Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 102
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Za Večernje novosti
Povratak na članak

Josipović: Ne prihvaćam političke zaključke Haaške presude

Za nas će Domovinski rat ostati obrambeni, njime smo izborili neovisnost i cjelovitost koje su bile ugrožene i izvana i iznutra, kazao je Josipović

Komentari 95

OB
-obrisani-
04:25 26.06.2011.

Gospodin Gotovina je direktnom borbom od Livanjske bojišnice i Zime 1994 god pa sve do kraja oluje vojno porazio neprijatelja.neki mu u ovoj državi nikad neće oprostiti jer nije završio njihove veleumne partizanske škole.Nije završio ali ih je porazio i samo tu je problem.

VL
OB
-obrisani-
04:48 26.06.2011.

U današnjoj komunističkoj Hrvatskoj \"ustaše\" služe kriptokumnjarama samo kao povod za obračun sa svim neistomišljenicima. Tako su na primjer osvjedočeni partizani i istinski antifašisti kao Dr. Tuđman, Zdravko Tomac ili Janko Bobetko za te jugoide također \"ustaše\" a \"grijeh\" dotičnimaa je jedino što dišu Hrvatski.

VL
PC
poshten_chovek225
07:03 26.06.2011.

Preispitad sve koji se zele vratit kao i clanove njihove Familije -gdje su bili za vrjeme ratovanja – za kog su radili i on ii clanovi njihove obitelji, pa ako nitko od njihove obitelji- familije nije drzo ili dio uli dio u Jugo-Cetnickoj - vojsci ni sudjelovo u bilo kojem Teroristickom aktu na podrjucju RH neka se vrati i dobrodosao, no oni drugi kao i njihove familije i obitelji nikaka .Njima je mrznja za hrvate urodena i odgajani- uceni su u toj mrznji od svojih roditelja sa koljena na koljeno i citovo to vrjeme udisali hrvacki zrak i hrvacko sunce ih grijalo-hrvacka zemlja ih hranila i skolovala – pa neka im to sada pruzi njihova- srbija, NETREBAJU NAM VELIKOSRPSKI UMNI BOLESNICI NEKA IH NJIHOVA ZEMLJA HRANI I LJECI - -MOZDA CE IM ZIVOT BIT ZDRAVIJI I LJEPSI

VL
MI
misho32
07:31 26.06.2011.

to si taj ljigavac zamišlja , zar misli da može davati ovako neodgovorne izjave suprotne hrvatskim nacionalnim i općim interesima . Zar nije svjestan da je izabran je za predsjednika države uz neviđeni izborni inžinjering , uz koji večina Hrvata nije imala za koga glasati , a sada si takav uzima za pravo da sam odlučuje o vitalnim nacionalnim intersima.

VL
MI
misho32
08:08 26.06.2011.

Zašto ste dali takav naslov ovon članku prema kojem koja bi čitatelji mogli shvatiti da taj ljigavac ne prihvača haaške presude našim generalima. On se je u tom pogledu jasno odredio kada nije podržao izjavu predsjednicu vlade , jadranke KosorKosor , da presude generalima nisu prihvatljive za Hrvatsku , i kada je pozvao Brametza da ukroti Jadranku Kosor. Pa svima je jasno da je Josipović Haaški čovjek , jedan od autora optužnice , podmetnut nam da prihvatimo sramne haške presude.

VL
N7
No.77
08:24 26.06.2011.

Pa gospodine predsjedniče kako ne prihvačate zaključke optužnice u čijem pisanju ste vi aktivno sudjelovali?

VL
DA
Dak1807
08:27 26.06.2011.

I Tito je bio veči Hrvat od tebe

VL
OB
-obrisani-
11:51 26.06.2011.

BRAVOOOOOOOOOOOO PRECJEDNICEEEEEEEEEEEEEE

VL
DU
Deleted user
18:21 26.06.2011.

26.06.2011. u 07:31h misho32 je napisao/la: to si taj ljigavac zamišlja , zar misli da može davati ovako neodgovorne izjave suprotne hrvatskim nacionalnim i općim interesima . Zar nije svjestan da je izabran je za predsjednika države uz neviđeni izborni inžinjering , uz koji večina Hrvata nije imala za koga glasati , a sada si takav uzima za pravo da sam odlučuje o vitalnim nacionalnim intersima. __________________________________ 1. hrvati nisu imali za koga glasati?? pa što nisi glasao za bandića, ili Hebranga, on ti je hdz-ovac, dika i ponos svoje stranke :D 2. Josipović nije ništa pogrešno rekao-bilo je zločina pojedinačnih, no ne prihvaća etiketu agresora (za RH) već je jasno rekao da je rat bio obrambeni, i da smo se branili. 3.po Ustavnim ovlastima, predsjednik RH ne može ni tebe, ni ikog ugroziti (o kakvim ugroženostima općeg i nacionalnog interesa govoriš???), što se ne bi reklo za našu izvršnu i zakonodavnu vlast (to su ti, informacije radi, sabor i vlada). Tko nas može ugroziti? Predsjednik svojim izjavama, ili sabor svojim \"mudrim\" odlukama,ili vlada svojom korupcijom?!

