Betanija se zatvara, velečasni Sudac izoliran i prognan
Bozanić velečasnom zabranio seminare, a krčki biskup pokrenuo likvidaciju Betanije
Komentari 121
Sudac je klasični marketinški prodavač magle. Ljudi vole cirkus, \"in\" su kojekakve farme, veliki brat, cajke i jasno da se ponašanje Sudca uklapa u takvu sliku. Hrvatskim novokomponiranim \"vjernicima\" odgovara takva \"religija\" - slikanje po novinama, televiziji, biti viđen i biti \"in\".
fenomenalno kako je kaptolska ekipa brza i efikasna obračunati se s \"mangupima u svojim redovima\" kad to stvarno žele dočim popove pedofilčine, kurvare ili otvorene nacije eto nažalost nikako ne može dovesti u red
Sa ovakvim postupkom, glavešine katoličke crkve u hrvata, napravit će od ovog fanatika ono što on pokušava več 10-tak godina. \" Žrtvenog Isusa\" koji pati za sve nas. Možda bi bilo bolje pustiti ga da svojim predstavama i dalje spašavaa zabludjeli narod. Zbilja bi bilo interesantno vidjeti što bi slijedeče izveo. Vjerovatno pribijanje na križ u nekoj morskoj špilji uz pratnju Big Brother kamera.
OVAJ JE SRAMOTA ZA HRVATSKU...!!
Cirkus odlazi...
..i Isus je pokaziva, i pokazuje na Srce..., a resto je \"lokalna samouprava, sa svojim statutima \"...
ŠARLATANIZAM!!!! http://www.youtube.com/watch?v=P1XdakIvhO8 najbolji biznis ikada!
piper i comicus! Vaši me stavovi potsjećaju na Jugu! Tada je bilo sve kak je KPJ htela, a danas i crkveni oci imaju pravo naorganizirannje pa shodno ak žele mogu osnivati Betanije, Patagonije itd. I kaj se dva ateistička mangupa,pa, kak ste vi, imate mješati u njihova prava. Kardinal Bozanić, a najvjerovatnije HBK, ak je zabranila vlč Sudcu propovjedat u službenoj - KATOLIČKOJ - crkvi, to može, al ak vlč Sudac želi biti \"samostalni poduzetnik\" u pitanju vjere i želi osnovati svoju Crkvu, mogu ga proglasiti heretikom al mu to pravo nemreju oduzeti! Svećenici kak Sudac, žive u svom svetu i u svom vremu, tada smo ih trebali, a neki ih očigledno trebaju još uvek. Ak neko želi biti ateist, neka mu! Al isto tako ak neko želi biti vjernik, zakaj mu VI branite? Gdje je vaša TOLERANCIJA? Mogu razumet Bozanića ak ne želi tolerirati herezu (!?) u katoličkoj crkvi, al da nam sole pamet ateisti... Gdje je vlč Sudac pogrešil po vašem mišljenju? Da nije slučajno \"potstrekaval\" nacionalizam? To je i vaše tatice vavek \"peklo\" jer su hteli biti APSOLUTNI vladari, pa im je Ježuš tak smetal...
Bože... Oprosti im jer ne znaju što čine. Ljudi, moramo se moliti za sve svećenike koji stoje na čelu crkve u Hrvatskoj. Kroz njih ne govori dobro. Samo moramo moliti kako bi oni sami spoznali i razumjeli postupke koje čine. I Isusa su napadali svečenici... zar ne znate. Moja supruga i punac su bili kod vlč. Suca i mogu svjedočiti o njemu. Iz njega naprosto zrači dobrota i ljubav. Svima kojima je naš dragi Bog dao dar i koji u njegovo ime govore o ljubavi, crkva ne želi priznati i skeptična je prema njima jer privlače mase ljudi koji su u potrebi, koji žude za toplinom srca i žele Božju prisutnost. Što je s fra Pavićem, fra Linićem, vlč. Radigovićem, fra Rosom i ostalim Božjim podanicima koji šire Božja djela i riječ. I njih se pokušava maknuti jer šire vjeru u ljudima. Isus je rekao svojim učenicima: Idite i propovjedajte istinu, ne nosite ništa materijalno u kuću koju ulazite i kad iz nje izlazite. Bit će Vam teško, ali vi ste ribari ljudi. Velečasni Sudac svakim danom nosi sve veći križ, ali je zbog toga sve jači i jači, te i za njega treba moliti kako bi izdržao trnoviti put koji mu je Bog namjenio. U molitvi i vjeri je spas! Vječna je ljubav njegova!
