Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Sukob u crkvi
Povratak na članak

Betanija se zatvara, velečasni Sudac izoliran i prognan

Bozanić velečasnom zabranio seminare, a krčki biskup pokrenuo likvidaciju Betanije

Komentari 121

ČO
čombe
07:35 16.04.2010.

Crkva, umjesto da bude sretna što uopće ima jednog takvog izuzetnog čovjeka i pogledu ne shvaćajući zapravo da radi krajnje kontraproduktivan i nebulozan čin prvenstveno protiv same sebe ... Velečasni je Sudac napravio apsolutno više duhovne i ine koristi ljudimaa negoli bilo koji crkveni dostojanstvenik koje svako malo gledamo i slušamo u medijima računajući pri tomu i samog duhovnog vođu ... Crkvi bi kudikamo bilo bolje da se očituje konačno svojom izjavom i stavom o pedofiliji u svojim redovima negoli da progoni duhovnjake ...

VL
JA
jamama
07:36 16.04.2010.

E Darkec još jedno pitanje zašto objavljujete tekstove uvijek nakon 22 sata ? Zašto ne po danu ?

VL
VI
visio
07:41 16.04.2010.

on na darkeca!? ti si faca! daj pošalji mu mail, zašto mi moramo znati da ga ti znaš???

VL
LO
lopata
07:45 16.04.2010.

Vjeronauk iz skola Van

VL
MA
marelica
08:33 16.04.2010.

Kaciga... nije važno slažem li se sa tvojim stavom ili ne, ali - konačno jedno prijatno izneneđenje! Ti si neko ko se zna ispričati. A to je danas rijetkost.

VL
MA
mariyan
08:39 16.04.2010.

Pa takvo nesto mozemo citati u sva cetri evandelja;kada je nas Spasitelj i Gospodin ISUS hodao po ovoj zemlji cineci cuda i propovijedajuci radosnu vijest spasenja,smetao je tadasnjem establismentu to jest svecenstvu, pa su trazili od rimskih okupaciskih vlasti daa se pogubi da se razapne,iz ciste ljubomore. Dali postoji razlika izmedu onoga i ovoga ne. Ljudi netrabaju vam svecenici i crkva da vas izmire sa BOGOM. Samo jedno je ime dano ljudima posrednika izmedu BOGA i ljudi i to je ime ISUSA KRISTA i nikakvih drugih svecenika ISUS je ziv jer je USKRSNUO SLAVA MU U VIJEKE !

VL
KR
kreont
08:52 16.04.2010.

Odavno se crkva odmakla od Boga i svega što je Božije. Imaju svoja pravila a ne Božja. Prema tome nije čudo da odbacuju preveliko i prečasnog Suca koji je mnogo veći karizmatik od 99% uhljebljenih mantijaša. Gosp. Bozanić na hvalu i slavu vaše obične drvene stolice i vašeg super zlatnog prsterna, vjera je za Vas nedostižni fenomen a sve ostalo je samo lijepa slika.

VL
DJ
djakputnik
08:56 16.04.2010.

Crkva ga je trebala dok je malko iskakao od slike \"običnog svećenika\". No, kada je njegovo šarlatanstvo prešlo sve granice dobrog ukusa, Crkva je učinila jedino moguće - maknula ga. Baš me zanima hoće li učiniti i ono što bi još trebalo - poslati ga na liječenje u kakvu ludaru?

VL
Avatar deziderij
deziderij
09:02 16.04.2010.

Uvijek sam mislio da je taj Sudac neki šarlatan. A nije on jedini. Od nekog Sai Babe pa svakog drugog koji im sliči - sve je to ista roba. Nema toga kome bih ja ljubio ruku ( osim lijepoj dami ) kao što je ljube papi, ili išao na neko ispiranje mozga o Bogu i božjim davanjima, polaganja ruku i sličnih idiotarija, a bit ću prost. Sve dok to rade oni koji seru i pišaju kao i ja, imaju sve ovozemaljske probleme i bolesti kao i svi drugi i dok krvari, ako se poreže, kao i svi mi, ja u takve nemam nikakva povjerenja. Sve su to šarlatani - svaki na svoju ruku.

VL
OB
-obrisani-
09:12 16.04.2010.

Mislim da velečasni Sudac baš paše u Hrvatsku..Naime sanjarenja i maštanja vama idu sjajno od ruku i ako neke velečasni Sudac uspije uvjeriti da su čak pošteni i čestiti onda je sve sjajno s obzirom da je domoljubna hendikepiranost več prirođena..

