Koliko bi pripadnika srpske vojske i JNA bilo uhićeno ako bismo primijenili model iz BiH?
"Predložit ću Vladi da Hrvatska pokrije trošak obrane onim uhićenim osobama koje nemaju mogućnost osigurati si odvjetnika", rekao je ministar Medved u intervjuu za večerašnji Dnevnik HRT-a.
Komentari 104
vi sigurno nećete primijeniti model bih jer vi ste rak rana hrvatskog društva. vi ćete još i pomoći bih da što više branitelja bude uhićeno.
Drugim riječima Hrvatska neprocesuirajući ratne agresore i zločince, štiti ih , ili o čemu se radi? Hrvatskoj je obveza procesuirati ratne zločine i zločnce. Taj krimen svog ponašanja Hrvarska mora početi ispravljati odmah. Hrvatska je dužna procesuirati ratne zločine i zločince kako zbog vlastitih žrtava, tako i međunarodnog poretka reda i mira. Ako to Hrvatska sama ne napravi morala bi ju međunarodna zajednica prisilti na to.
e moj medvede..
pa da....lakše je s njima koalirati...bravo HDZ-ovci
Žalosno je da posten covjek castan branitelj cim se spetlja sa politicarima postaje isti kao i oni .
Uhapsite ih 20-ak i posaljite u razmjenu kao nekad. Mi imamo civilizirane zakone po diktatu EU, oni one srednjovjekovne.
Repriza 45. Hrvati su opet glavni krivci .DRUGOVI cine sve samo da izbegnu LUSTRACIJU i otkrivanje pravih krivaca .
A kad se misli poništiti presedan koji se zove abolicija? Mi bi htjeli pravdu a u vlastitoj zemlji ju ne možemo dobiti jer zločinci slobodno šetaju. Dali smo im posao, plaće i mirovine.
ok, mislim kako obican puk ima potpuno pogresne pocetne pozicije. pa nije s gorega neke stvari rascistiti. dakle, sukob 90ih nije bio niti medjunacionalni niti medjuvijerski. sukob 90ih je bio sukob politika....politika iza kojih se je pojedinac svrstao. e sad, kad smo to rascistili, postavlja se jedno pitanje. a to je tko je i u cije ime vrsio zlocine. zlocin ima svoje ime i prezime i imenu i prezimenu se treba suditi bez obzira koju je uniformu nosio. za bolje razumjevanje ove teze, molim otvoriti crnu kroniku. dakle, u slucaju ratnih zlocina mi pricamo o istim onim neljudima, pojedincima s imenom i prezimenom koji danas, jucer, ubijaju i maltretiraju, siluju svoje zene, majke, djecu.....trebam li dalje ici? dakle, svaki pojedinac je odgovoran zbog odluka koje donese kao i djela koje pocini. tocka. nema vise....
sto cekate,oni su abolirani ,I dalje stete Hrvatskoj gdje bilo stignu,kada ste im dozvolite
zakon o aboliciji je donjet sa ciljem pomirdbe onih koji su branili i onih koji su sudjelovali u agresiji.Nešto kao "bratstvo i jedinstvo".Ali to se pokazalo lošim jer su sada svi abolirani dobili sva prava i mogu se smijati onima koji su izgubili svoje najmilije.
Mislim da u svemu treba spustit loptu na zemlju i u miru rjesavat probleme.Hrvatska bi u svakom slucaju trebala: 1. Sporazumom sa BIH preuzet pravosudne postupke prema hrvatskim državljanima 2.Inzistirat na neposrednoj odgovornosti, to je jedino realno ovako od halabukeuke nema nista odnosno samo se dodatno radi steta ljudima koji su obuhvaceni istragama. Ovakvo široko tumačenje zap. odgovornosti je neprihvatljivo, na kraju krajeva protiv zap. armije BIH ocito vrijede druga pravila, što upućuje da je pravosudje BIH ipak ispolitizirano.
Jel mi to njih zalimo kad necemo da ih procesuiramo ispada puno ih je koji bi trebali odgovR
Jel to taj gospodin koji je u mirodobno doba u demokraciji da bi izvojevao svoja prava ( ja bi rekla želio mjenjati od naroda izabranu vladu) podigao šator i "maltretirao" građane ( više od godine dana)sakrivao se po crkvama ii postavljao plinske boce i taj nam danas opet soli pamet e pa odjelo nikad nije činilo čovijeka
Ovaj problem je malo sireg pojma i lukavog i bezobraznog poteza Abdul haziz bin BAKIRA Izetbegovica i muslimana u vodstvu Bih jer se zainatio prigovoru od strane Hrvatskih vlasti u Bih na sve vece dopustanje Arapima(mudzahedinima) da kupuju zemlju u Bih i to za male novce i da grade kojekakve islamske centre gdje ne moze obicni gradanin niti proviriti a kamoli uci u takve komplekse!Stoga je Bin Bakir Seik od Sarajeva namjerno u suradnji sa Srpskim vlastima dao uhititi ljude koji nemaju veze sa nicim osim obranom,ne zaboravite da se u Orasju branila Hrvatska granica,tako i u Livnu na bojisnicama tj Kupresu,Cinceru tako i u juznoj Bih!Narvno da je Dodik to docekao sretan ko dijete kad mu das bombom a osim toga on sam voli kad mu se netko uvlaci u guzicu jer mu tad raste ego Velikosrbstva!!!
Kazniti izdajnike koji su dozvolili kopiranje 100 000 dokumenata sa doživotnim zatvorom.
Pogled mnogo govori o ljudima
Prestanite nas više braniti i pokrivati naše troškove već krenite raditi. Abolicija vrijedi samo za građane rh a dudakovic halilovic vucic nikolic to nisu. 30tisuća vojnika tkz krajine je sudjelovalo u ljeto 92e u probaju koridora a koliko ih je tek napadalo bihac za to nema abolicije ajmo drugovi imate argumente za podići pola milijuna optužnica.
Medved bi bio ( kak veli narod ) j....n i pošten to je teško .
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Što bi se dogodilo sa srpskom vojskom, odnosno s vojskom bivše JNA, koliki broj njih bi bio podvrgnut hapšenjima i progonima ako bismo primijenili isti takav model?", zaključio je ministar hrvatskih branitelja Medved. Pa upravo ono što i treba dada se dogodi, kompletno ih procesuirati apsolutno sve i potpuno ukinuti aboliciju!