Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 102
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Za Večernje novosti
Povratak na članak

Josipović: Ne prihvaćam političke zaključke Haaške presude

Za nas će Domovinski rat ostati obrambeni, njime smo izborili neovisnost i cjelovitost koje su bile ugrožene i izvana i iznutra, kazao je Josipović

Komentari 95

OB
-obrisani-
12:00 25.06.2011.

Kako komentirati šamar koji mu je opalio Tadić kad je odbio njegov poziv i odazvao se pozivu lokalnih četnika za komemoraciju,koji su pozvali i brata Jovosipovića.Ljigavac stvarno nema osjećaja za mjeru.

VL
OB
-obrisani-
12:01 25.06.2011.

Glavno da je on kulturan,fin i beskičmenjak.

VL
GR
Gradinar
12:05 25.06.2011.

Ovaj čovjek, bez obzira krajnje anacionalan odgoj i razvoj, izgleda shvaća da je predsjednik Hrvatske, malo po malo. I, vjerojatno zahvaljujući Tdićevim bizanstkim podvalama, polako shvaća tko su mu \"partneri\" u Beogradu. Još da shvati tko je Pupovac, bio bi sjajan predsjednik. Ovo ohrabruje.

VL
CH
chemica
12:06 25.06.2011.

Ma moroni, nećete dobiti lipe odštete jer će vas Srbija istog trena tužiti za spaljenu \"krajinu\". Nakon presude Gotovini i Markaču, uistinu je samo stvar formalnosti dokazati genocid nad srpskim stanovništvom u Hrvatskoj.

VL
KU
kukuriku
12:19 25.06.2011.

chemica,....daj si razcísti u svojoj glavi tu vjeru u Serbo-Mitologiju...., da niste Neradni Balkanski-Primitivni-Narod, koji je uvik zívija na Tudjoj grbací , nebi sve \"gutali sa kostima i perjem\" ...ali 500 godina Turaka je svoje-efekte \"odradilo\"!!

VL
KU
kukuriku
12:24 25.06.2011.

chemica, ..dali si se upitala ponekad,..\"zasto Balkanci tako puno-piju?? i to do bezsvjesti??\"...(odgovor): jer nemogu Svjesno zíviti i prihvatiti Lazí !!....ako nevirujes´-pitaj bilo kojeg (seoskog)-Psihologa !!

VL
LR
ljerka ribolina
12:49 25.06.2011.

chemica...he,he što preko 2 visi

VL
ST
starcevicanac
13:25 25.06.2011.

Netko je upitao sto je radio otac sadasnjeg Hrvatskog predsjednika. Za sve one kojima to nije poznato: predsjednikov otac je kroz vremenski period od deset (10) godina bio upravitelj Golog otoka.

VL
PE
Peacemaker
14:06 25.06.2011.

19. svibnja, u Beogradu, tzv. srbija, definitivno je popustila pod Hrvatskim pritiskom i potpisala sporazum kojim se, uz prijetnju sankcijama, obvezala Hrvatskoj, Sloveniji, Bosni i Hercegovini i Makedoniji vratiti imovinu nekadašnje Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, čija ukupna vrijednost iznosi više od 200 milijuna dolara. Najveću korist od Beogradskog sporazuma ima Hrvatska, kojoj će idućih mjeseci biti vraćeno desetak zgrada, rezidencija i stanova od Španjolske, Austrije i Italije do Švedske, Nizozemske i Kanade, kao i 144 umjetnička djela Ede Murtića, Zlatka Price, Ljube Babića i drugih poznatih hrvatskih autora što su se nalazila po jugoslavenskim ambasadama. Napokon, Hrvatska će dobiti i 23,5 posto financijskih sredstava od predstojeće prodaje sedamdesetak nekretnina u vlasništvu nekadašnje federacije.

VL
PE
Peacemaker
14:07 25.06.2011.

Istine radi, moram pojasniti neke povijesne činjenice...... Naime, tzv. srbijanci NE POSTOJE.....zbog povijesne činjenice što je prije 600 godina Tursko carstvo pokorilo i porobilo jedno Slavensko pleme koje se nazivalo srbijancima........ Nadalje, nakon 600 godina pod ( doslovno ispod Turaka ) Turskom vlašću na prostoru beogradskog pašaluka, tzv. srbije, ostao je samo narod koji ne možemo nazivati nikako drugačije već PRAVOSLAVNI TURCI, a nikako Srbijanci ili Srbi.

VL
PE
Peacemaker
14:08 25.06.2011.

Dodao bih, kako su Hrvati i Hrvatska povijest ratovanja sa Osmanlijskim carstvom potpuna suprotnost lakoći kojom su Turci pokorili tzv. srbijance ( pravoslavne Turke ).... Hrvatska NIKADA nije poklekla i bila osvojena od Osmanlijskog carstva. Dobijale su se bitke i gubile su se bitke protiv Turaka, ali nikada se Hrvati nisu predali ili bili osvojeni od Turaka.....jedini teritorijalni gubitak u 500 godišnjem ratu protiv Turaka bila je Bosna....... Zbog takvog junaštva HRVATI i HRVATSKA prozvani su PREDZIĐEM KRŠČANSTVA iliti ANTEMURALIS KRISTIANITATIS...... ......, a to što smo u ratu protiv Turaka izgubili Bosnu, dokaz je da je Bosna bila dio Hrvatske i dokazuje povijesno pravo Hrvatske na Bosnu, a koje ćemo ostvariti........kad - tad..... Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što

VL
PE
Peacemaker
14:09 25.06.2011.