VL
TO
Toni50
18:30 26.06.2011.

Josipović: Ne prihvaćam političke zaključke Haaške presude, dok prihvača narvno krivicu da su generali i zločinci ili niti tu tezu. Znamo da generali dobivaju naredbe od civila ! Generali su vojnik koji je odgovoran predsjedniku i ministru odbrane ( nii ameri nemaju ministra za napad !\") Osim toga jučer kada sam si mlo jače potego proslavio sada da se proslavim ovom filozofijom; možda odem kao tajnio nsvjedok da im kažem ka o prijatelj suda-ca da sada kada smo sigurno EU mogu da se bunim ntiho i bez straha...

VL
TO
Toni50
18:36 26.06.2011.

Josipović: Ne prihvaćam političke zaključke Haaške presude to smijem da kažem sada. Ujedno m ogu reči i to da se slažem sa generalom Glavašem kada tvrdi da sam bio kriv ako sam kriv zašto me ne osude na 20 -400 godina i to još prije 20 godina a ne na 8 bgodina kada 9 dobija kirurg za čačicu kuna u našolj ljepoj...

VL
OB
-obrisani-
21:19 26.06.2011.

26.06.2011. u 11:51h bljesak/oluja je napisao/la: BRAVOOOOOOOOOOOO PRECJEDNICEEEEEEEEEEEEEE ------------------ Jesi ikada čuo za izreku: \"Timeo Danaos et dona ferentes!\" (Vergilije) Ta ti se sententiae više nego sjajno odnosi na ovog lika koji glumi hrvatskog predsjednika ! Samo usporedi rečeno uno u interviewu beogradskim. Večernjim novostima i u \"poslanici\" na HTV-u prigodom (istina umjetnog) Dana državnosti. ne treba ti ništa više, iako ima toga bezbroj još i iz predizborne kampanje i to čak one iz 2007. gdoine !

VL
Avatar comparator
comparator
17:38 27.06.2011.

Josipović kao pravnik i predstavnik Hrvatske preslabo brani naše interese i iz njegovih izjava kao da se naslučuje teza o nekakvom pomirenju i dogovoru . Zaboga da je dogovora moglo biti onda nebi bilo ni rata. Rat je stanje kontroliranog kaosa i bolje je kad rat završi s nečijom pobjedom jer se poraženi mora povući kao neprihvatljiv i agresor.Mi smom riskirali poraz pa zašto bi sada popuštali i radili kompromise s poraženim.

VL
Avatar comparator
comparator
17:59 27.06.2011.

Ovo o zločinima nema nikakvog smisla. Zašto nema smisla ? iz jednostavnog razloga jer u to vrijeme Hrvatska nije imala vojsku bila je razoružana i narod se je branio kakom je znao i umio. Siječa li se netko Parage? Siječa li se netko što je s njime bilo? Da je Hrvatski narod krenuo njegovim stopama vjerojatno nas nebi bilo a i Lijepe naše.Malo pomalo izgradili smo vojsku i sistem koji još nije savršen ali bi konačno morali dogovoriti koncenzus za granice popustljivosti koje nebi nitko od državnika smio preći.Rijeć je o veleizdaji. Ako netko da zakletvu da će braniti interese Hrvatske onda i sankcije kad to neradi treba uvesti.

VL
VG
vera grdic
04:39 02.07.2011.

Dali ce Josipovic progledati i dali vidi sto srbija trazi , Kao da je Hrvatska bila agresor, na srbiju, a ne ona i njezini pristase stoljetni rusitelji Hrvatske.. kao domaci izdajnici ,. Zasto srbija ne uzme svoje tako zvane srbe iz Hrvatske i ostavi ostali narod u Hrvatskoj na miru . Mogu samo reci da srbija nikada nece prestati svojatati Hrvatsku preko svojih satelita u Hrvatskoj tako zvanih srba, Treba ih sve koji se tako izjasnjavaju iseliti u miru pa neka ih tamo di i pripadaju ,Hrvatska je zemlja Hrvata a ne srbadije agresora, Spremni smo i cekamo novu agresiju , da vidite di ce te zavrsiti8 ovaj put, Zemun je Hrvatski i moramo ga povratiti , matici Hrvatskoj sve do Nisa,, je Hrvatska bila i ponovo ce mo je tamo napraviti,

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.