VL
NE
neos
09:13 16.04.2010.

Zlobe već toliko ima po svuda, da komentari toga tipa, draga braćo, nisu potrebna. Onaj tko nije osobno susreo Zlatka i bio na duhovnoj obnovi sa njime NEMA PRAVO O TOME NI ZBORITI, na kraju krajeva. Ako misli da ima, neka se zagleda u sebe pa promisli kakvi se komentari o njemu mogu napisati. Zlatko Sudac. Ne može crkva bez Zlatka i ne može Zlatko bez crkve. Ovaj cijeli tekst je OTROVAN KAO I VLASNICI OVOGA I SLIČNIH MEDIJA, i nemojte se uhvatiti u zamku, priklanjajući se ili crkvi ili Zlatku, primate DUHA DJELITELJA, a to je jedan od imena ZLOGA. ODUPRITE SE ! I NE BRINITE SE u ovome prekrasnom danu, crkva Vas voli, Zlatko Vas voli i ja Vas nada sve volim. Mir Vama.

VL
MM
Mladen Miletić
09:18 16.04.2010.

Za OVAJ MOJ KOMENTAR SAM VEČ ZARDIO 15 - MINUSA.Po tome znam da je več bio kod mnogih specijalista psihijatara. Jel je svaki daljnji pregled suvišan. velečasni Sudac izoliran i prognan ljudi koji pre vjernik je !su uz njega vide i znaju da je najbolje da ga se stiša jel je siromah i nema granica .. Možda bi bilo ispravnije poštenije da ga lječniku odvedu, nehgo što muljaju skrivaju istinu o njemu !

VL
OB
-obrisani-
09:27 16.04.2010.

ljepota je u tome što se bezuvijetno vijeruje u spasitelja/Sudca, i nikada se ne dovodi u pitanje njegova dobrota. Oke, ali zdravi razum nalaže da se preispita zašto je tako i dali je to naša jedina opcija jer u protivnom smo zbilja ovce. Jbg. Sudac se dosjetio kako to povjerenje unovčiti. Mislim da se ljudi u strahu, neznanju, nesigurnosti, nemogučnosti promjene... traže spas u spasitelju koji će samo na osnovu njihovih otvorenih i iskrenih želja jednostavno učiniti ljude boljima i sretnijima... Ja vjerujem da u svakom čovjeku/pojedincu postoji dobrota kao potencijal i slobodno to možemo nazvati Bogom, no on sigurno neće \"hodati po vodi\"! ZEITGEIST

VL
KA
kaciga
09:32 16.04.2010.

Zpandzi...ne znam bas po cemu si stekao dojam da je EU protiv crkve a jos manje ne znam po cemu si stekao dojam da se crkva nesto jako zalaze za ravnopravnost i nekakvu socijalnu pravdu. Ok, oni moraju za publiku izrec neke stvari koje su se tebe ocito dojmile ali nekakva ravnopravnost bas i nije po njihovom ukusu. Necu preduboko u povijest ali kao institucija koja je toliko tradicionalna i koja se mijenja mikrometarskim pomacima uopce ne sumnjam da su u svojim glavama i dalje u onim vremenima kad im je obicna raja morala davati 10 puta veci harac od ovoga koji sad ove EU marionete uzimaju od nas i protiv cega se crkva kao buni. Hoces reci da je pred 100-200 godina, kad je crkva bila puno jaca nego što je danas, bilo vise socijalne pravde i manje siromasnih?? Kazes komunisti radili zlocine - a reci mi molim te koji sistem ne radi zlocine? Osim toga, sam komunizam ne uci da se zlocini rade - krive su budale, ne komunizam sam po sebi. Evo npr. fasizam mada je bio utociste medju ostalima i rasistima sam po sebi ne zagovara zlocine, za razliku od nacizma koji otvoreno poziva na klanje. Kapitalizam ne radi zlocine? Borba protiv komunizma, kad Ameri pobe 1-2 miliona Vijetnamaca par svjetlosnih godina ualjenih od Amerike jer bi ovi bili komunisti, to nije zlocin?

VL
ST
stefj
09:36 16.04.2010.

