Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 3
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
Sukob u crkvi
Povratak na članak

Betanija se zatvara, velečasni Sudac izoliran i prognan

Bozanić velečasnom zabranio seminare, a krčki biskup pokrenuo likvidaciju Betanije

Komentari 121

OB
-obrisani-
02:13 16.04.2010.

tog lika treba smjestiti u Vrapče... namo neće biti izoliran, a imat će i primjerenog društva...

VL
OB
-obrisani-
02:18 16.04.2010.

božo odkad je sjeo na biskupsku stolicu ,crkvu je unazadio dobrih 200 godina unazad...nije ni čudo što i vatikan ne obožava previše zaostalog božu...sudac za razliku mnogih crkvenjaka se najviše bavi pastoralom ,a ne krađama milodarova... zašto božu ne izdaješeš račune za dobivene milodare...

VL
OB
-obrisani-
02:18 16.04.2010.

16.04.2010. u 01:52h titoforeverandever je napisao/la: \'Volio bih da mi netko objasni po cemu se crkva razlikuje od ovog sarlatana? \".........................Pokusat cu ti ja pojasniti iako unaprijed znam da je sa kretenom tvojeg tipa bilo kakav razgovor nemoguc ( osoba koja zagovara sustav koji je direktno kriv za preko 200 milijuna ubijenih ne moze biti nista drugo nego totalni ludjak i sarlatan)................................... Dakle, crkva je politicka organizacija koja zivi od dogme ,dok je Zlatko Sudac ucenik duhovnosti

VL
OB
-obrisani-
02:39 16.04.2010.

Svi mi znamo da smo svijesni i da imamo podsvijest ( 1000 x veca i snaznija od nase svijesti).Ali velikoj vecini nas nije poznato da imamo i supersvijest ( tocnije receno supersvijest,nadsvijest, ima nas).U podsvijest se mora POSTEPENO i pazljivovo uci i podsvijesno naciniti svjesnim( svakako procitajte novotiskanu knjigu koje je camila 50 godina u bankovnom pretincu,Carl Junga-a \"Crvena Knjiga\"-Red Book) i dati podsvjesnoj osobi ( nasa druga polovica) dar nasih atributa(razum,osjecaj i volju) i dobiti od nje dar kreacije ,prekognicije,”telepatije”itd. Opasan je to posao i manje vise nemoguc bez oslonca na SUPERSVIJEST. Pogledajmo samo u nasu proslost(ljudsku ) pa zivotinjsku,pa gmazova ( recimo krokodila,zmija,Tyranosaurus Rex ,itd,,ha,ha,ha) ,sve je to u nama, Vidimo to svakodnevno u svijetskim dogadjajima. Sa tim atributima nema( niti moze) biti) odlaska u “raj”. To se mora TRANSMUTIRATI, a bozja ljubav ( ona koja nije nasa,egoisticka) je najjaca sila u postojanju.( Kad govorim o Bogu onda mislim na ono sto je postojalo( a nikad nastalo nije) prije bilo kakve materije ,vremena ili prostora.Ono sto Tibetanci nazivaju CISTO SVIJETLO( clear light),ono nezamislivo,neshvatljivo,ono koje se nalazi u svakom od nas i u svemu sto postoji. Bog !!!

VL
OB
-obrisani-
02:45 16.04.2010.

Postoji nekoliko nacina da osoba nesto nauci. Od ljudi,od zivota ,stvari ,prirode ,zivotinja itd. Sve je to u ovoj dimenziji u ovom svijetu. Ali kad ,recimo, u svjesnom snu \"sretnes\" nekog mudraca i nesto naucis ili se nesto \"slucajno \"dogodii sto te poduci nekim principima onda se moze reci da to nije nauka sa ovoga svijeta ,nego iz unutrasnjeg. Kad poduka stigne iz supersvijesti( nadsvijesti) onda je ona kompletna i savrsena, problem je u nasem kapacitetu da zadrzimo informaciju. Ne znam je li to bio Chajkovski koji je u 3-4 sekunde primio\" paket \" glazbe iz supersvijesti za koji mu je uzelo 13 godina da ga razradi i zapise. Tada se isto moze bez ikakvog pretjerivanja reci da je poduka stigla sa drugog svijeta( to su samo rijeci posto je sve samo jedno) A kad vec govorimo o  Supersvijesti, gdje je njena lokacija, za svijest znamo gdje je ,ne? Isto tako gdje je lokacija podsvijesti i STO RAZDVAJA TE 3? Betonski zid??????????????????????????????????????

VL
HR
hrvatin
02:51 16.04.2010.

