Josipović: Ne prihvaćam političke zaključke Haaške presude
Za nas će Domovinski rat ostati obrambeni, njime smo izborili neovisnost i cjelovitost koje su bile ugrožene i izvana i iznutra, kazao je Josipović
Komentari 95
25.06.2011. u 17:20h pLotomiR je napisao/la: Predlog za osnivanje REKOM-a uručen Josipoviću Tanjug | 21. 06. 2011. - 23:59h | Predsednik Hrvatske je predstavnicima Koalicije za REKOM pružio javnu podršku, istakavši da je \"utvrđivanje sudbine nestalih i odavanje počasti žrtvamaama ono gde takođe prepoznajem kapacitete buduće regionalne komisije i na tom tragu potrebno je uložiti dodatne napore\". Josipović je rekao da će biti veliki zagovarač Inicijative za REKOM u okviru svojih regionalnih aktivnosti, kao i u komunikaciji s hrvatskom vladom i parlamentarnim političkim strankama. ---- I onda još netko vjeruje da ovo stvorenje zastupa interese Republike Hrvatske ? Umjesto da ih pomete i rastjera, a tzv. \"aktiviste\" da pohapsiti on im pruža podršku !!! I što su on i njegove službe poduzele protiv osoba (Teršelićka, Berkovićka, Sarnavaka) koje su u Bruxellessu lobirale da se Hrvatskoj uvede monitoring ? I do kada će se sve te udruge tolerirati i financirati iz proračuna i stranih dotacija?
Što si taj ljigavac zamišlja , zar misli da može davati ovako neodgovorne izjave suprotne hrvatskim nacionalnim i općim interesima . Zar nije svjestan da je izabran je za predsjednika države uz neviđeni izborni inžinjering , uz koji večina Hrvatarvata nije imala za koga glasati , a sada si takav uzima za pravo da sam odlučuje o vitalnim nacionalnim intersima.
..na kraju cé Joso biti sam sa onim-\"antifasistima\"-yugonostalgicárima iz Kumrovca..., skupa sa ex-precednikom-penzijonerom!!
Cekam vrijeme kad ce na celo Hrvatske doc Hrvat i domoljub!
25.06.2011. u 23:07h standup je napisao/la: ..na kraju cé Joso biti sam sa onim-\"antifasistima\"-yugonostalgicárima iz Kumrovca..., skupa sa ex-precednikom-penzijonerom!! -------------------------------------------------------------------------------------------------------- Svatko tko me poznaje zna da bivšeg predsjednika ne mogu smisliti, ali interesantno mi je što toliki broj frustriranih usrašaa na ovom forumu nikad neće imati predstavnike u vlasti. Razumijem da su zbog toga frustrirani, pa svašta pišu, ali oni ni sami ne znaju za koga da glasaju. Neki dan su proglasili antifašista, partizana prvoborca i najmlađeg Jožina generala te 1. predsjednika SD \'\'Partizan\'\' koji se krstio 1991., a vjenčao u KB \'\'Dubrava\'\' pred smrt 1999. najzaslužnijim za nezavisnost, RH, što samo pokazuje u kakav su paradoks upali. Iste ili slične stvari zamjeraju Josipoviću...
Tuđman o Titu: http://www.youtube.com/watch?v=wDlSJixGzh4
joso 78,..\"sitni detalj\"..., svaki , ma bas´-svaki Cóvik mozé promjeniti svoj-svjetonazor ako to uvidi svoje greske, i mozé krenuti drugim-putem, a ne do kraja-zívota zíviti u zabludi..!!...to se naziva Evolucija !!
26.06.2011. u 00:05h standup je napisao/la: joso 78,..\"sitni detalj\"..., svaki , ma bas´-svaki Cóvik mozé promjeniti svoj-svjetonazor ako to uvidi svoje greske, i mozé krenuti drugim-putem, a ne do kraja-zívota zíviti u zabludi..!!...to se naziva Evolucija !! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Dalmatinac, aa usraša... Ma trebalo vas je ostavit Veneciji lude... Koji ti to svjetonazor zastupaš i što konkretno zamjeraš Josipoviću? Pa ne misliš valjda da je Stipica bio bolji, a pretpostavljam da si na izborima glasao za Milana Caponea kojeg je podržala Crkva jer eto on je tvog svjetonazora pretpostavljam... Nema veze što je bio u SK i SDP-u cijeli život. Pa vi usraše ste toliko komplicirana vrsta...:-D
joso87,..\"a sto ti je to trebalo??\"
@standup - A što je pjesnik htio reći? Kad usraše ne prihvaćaju racionalne argumente koje ne mogu osporiti nego samo vrijeđaju, onda mi je gušt kad im vratim istom mjerom...
Nikada neću prihvatiti predsjednika Hrvatske koji nije katolik
Ni ja ne prihvaćam predsjednike za koje sam uvjeren da nisu izabrani. Ipak je bilo malo previše manipulacija i laži u svim dosadašnjim izborima. Samo će ulica i masovni prosvjedi potvrditi koliko sam u pravu. S obzirom da su zapriječeni svi putevi da ISTINA prodire u javnost u svim područjima, to će se uskoro početi i događati. Ovaj narod u većini katolički ima jedan Duh da ga vodi. Vremena su teška i u borbi za goli opstanak, ukoliko želimo preživjeti nemamo pravo biti inertni i nezainteresirani.
