za jedne ustaše za druge partizani....
Ova kao i svaka druga vlada do sad je odvratna,pljuju po svom narodu i rugaju nam se.Dopustaju da agresor koji se nad nama iživljavao na sve moguće načine da ima prednost u svemu ispred naših državljana i onda im još dopuštaju da sve naše branitelje da se uhićuju i proganjaju kao da smo mi igresori bili i to cijeli svijet gleda i onda će i misliti da i je bilo tako.I sad još levat izjavi sta bi bilo kad bi i mi njih tak uhicivali.Dajte više kad nas pljackate bar nam pravde dajte.Sve ih treba u zatvor i muške i ženske pa nek dokazuju jesu li bili u ratu ili ne i dal su radili zločine ili ne i nek namire štetu za sve srušeno i uništeno.Ali ne naši su fini prema njima a ovi nas blate i pljuju pred cijelim svijetom.Imamo fuuujjj političare.
Ne kužim šta želi reći?! Ako misli na oprost to se ni u vezi JNA i srpske paravojske ne odnosi na one koji su počinili ratne zločine! Tako da ne znam šta s tim ljudima raditi što svjesno pričaju gluposti...
Nikako se nemogu izjednačavati časni hrvatski branitelji ,kojih je preko 99 % , sa zločincima iz svojih redova . Jasno glasno treba reći da su Hrvati koji su činili ratne zločine , silovali , ubijali nevine , sramota hrvatskog narodaoda i da za svoja djela moraju odgovarati . Kad bi se zapovjedna odgovornost tumačila po Mevedovom onda Milošević , Karađić, Mladić , Biljana Plavšić , Babić , Martić i ostali nebi nikad završili na sudu jer vjerovatno osobno nisu nikoga ubili ili počinil zločin .
Bolje zacepi i radi svoj posao. Da baba ima onu stvar bila bi did.
Eeee, kad bi taj gospodin smio što bi želio ko zna gdje bi završili ja ne bi htjela znati gdje
oluja ne slazem.se sa tobom dio nas mladih jna digla je na redovno sluzenje vojnog roka i naravno da smo pobjegli i pridruzili se MUP u ili HV u sto je tu sporno ? Sto smo trebali tamo ostati i pucati na svoje roditelje , bracu ,susjede .Dok je drugi dio ljudi koji su bjezali otisao na sigurno van Hrvatske i sad zive bez brizno zdravi te ne moraju misliti kako prehraniti obitelj .
A stranačkim trolovima imam samo jedno za reći kad se ovaj rat dovuće i do nas dobro pazite di hodate jer jer pojesti će vas mrak. U ratu nema ja se zezo
....eto to je hrvatski političar. ....čemu čuđenje?
u razgovoru medveda za tv..u pozadini..se vidi..kako ..jedan visoki hr casnik..general ili sta li je u dobrom raspolozenju..dobro poteze..iz boce piva..ajme judi..ajme nam se..
a koliko bi tek..veliki hrvata..prebjega iz jna u hr vojsku bili uhapseni..ej..oni koji su dali casnu vojnicku rec..bivsoj partiji i drzavi..da bi je..kad su vidili..da im se trese..u hlacama..pogazili..i eto ih natrag..doma..veliki stratega i domoljuba..a danas..visokih casnika..penzionera..partizani bili..partizani ostali..pa se cudimo..di smo i sto smo..zadnja rupa na sviralu..aj..zivili..
Čemu ovakove histerične reakcije? Zar ministar ne zna da se abolicija ne odnosi na osumnjičene za ratne zločine? Zar ministar ne zna da se, nažalost, ne sudi za pokretanje rata nego samo za ratne zločine. Zar ministar ne zna da se i u obrambenom ratu mogu počiniti zločini? Je li u takovom ratu dozvoljeno ubijanje civila i ratnih zarobljenika? Ima ovdje još pitanja koja se mogu postaviti, ali i ova pokazuju potpuni diletantizam ako ne i dvoličnost ne samo ministrove reakcije. Svaki zločinac treba i mora odgovarati za svoje zločine i točka!
Hrvatska je 91 napadnuta sa teritorija današnje bih i sve što vam pričaju pusici mesici i milanovici pada u vodu. Po svim pravnim sranjima i ratnim pravima rh ima pravo vojno ući na prostor koji je ugrožava. A cijela bih u to sada i dobar dio Srbije zato prestanite nas kao fol braniti nego krenite na posao za koji vas mi plaćamo
Ministar zvani razocaranje, postace kao i Brkic, zavuce se Plenkiju Briselskom cinovniku u cmar. Ministre slusaj. Nema plakanja i kukanja, ako je koji majmun iz HVO ili HV pocinio neki zlocin a nije smio nek odgovara kao pojedinac. Ali Ministre,re, mi zelimo da se optuze oni koji su bombardovali Hrvatske gradove i cinili gnjusne zlocine. Nas ne interesuju incidenti kojih svagdje ima, nas interesuju optuznice protiv svih Jugo oficira.
To netko zakuhaje izvana. Ovi iz EU ne znaju kako da se otarase svih ovih izbjeglica, pa cackaju na tim prostorima. Kontaju lako ce se oni zaletiti dolje braniti Bosnjake, a mi cemo brze bolje podici ograde, pa neka ostanu tamo. Treba strogo paziti da ne ispadne neka frka na tim prostorima, Boze sacuvaj!
E onda bih 90% hdz-a bilo pohapseno na celu sa bobetkom tusom itd itd
U Hrvatskoj je sasvim normalno nekažnjeno poubijati desetak tisuća Hrvata i popaliti isto toliko kuća,silovanja i prebijanja nećemo ni računati. U drugim zemljama to nije normalno,moramo se zapitati u kakvoj to zemlji živimo?
onda bi hdz ostao bez mnogo vrlih članova
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Opet ce istinski gradani Hrvatske a ne oni koji sebe nazivaju placati nesto sto nema razloga ali niti ce biti izdani racuni da ljudi vide sto i kome du isplaceni.Nas ministar dijeli od Hrvatskih gradana kao da su njegovi milioni koje je zaradio ali neznam na koji nacin i kada.Svako neka placa sam svoje racune ili neka im placa BiH-a