Mit o nebeskoj tzv. srbiji nastao je u doba turskog prodora u tzv. srbiju potkraj 14. i početkom 15. stoljeća. Taj mit je poraz srbijanaca ( pravoslavnih Turaka ) u Kosovskoj bitki pripisao njihovu opredjeljenju za tzv. kraljevstvo nebesko, to jest pretpostavljanju moralne čistoće vojnoj pobjedi. Prvotno je mit imao korisnu ulogu, pomažući srbijancima ( pravoslavnim Turcima ) da lakše podnose poniženje i ropstvo uzrokovano porazom i višestoljetnom podložnošću Turskoj kulturi. Nakon što je tzv. srbija ponovno uspostavila svoju državnost u 19. stoljeću, kosovski mit postao je opasan za srbijance ( pravoslavne Turke ) i njihove susjede jer je u njemu sadržano obećanje da će tzv. srbija uskrsnuti kao moćno carstvo, a u stvari, ( sve ratove koje je tzv. srbija započela izgubila je: primjerice, rat u Bosni, rat u Hrvatskoj i katastrofalan poraz od HRVATSKE VOJSKE i posljedična tzv. TRAKTORIJADA ) tzv. Srbija u skorije vrijeme biti će svedena na povijesno područje Beogradskog pašaluka.

VL
PE
Peacemaker
14:10 25.06.2011.

Čak i nakon što je tzv. Srbija ostvarila suverenitet 1878., sjećanje na poraz od Turaka iz 1389. ostao je snažan. Gubitak moći bio je za tzv. Srbiju osobito traumatičan. Tzv. Srbija ne samo da je prestala biti regionalnom silom negogo je posve nestala kao politički entitet. Tzv. Srbijanci ( pravoslavni Turci )su postali drugorazredni sultanovi podanici. Takvo je stanje trajalo od 15. do 19. stoljeća i tijekom tog su vremena Srbijanci ( pravoslavni Turci ) ustrajno njegovali mitove o svojoj velikoj prošlosti i velikoj budućnosti.

VL
JO
joso87
14:25 25.06.2011.

@Pacemaker - Daj malo stani na loptu, o kakvim ti stvarima pišeš, ne postoje srbi... Mislim, zar ti stvarno vjeruješ u takve gluposti, vidi se da nemaš pojma o povijesti uopće. Jel ti tako lakše u životu s tim tvojim \'\'wishful thinking\'\'? A ovi koji ti daju + su još veća sramota za Hrvatsku, isti stavovi kao što četnici imaju o nama... Dobro, nitko ne mora voljeti srbe ili neki drugi narod, ali pričati totalne gluposti pa makar to bio i forum nema smisla.

VL
HR
hrvatin
14:25 25.06.2011.

Josipovic govori kako se ne slaze sa politickom optuznicom koja osudjuje Hrvatsku i njeno tadasnje vodstvo za udruzeni zlocinacki poduhvat i u sklopu njega presude hrvatskim,to je i pticama na grani jasno,neduznim generalima.A onda kaze da \"mi\"(ne znam tko too mi,ja ne) apsolutno prihvacamo i postujemo presude suda u haagu!?Ima li to veze sa logikom,pravdom i zdravim razumom.Dokle god Hrvatska ne bude opet imala predsjednika koji ce kao nekad davno pokazati zube neprijateljima,odbijati intervijue za njihov tisak,a ako ih i daje,daje ih onako okolo u rukavicama,Hrvatskoj nema spasa od barbara koji joj zele isisati svu krv da izdahne.Je li uopce moguce prihvacati mirno optuznicu protiv sebe za koju sigurno znas da je nepravedna?

VL
HR
hrvatin
14:31 25.06.2011.

Koliko je uopce moralno kontaktirati na bilo koji nacin sa agresorom koji je podnio tuzbu za genocid protiv zrtve kojoj je on ucinio ili htio uciniti genocid.I to na njezinom teritoriju!? Ako to ne pokazuje pravo licemjerno lice srbije,onda zbilja ne znam sto bi pokazivalo.I sto se onda uopce radi i sto se postize u ljubakanju s njma kada oni akciju Oluju kojom je Hrvatska oslobodjena od njihovog terora,nazivaju genocidom!

VL
ST
Stric
14:37 25.06.2011.

chemica Nema srbija šta tužiti Hrvatsku za događanja na Hrvatskom teritoriju. To o tužbi protiv Hrvatske su predCCCCednikove floskule. _________________________________________________________________ 25.06.2011. u 12:06h chemica je napisao/la: Ma moroni, nećete dobiti lipe odštete jer će vas Srbija istog trena tužiti za za spaljenu \"krajinu\". Nakon presude Gotovini i Markaču, uistinu je samo stvar formalnosti dokazati genocid nad srpskim stanovništvom u Hrvatskoj.

VL
JR
Jolly Roger
16:18 25.06.2011.

Yusipovicu nevjerujem i kad nesto pozitivno kaze.

VL
KR
krilnik2
16:05 25.06.2011.

Ne prihvacas osudu, a debelo ti sluzi za demontazu hrvatske drzave. Smece jedno cetnicko!

VL
OB
-obrisani-
09:51 25.06.2011.

vecina kupuje kruh na kartice,jako vam društvo

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.