Lipo zbori nas prisidnik,nadam se da tako nemisli.Evo sto se dogodilo sa Paravinjom,Hrvatska ga nije htjela izrucit Srbiji da je hrvatski drzavljanin,pa vidite sto je ucinio.Vratite sve koji oni traze biti ce vise mira.
Imali smo prvog presjednika domoljuba i privatizaciju.Imali smo domoljuba premjera Sanadera i Fini mediju i ostale lupeze.Boze ocuvaj nas od domoljuba predsjednika,premjera,ministara i svih drugih lopova.
+ - 26.06.2011. u 02:50h saad je napisao/la: Imali smo prvog presjednika domoljuba i privatizaciju.Imali smo domoljuba premjera Sanadera i Fini mediju i ostale lupeze.Boze ocuvaj nas od domoljuba predsjednika,premjera,ministara i svih drugih lopova. ......... Zašto se toliko trudiš dokazivatiti da si totalni idiot, to je već potpuno jasno od tvojih prvih postova? Ovu državu dragi Bog treba samo čuvati od ovakvih idiota poput tebe i svih onih koji se danas skrivaju pod nazivom \"antifašisti\" a nakotili se na tzv ljevici !
...U depeši američke ambasade od 31. avgusta 1995. godine stoji da se Srbima javno garantuju ljudska prava samo u svrhu propagande, a da je zapravo po sredi \"etničko čišćenje\" Krajine sa ciljem da se omogući doseljavanje milion Hrvata na to područje. Sud je citirao i brojne Tudjmanove izjave nakon Oluje, da je napokon sad Krajina “cista”. Na posebnom sastanku od 22. avgusta 1995. godine, navodi se u presudi, zamjenik premijera Jure Radić je rekao da dio Krajine treba \"hitno kolonizovati Hrvatima\" i da \"nema ni govora da na tom dijelu ikad bude više od 10 posto Srba\", na što je Tuđman dodao: \"Ma ni deset posto\". Sud onda citira specificne zakone sprovedene pod Tudjmanom, ciji je glavni cilj zapljena srpske imovine
Evo zasto je Haski sud zakljucio da je postojao udruzeni zlocinacki pothvat. Prvo pokolj najmanje 677 civila, uglavnom staraca i starica, spaljivanje 20 tisuca kuca, i progon 150.000 civila u nikakvom smislu nisu “izolovani zlocini”, vec je je sud to smatrao sistemackim pobojom te etnickim ciscenje. Osim toga Haasko vjeće je krenulo od iskaza svjedoka optužbe – bivšeg američkog ambasadora u Zagrebu Pitera Galbrajta/Peter Galbraith – koji je rekao da se hrvatski predsjednik zalagao za \"homogenu Hrvatsku\", a Srbe i Muslimane je smatrao delom druge civilizacije. Vjerovao je, tvrdio je Galbrajt, u ideju \"Velike Hrvatske\" i smatrao da su Srbi \"suviše brojni\". U Brijunskim transkriptima Tudjman govori da je cilj Oluje “da Srbi prakticki nestanu”. Američki ambasador je rekao da je Tuđman negirao pravo na povratak srpskih izbjeglica nakon \"Oluje\" a u izvjescu ambasade od 11. decembra 1995. godine se navodi da je hrvatski predsjednik na sastanku s jednim američkim kongresmenom rekao \"da bi bilo nemoguće da se Srbi vrate na mjesta gdje su njihove obitelji živjele stoljećima\"....
Ma može haški sud i cijeli svijet donijeti odluku bilo kakvu.Sve osim oslobađajuće presude je montirani proces i kažnjavanje Hrvatskog naroda što je se usudio da ima svoju državu.Gospodin ANTE GOTOVINA nije ubijao niti je naredio bilo čije ubojstvo.Gospodina Gotovinuu nije optužio niti hag niti tamo neki štrbac nego naša gamad.Žao mi je osobno gospodina Gotovine i njegove obitelji što su sve prolazili za ovo vrijeme ali njegova savijest je čista i to mi je osobno drago.Samo pročitajte izjavu na haškom sudu od njegovog direktnog protivnika sa druge strane i sve će vam biti jasno.Poslije te izjave Gotovina je trebao odmah biti pušten u svoju domovinu i svojoj obitelji.Sve ostalo je farsa i montirani politički proces.
A tko je ubio kako ovaj prije mene napisa 677 civila i zapalio tolike kuće neka odgovara imenom i prezimenom.A ne da radi takvih \"heroja\" odgovara netko tko nije kriv,Pravi borci ne ubijaju babe niti civile nego se tuču sa direktnim naoružanim protivnikom.
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Teško je prosuditi što je veća demagogija: Poruka na TV povodom dana državnosti ili interview beogradskim večernjim novostima. U svakom slučaju nema što ljevičari neće napraviti i izreći kako bi udaljli Hrvatsku od EU, na bilo koji način ! I zato im nikako, ni pod kakvim uvjetima ne treba prepustiti \"organiziranje referenduma\" za ulazak u EU (naravno ako nam je stvarno stalo da uđemo u EU), što traži onaj imbecilni arogantni alfa mužjak Milanović. A da im se to ne prepusti, znamo što treba napraviti !