Crkva je već dugi niz godina protiv ovakvih individua. Nikad nisu dozvolili da se netko izdiže izvan institucije, osim Pape. Obično takvi završe u nekim izoliranim samostanima. Ovo je zapravo dosta nespretan Bozaničev potez, trebao je čovjeka poslati u Indiju na misliju ili tako nešto, ovako samo navlači osudu javnosti. A Sudac? To će budućnost pokazati, ili će jednog dana biti proglašen svecem ili če završiti u ludnici, mada jedno ne isključuje drugo. Da je karizmatičan i ekscentrik to stoji, ljudi pričaju da im je pomogao, sad, da li je to istina ili nije, ne znam. Uglavnom, tko voli, kome treba, nek ode do njega, bolje to nek da uzme pušku i ubija po susjedstvu...

VL
DU
Deleted user
09:40 16.04.2010.

Ufanje u sinove covjecje (svecenike) i polaganje velikih nada u njih na kraju dovodi i do velikih razocaranja.I oni su najobicniji smrtnici kao i mi sa svim svojim vrlinama i manama pa prema tome podlozni svjetovnim stvarima. Tako je i sa Z.Sudcem. Covjek je naprosto izgorio u svojim htjenjima kao jarko svjetlo koje dvostruko jace sija ali se i brze gasi. Treba se podsjetiti prve bozije zapovjedi..koja glasi…NE IMAJ DRUGOG BOGA OSIM MENE. Zato ne treba crkva nama da bi bili medijator izmedju ljudi i boga jer bog je u svima nama i uvijek slusa nase molbe.

VL
OB
-obrisani-
09:53 16.04.2010.

U antičkim grčkim školama, metafizika (danas mi radije kažemo filozofija), nije se smjela učiti prije nego se ovlada svim do tada poznatim znanostima! Imali su sofisti pravo, treba za to čovjek dozreti. To je kasnije zanemareno pa nastali razni prosvjetiteljiji i drugi darvinisti koji priznaju sam ono što se može dokazati ponovljenim eksperimentom. Rezultat pretjeranog materijaliziranja i \"naučnih stavova\" imamo danas, nakon feudalizma, kapitalizam, komunizam, \"demokracija\" ali sve je to bez moralnog temelja, rađa ratove, genocide, ugnjetavanja - dakle još uvijek robovlasničko društvo samo oblici ropstva su malo izmijenjeni. Važni su, kao i uvijek, moć, novac, slava. Isus Krist je dokinuo ropstvo, svega se gore spomenutog odrekao ali nije se odrekao čovjeka, njemu su jednako važni jaki i moćni kao i djeca, bolesni, prezreni, osuđeni... Da, Isus je dokinuo ropstvo ali istina je da i danas neki u Njegovo ime od ljudi čine robove! Ne želim reći da su kardinali sveci niti da su uvijek u pravu ali ne vidim ni zašto bi se trebali klanjati vlč. Zlatku Sucu? Za to što je lijep, slatkorječiv i stigmatik? Nije dovoljno! Okrenite se malo oko sebe, pogledajte koliko je očeva koji naporno rade i majki koje od svojih usta otkidaju da bi im djeca imala pa opet djecu odgajaju da budu pošteni i dobri ljudi! Koliko je dobročinitelja koji svakodnevno odlaze njegovati najteže bolesnike, koliko je roditelja koji svoju hendikepiranu djecu nose gotovo doslovno na rukama po čitave dane! Ali oni to ne čine pred kamerama i mikrofonima, oni su samozatajni i dosljedni u svom dobročinstvu! Većina komentatora se ovdje obrušila na katoličku crkvu, dobra prilika? Ali nema to baš previše smisla, osim ako se radi o dokazanim neprijateljima Crkve, komunistima. Njima svaka vjera smeta jer žele načela vjere iskoristiti da ovladaju masama, to je već izlizana tema. Crkva je dužna između ostalog i zaštititi svoje vjernike od onih koji bi ih mogli odvesti na krivi put. Procijenjeno je izgleda da se Sudac udaljuje od misije naviještanja Radosne Vijesti, jednostavno ga proglašavaju neprihvatljivim! E sad, hoćete li vi koji volite suce, jamese i neke druge gurue poći za njima ili ćete se vratiti svojoj matičnoj crkvi, to je vaša osobna stvar, Crkva kao takva niti koga prisiljava niti to može jer nema aparat za prisilu! Stavljam ih u red gurua jednostavno za to što znam neke stvari koje mnogi a posbno ovdje komentatori ne znaju, ne radi se o osobi karizmatiku, to su dobro organizirane skupine koje sve pomno pripremaju, istražuju na terenu čije će se ime spomenuti, koga će se dovesti pred masu, svoje govore pred ogledalom satima vježbaju... Marsijanac, imaš dobre komentare i slažem se da Sudac ne govori krivo. Slažem se i da je uistinu karizmatik. Ali znaj da dobrih ljudi i propovjednika ima mnogo više nego što mi to mislimo među \"običnim seoskim\" župnicima, dovoljno je htjeti slušati Evanđelje a ne nekog tamo proslavljenog, naoko profinjenog gurua u bijeloj haljini s dugom njegovanom i obojenom kosom, pročupanim obrvama, tetovažama na pravim mjestima i pomno našminkanog koji stiže u pratnji \"gorila\" a iza njega cijela ekipa suradnika. Svojim metodama podizanja tona do cviljenja, ponavljanja rječi koje diraju i pomno pripremljenim ambijentm ljude oduševi za jedan dan ili dva, ali bitnije je što se događa s tim ljudma nakon tjedan ili dva, nakon mjesec ili godinu dana? Zašto dakle svijet nije bolji tamo gdje suci prolaze? Zašto se on ne dotakne najvećeg zla, đavoljeg programa koji provode naši političari?

