Kako je došlo do novog obrata: Objašnjenje se krije u posebnom paragrafu zambijskog zakona
Četiri para iz Hrvatske uhićena su početkom prosinca u zračnoj luci u Ndoli, trećem najvećem zambijskom gradu, zbog sumnje na trgovinu ljudima, odnosno zbog sumnje u valjanost dokumenata o posvojenju maloljetne djece iz DR Konga. Jučer je njihovo suđenje poništeno, a danas su ponovno zadržani
Komentari 114
Očito nisu sve platili. Potplatiti su ove na sudu da obustave postupak, ali još moraju nešto deponirati kao razlog da će se odazvati sudu kad pronađu direktora sirotišta i kada se postupak nastavi. Jamčevinu nisu platili. Najbolje da se organizira humanitarna akcija pod nazivom "Pomozimo im se vrate domovini" - gdje poziv košta 1,22 eura + PDV.
Ovaj žestoki branitelj trgovaca djecom, morao bi nakon ovog u najmanju ruku dati ostavku.
prestrašno kome se i kakvima pro-daju djeca -kažu da su nekima od te djece promijenjena imena i ne može im se više ući u trag- možda u Africi ne bi bili siti ali tko zna u kakvom su paklu sada
ovo sve više i više smrdi i uzduž i poprijeko i dijagonalno -puno je tu umiješanih djelom ili pak propustom
Dosta je bilo ponižavanja Hrvatske ! Mislim da su sva miroljubljiva sredstva iscrpljena te da je došlo vrijeme da A.P. i Grlić Radman pošalju naše komandose u Lusaku i vrate naše Hrvate u toliko voljenu im domovinu.
upravo pročitah vijest da je kongo tražio njihovo izrućenje!!!!
po onoj odvjetnici iz Nedjeljom U2 djeca se uzimaju izravno od obitelji (???.......pa gdje to ima po zakonu -gdje obitelj po zakonu smije pro-dati dijete kao da je predmet) - i - te obitelji koje bajdvej ne mogu hranit dijetee a imaju kompjuter da skajpaju s trgovcima i nakupcima i švercerima djecom - pa što su to nego trgovci djecom
Pa, zaboravili su povesti djecu a djeca imaju HR putovnice.
Čekaj, čekaj, pa taj naš vrli ministar ne samo da ne mora znati zakone nego ih ne mora niti poštivati. Eto ti pravde i pravosuđa u Hrvatskoj. Zambija nas mora učiti. Fino.
A Grliću Radmanu već potpisan Zaključak o prodaji našeg zemljišta u Proteinki, a njegove protuusluge ponovno u zatvoru!
Nadam se da će u idućem pokušaju biti pravedno osuđeni za krijumčarenje djece...
odeš u Zambiju po dijete iz Konga prodano izravno iz obitelji - trgovci - nakupci - šverceri - dajte počmite ovu devijante zvati pravim imenom - nisu to nikakvi jadni posvojitelji - jadna jadna djeca
Hrvatski mediji " zaprepašteni",kako su jadne trgovce s djecom mogli ponovo uhapsiti.
Djeca koja su rodjena u kongu,ciji su roditelji iz konga,koji nikad nisu vjedjeli hrvatsku su hrvatski drzavljani..jako zanimljivo ministre
eto doslovno smo i bukvalno gori od Zambije i Konga - Bože raskrinkaj ovu hobotnicu organizirane trgovine djecom - spasi djecu od toga zla - pa mi imamo predsjednika koji kopa nos i izjavljuje na TV da on osobno pozna neke koji su otišli po crno dijete a vratili se s nekoliko djece i imamo vlast i i nstitucije koje to sve nastoje neistražit i osvjetlat
Dok hrvatske institucije čine sve da te švercere djece prikažu kao neke humanitarce dokle Zambija borbu vodi da krimosi ne postanu medijske zvjezde u Hrvatskoj!
Imaju izgleda bolje sudstvo nego mi ne pustaju samo tako trgovce djecom
,,djeca koju su 4 para posvojila- nit su ih posvojili, niti su parovi..niti bi igdje ovakvi parovi mogli posvojiti, to jasno kazu zakoni sve tri zemlje
U ovo je umjesan sam vrh države s obavještajnom službom
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
drama je sto je jedno dijete oteto, na sudu je svjedočila majka tog djeteta...to dnovinari koji navijaju za bagru ne govore