Kako je došlo do novog obrata: Objašnjenje se krije u posebnom paragrafu zambijskog zakona
Četiri para iz Hrvatske uhićena su početkom prosinca u zračnoj luci u Ndoli, trećem najvećem zambijskom gradu, zbog sumnje na trgovinu ljudima, odnosno zbog sumnje u valjanost dokumenata o posvojenju maloljetne djece iz DR Konga. Jučer je njihovo suđenje poništeno, a danas su ponovno zadržani
Komentari 114
Primijetio sam da je ipak važnija vijest iz Turske i Sirije o potresu. Jučer oslobađajuća presuda je bila puno važnija od Turske i ta vijest je blještala sa prvog mjesta. Današnje zadržavanje ipak nije toliko važno aa vidim da se ne javljaju komentirati ovo zadržavanje drugarice iz (NE)možemo.
Ja se već prepo da je kraj sapunici.
onaj misionar koji je na TV u dnevniku , ne sjećam se kako se zove, opravdavao ove "posvojitelje" sumnjiv je - mogao bi biti pripadnik ove kriminalne hobotnice što trguje djecom - negdje pročitah da on nema podršku crkve -radii na svoju ruku - Crkva ga se odrekla zbog što radi na svoju ruku
"Djeca su hrvatski državljani i imaju hrvatske dokumente i naš je idući korak pronaći ih" - naši drugovi su pošteno platili i AP zahtijeva da se roba isporuči.
Poznajem jednog profesora engleskog koji je prije 6 godina oženio Vijetnamku koju je upoznao kad je radio kao profesor engleskog u Hanoiu. Imaju dijete, i njegova žena i dijete ne mogu dobiti državljanstvo, tj još su na čekanju. Kako su neznata afrička djeca unaprijed dobila državljanstva i papire? Zašto DORH šuti i ne provodi istrage o hrvatsim papirima koje lako dobivaju dobivaju srpski kriminalci i ovi za potrebe trgovine djecom?
Lajkam.
He he ima i Zambija Ustavni sud koji je rekao da je sve po zakonu.
Krivotvoreni dokumenti su nevažeći dokumenti, znači to nisu hrvatski državljani, to su oteta djeca afrički državljani...
Pa i u Hrvatskoj bi trebali biti sprovedeni kod istražitelja da pojasne neke stvari....
Posvojitelji ? 👬👥
Dečki i cure...nije vam to Hrvatska, čak i u Africi se poštuje zakon
za prvo oslobođenje možemovaca će poskupiti voda a za drugo smeće u ZGa možda i šire- love nikad dosta.
Kaj nisu se naučili kog trebaju potkupiti? Koliko su para potrošili na potkupljivanje svih "poštenih" sudaca i onih u RH i Zambiji i kupnji djece tak im i treba
Gordan Grlić Radman, zna da nisu oni krivi...neka njega pozovu za svjedoka.
Ne razumijem kako Radman može reći da diplomatskim putevima želi utjecati na zakonodavnu vlast Zambije da ne sudi kriminalcima.
Nesto je zapelo. Valjda trebaju Radman/AP jos malo podmazati da puste ove degenerike, inace dogodine nista od "Austrijske koalicije".
Pogubil sam se. Ništa ja tu više ne kužim. I gdje su ti ljudi sada? Opet u nekoj ćuzi? I kaj kad se vrate?
Tko ih y....
Trgovci robljem mi nikad nisu bili simpatičan dio društva.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
nadam se da će ap pomoći jadnim ljudima i spasiti potoncionalno stabilnog koaliciskog partnera