VL
FI
filotea
10:08 16.04.2010.

Pavicicu, ti bi bar trebao znati da Bozanic nema nikakve veze sa zabranom na podrucju druge biskupije. Znam da ti to mozda neces moci shvatiti, ali fakat drugi biskupi se nemaju pravo mijesati u rad druge biskupije. To je odluka krckog biskupa. Pa daj se bar malo informiraj prije nego nekaj napises. Ipak si novinar, ne? A glede Mati Slobode - NIJE MU ZABRANJEN NAGOVOR, NEGO SAMO PREDVOĐENJE MISE! Dakle, mogao je nakon mise imati nagovor!!!

VL
ST
starceda
10:19 16.04.2010.

Mi Hrvati prihvatili smo kršćanstvo prije svih slavenskih naroda.Sto godina prije Rusa i 150 prije Poljaka.Kršćanska crkva u Hrvatskoj je od 879 godine u savezu sa Rimskom katoličkom crkvom-Vatikanom jer su tako željeli hrvatski vladari i biskupi.Katolička crkva u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini je doživljavala neviđene progone za vrijeme okupacije: paljenje crkava i samostana, ubojstva fratara i svećenika, harač od naroda koji nije imao za sebe, poturčivanje,raseljavanje kršćana punih 400 godina).Poslije pada pod Bečom 1683 Turci ruše, pale i protjeruju sve što je katoličko u BiH.U njoj ostaje 30.000 katolika i 39 franjevaca. O komunističkim progonima i zločinima protiv katoličke crkve već sam spomenuo.Zapadna Europa postaje sve više bezvjerska pod utjecajem bogate masonerije koja izbacuje temeljne vrijednosti kršćanstva Europe iz Ustava EU.Hrvati je kroz burna stoljeća očuvala katolička crkva a kroz najteža vremena nedavne komunističke diktature i osvajačke velikosrpske agresije pod vodstvom komunističkog diktatora Slobodana Miloševića u HR i BiH spaljeno je, porušeno i oštećeno 500 katoličkih crkava i samostana i prognano sa svojih ognjišta milijun ljudi a u 1500 otkrivenih masovnih grobnica identificirano nekoliko tisuća ljudi.Zločin neviđenih razmjera koje europska politička masonska elita nije spriječila već i podržala ( franc.predsjed. u Sarajevu 1993 g.Miterand i sl.).Katolička crkva u Hrvatskoj pored svih grijeha koje ima najviše je kroz stoljeća do danas štitila i duhovno uzdizala narod da ne padne u beznađe zlih ovozemaljskih sila koje se nad njim obrušavaju.

VL
OB
-obrisani-
10:24 16.04.2010.

Velečasni Sudac če vratiti Hrvatske dugove, uvesti zemlju u EU do 2007 godine, neče dati ni mm mora u Piranskom zaljevu, stvoriče još dodatnih 100.000 bojovnika u registru branitelja i napraviče čudo da če nevini generali Čermak i Gotovina osuditi pokvarene sudije na Haaškome sudu na 30 godina zatvora..

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.