Nista se drugo nije ni moglo ocekivati od bozanica,mlakonja i bezveznjak.Tudjmanu je stalno prigovarao,a za vrijeme mesica kad se vrsila izdaja i progon najboljih hrvatskih sinova nije ni usta otvorio.Pohodio sam vise seminara Zlatka Sudca i o tom dragom i dobrom covjeku mogu reci sve najbolje,a i svojim ocima sam se uvjerio da Bog radi cuda preko njega.Svjedocim pred Bogom i ljudima da se za vrijeme njegove molitve uzeta zena digla iz kolica invalidskih.Iz njegovih se rijeci osjeca ljubav io predanje Bogu.Mislim da je ovo cista zavjera i ljubomora.Tisuce ranjenih i bolesnih branitelja i ljudi je naslo sebe u Betaniji i vratilo se u zivot.Neka konacan sud bude u Bozjim rukama,ali duboko u sebi osjecam da je Zlatko pravedan.

VL
OB
-obrisani-
02:57 16.04.2010.

Ima li Boga ili nema ???????????????????????????? I sama ova recenica je primitivna.Za dualisticki um samo je to istina;ili ga ima ili ga nema. Zamislite na trenutak da se jednom cimpanzi ,nekim cudom, povisi nivo svijesti na ovaj nas ljudski( too bi vam bilo kao da kompjuter iz 1950 odjednom pocne funkcionirati na stupnju ovog danasnjeg.) Pokusajte shvatiti sto bi se u umu i dusi tog chimpanze dogadjalo. I sad zamislite perplexiju tog primata kad bi svojim majmunskim jezikom pokusao ostalim primatima objasniti ljudski stupanj svijesti i sto se USTVARI u svijetu dogadja. Ljudi pa mi pojma nemamo niti od kakve \"materije\" je nacinjeno 96% Svemira a pokusavamo razumjeti sto je Bog. Znanstvenici danas( u ozujku 2010) tvrde kako nisu shvacali da su propustili vidjeti 90 % galaksija( sada je poznato da u svemiru postoje trilijuni galaksija od kojih svaka ima oko100 bilijuna suncevih sustava.Nit pred 100 godina smartrali smo da je nasa galaksija jedina)....Kao prvo ,NIJE MOGUCE dualistickim razmisljanjem niti sebi,a kamo li drugima ,pojasniti sto je to Bog. Samo drasticnim povecanjem nase svijesi ( ulaskom u domenu nadsvijesti) mi mozemo poceti ,barem rudimentarno, shvacati sto je to Bog.(Srecom Boga je moguce iskustveno spoznati.\"On\" nigdje nije postavio nikakve granice) Jos jednom,Boga nije moguce SHVATITI ovim nasim umom niti razmisljanjem.Pogledajmo samo Ovu recenicu;\"Boga ima\"....tipicno je dualisticka . Da ga IMA, da postoji ,morao bi biti od necega nacinjen,a u tom slucaju to nesto bi bilo a priori Bogu i ponovo bi se moralo postaviti pitanje kako je to nesto nastalo. Covjek cini moguce( ha,ha ne bi li neki Indijanac iz zabacenog plemena rekao da je sve ovo sto mi cinimo crna ili bijela magija) dok ono sto mi nazivamo Bog CINI NEMOGUCE. Dakle Bog postoji ,ne postoji ,i nijedno od toga,ISTOVREMENO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VL
OB
-obrisani-
03:03 16.04.2010.

E moj Bozanicu,umjesto da zabranjujes rad Z.Sudcu,zajedno sa svojim crkvenjacima, sto se ne zauzmes za totalnu LUSTRACIJU.................................................. Ne smetaju ti udbasi koji su posvuda na polozajima, ne smeta ti sto se ubojice i nalogodavatelji 150 hrvatskih domoljuba slobodno secu Hrvatskomom ali ti smeta duhovni covjek Sudac...................................................... Stvarno me je sram reci da sam katolik...

VL
Avatar TheJack
TheJack
04:20 16.04.2010.

Evo, poslije ovoga teksta postajem apsolutni podrzavatelj velecasnog Sudca!!! Uopce nije bitno da li on nesto muti (osbno mislima da ne!!!), da li je u pitanju prijevara, ili sto god slicno tomu, a bitno je proanalizirati urotu u zabranjivanju aktivnosti velecasnog Sudca, gdje se evo slozise gospoda \"uzoriti\" i to koncenzusom. Najbolje su insinuacije oko novaca!?!? Pa Vatikan je tvrtka (nije isto sto i katolicka crkva) koja je prigrabila silan novac tokom stoljeca, upravo na ucijeni i prijevari. Naravno tko god se, makar malo usprotivi tomu, ne rijecima, no djelom, kao velecasni Sudac, taj mora pod vodu - mislim figurativno. Kada sam kod toga, bojim se da rijec \"likvidacija\" ne postane i stvarnost... Neka Bog sacuva i ohrabri velecasnog Sudca.