Ako ste ikad imali prilike slušati Msgn. Valtera Župana, biskupa Krčkog, složit ćete se da iz njega progovara sam Sotona. Besćutno stvorenje, rođen da bude inkvizitor a ne svečenik, koji stalno traži krivnju i sije mržnju i bol. Poslije odslušane njegove propovijedi čovjek se pita jeli došao u crkvu ili u sudnicu. Ne jednom sam se pitao \"Što ovo meni treba\" i izašao iz crkve izgubivši volju da i dalje sudjelujem u toj nakaradi. Vjerovatno pod njegovim utjecajem slabašni Bozanić, više trgovac nego svećenik, zdušno suzbija sve što bi ga moglo omesti u njegovoj trgovačkoj djelatnosti. Spomenuti Toljanić, znani kao \"Don Jebo\" je još jedan iz tog Krčkog jata. Pošao u popove da bi udovoljio mami više se bavi lokalnim usidjelicama i udovicama. Sva podrška Don. Sudcu u nadi da će dočekati pravdu, nadam se ne posthumno.
Zašto mene o životu ući neko ko je u mladosti griješio....
Karizmatski pokret u KC je nov, no dobrodošao fenomen. Treba ga podržati i za njega će bez dileme uvijek biti mjesta. Definitivno je pozitivno utjecao na crkvu, osvježio vjeru i privukao vjernike i osnažio njihovu vjeru. Definitivno ga treba poduprijeti - i kler i vjernici. I za njega ima mjesta u Crkvi, baš kao što ima mjesta i za npr. ljude koji žele prisustvovati Tridentinskoj misi - i što je Benedikt XVI ispravno prepoznao i uvažio. No kao i svi pokreti, tako i ovaj, radi svog, u biti nedavnog nastanka, i dinamike kojom se razvija i raste, može ponekad otići u ekstrem. A Sudac je, kao jedan od njegovih izdanaka, NAŽALOST, upravo to postao. Neke njegove zadnje izjave i ponašanje zaista prelaze granice bizarnosti. I osobno mi je žao zbog toga. Ovo je već postalo problem Crkve u cjelini - postavlja se pitanje hoće li se on pretvoriti u nekakvu katoličku varijantu indijskog gurua, a kakvim je sebe praktički već prikazao na onoj slici od omota njegovog CD-a. Iako u Crkvi ima i elemenata okoštalosti i formalizma, što i sami svećenici i teolozi i vjernici u crkvenim medijima i drugim glasilima i javnosti otvoreno priznaju, reagiranje biskupa na zadnje istupe Sudca NIJE odraz toga, ma kako se to nekima činilo. Volio bih da Z. Sudac prestane s nekim od svojih \"ekstravagancija\" - \'ajmo to diplomatski reći, kako bi mogao i dalje nastaviti sa svojom službom božijom.
Nije pitanje da li takve likove treba zabraniti ili ne, pitanje je do kuda ljudska naivnost moze ici i da li je se isplati pokusati uopce malo obuzdati ili je se jednostavno treba pustiti da se razmase. Pa ljudi moji dajte se sredite, covjek izdaje CD s Majom Blagdan, hoda po vodi, provodi pred ogledalom barem 2 sata dnevno, izradjuje basnoslovno skupe vitraje, pa covjek je toliko proracunat a tu glumi nekakvog sveca, eeeejjj !! Na sta se vi to tako lijepite za njega, jel vas taj njegov isusovski image toliko zaslijepio!?!? Kresimirica, nemoj zaboraviti da i ateisti sudjeluju u izdvajanju love za te parazite i da oni i iz njihovih dzepova primaju placu, ne samo katolika !
Nije lako reči. Da li, posrednik u Sinu. Da li, direktno Ocu.
Ok, malo sam pretjerao sa ovim \"paraziti\" - to je moje subjektivno dozivljavanje kompletne crkve ali dobro, nisam trebao to tako nazvati zbog ljudi koji u toj crkvi pronalaze nesto vrijedno njima i u tome nema nista lose....dakle isprike na pregrubom tonu, nisam htio nikoga uvrijediti.
Da li ga je on primao ili davao?
Volio bih da mi netko objasni po cemu se crkva razlikuje od ovog sarlatana?
Tupavci u katolickoj crkvi..........Nova inkvizicija........................ da je kojim slucajem Sudac Zidov proglasili bi ga novim Mesijom. Da poducava u Americi kao neovisan krscanin bez problema bi bio multimilijuner sa stotinama tisuca sljedbenika........ DOGMASI zabranjuju rad duhovnom covjeku........Pljuc
sad će raditi privatno
Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.
Hrvatski biskupi već dugo ne mare ni za što osim za jare i pare. Sudac se u to ne uklapa.