VL
DA
dahna
06:04 16.04.2010.

Da li čovjek čini zlo? NE! I zašto ga onda zabranjivati?

VL
SW
swicarac
06:39 16.04.2010.

DRAGI MOJI HRVATI Nedajte se pokolebati u VJERI U BOGA a ovo sto se dogadja je samo razlog vise da vjerujete u BOGA i razlog vise da CRKVU PREPOZNATE KAO NAJJACU FINANCIJSKU ORGANIZACIJU . Nazalost ali najlosiji HRVAT je danasas blizi BOGU od HRVATSKE CRKVE.

VL
JS
Janje-s-crnim-repićem
06:43 16.04.2010.

U taj dom imaju praksu \"pospremiti\" svećenike koji malo, po njihovom mišljenju, prolupaju.

VL
HA
hanna
06:54 16.04.2010.

Nisam za zabrane ali čovijek se prestavlja ko da je on bog.A to nije fora.

VL
LO
lola
07:03 16.04.2010.

Vjerujem u Boga, ali ne u crkvu i tog sarlatana Sudca koji uvijek nadje dovoljno tumpleka i bedaka kojima vlece lovu iz dzepa...

VL
DE
dedizg
07:06 16.04.2010.

Uzoriti Kardinale,Biskupi i svečenici! Čitajući ovaj članak o Vl.Zlatku Sucu ,nemogu shvatiti da možete vi kao crkveni poglavari tako nešto činiti???? Pitanje što je Vl. Sudac učinio pogrešno kad seje najviše od svih Vas brinuo za naše Branitelje,a Vi stee ubirali 10godina lovu . I sad odjedanput nevalja????? Pametnije bi vam bilo dase brinete o propalim svečenicima koji su pogazili največi sakramenat i danas se vrte oko oltara kao dase nije ništa desilo. Primjer; Prijašnji svečenik u Sesvetskim selima gradijo je crkvu sv.Antuna Padovanskog. Uz to je se sklepo sa čs. koja je radila na župi. Pokupio velik dio love, oženio se.Još je bio u službi crkve kad mu se rodio sin danas voditelj emisije na Katoličkom radio subotom u10.00h Što tu poduzimate uzoriti Kardinale? ????

VL
OB
-obrisani-
07:10 16.04.2010.

Mislim da velečasni Sudac baš paše u Hrvatsku..Naime sanjarenja i maštanja vama idu sjajno od ruku i ako neke velečasni Sudac uspije uvjeriti da su čak pošteni i čestiti onda je sve sjajno s obzirom da je domoljubna hendikepiranost več prirođena..

VL
VI
visio
07:15 16.04.2010.

pomaže ljudima, ne koristi oružije, čini mi se kao normalna osoba, do sada ljudi vjeruju u njega, pripovjeda o ljubavi, poštenju, uzajamnom poštivanju... JOJ DA, TO NISU POSTULATI CRKVE U HRVATA! Bozaniću, što bi trebao djecu dirati, da tebi paše??

VL
JA
jamama
07:26 16.04.2010.

Kaj je Dakec, opet Crni ne da mira ?!??!?!?!?!?!?!?!?!?!?! Umjesto da pišete o Svetoj misi koja se jučer održala povodom godišnjice smrti Blaženog Stepinca i predivnoj propovijedi koju je imao KArdinal Vi opet po njemu drvlje i kamenje . I to na koji način - po starom običaju poluinformacijama ! pa kako Vas nije sram ? Do kada ? Kada ćete shvatiti da crkva ima svoju hijerarhiju, svoja pravila u koju se mi , svjetovnjaci ne trebamo mješati ? E Darko , Darko zanima me kako spavate noću.

VL
MI
Milas
07:30 16.04.2010.

Naravno, velečasni Sudac uvijek može izaći iz Crkve tj. skinuti svoju svećeničku odjeću (i tako se odijevao uvijek drugačije, obično u bijelo plus cipele od krokodilske kože itd. itd.) Dakle, može početi sam mimo Crkve organizirati seminare i naravno zarađvatiti ovaj put za svoj račun. Ljudi bi na njega i dalje jednako gledali.

VL
DO
doktorica
08:56 16.04.2010.

sad će raditi privatno

VL
« 1 2 3 4 5 6 7 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.