Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 207
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
vatikan
Povratak na članak

Benedikt XVI. o međugorskim će se ukazanjima oglasiti do kraja 2012.

Posebna međunarodna vatikanska komisija radit će na ukazanjima još oko šest do sedam mjeseci.

Komentari 91

OB
-obrisani-
19:52 25.02.2012.

zakaj se na fotki papan tak namrgudil.....da nije tvrda stolica....kaj njega muči

VL
OB
-obrisani-
20:10 25.02.2012.

na fotki ....dve crvenkape i u pozadini crveni mundir samo fali vuk i veliki blek

VL
OB
-obrisani-
19:54 25.02.2012.

Ljudi pa mi pojma nemamo niti od kakve \"materije\" je nacinjeno 96% Svemira a pokusavamo razumjeti sto je Bog. Znanstvenici danas( u ozujku 2010) tvrde kako nisu shvacali da su propustili vidjeti 90 % galaksija( sada je poznato da u Svemiru postoje trilijuni galaksija od kojih svaka ima oko100 bilijuna suncevih sustava.Nit pred 100 godina smartrali smo da je nasa galaksija jedina)....Kao prvo ,NIJE MOGUCE dualistickim razmisljanjem niti sebi,a kamo li drugima ,pojasniti sto je to Bog. Samo drasticnim povecanjem nase svijesti ( ulaskom u domenu nadsvijesti) mi mozemo poceti ,barem rudimentarno, shvacati sto je to Bog.(Srecom Boga je moguce iskustveno spoznati.\"On\" nigdje nije postavio nikakve granice) Jos jednom,Boga nije moguce SHVATITI ovim nasim umom niti razmisljanjem.Pogledajmo samo Ovu recenicu;\"Boga ima\"....tipicno je dualisticka . Da ga IMA, da postoji ,morao bi biti od necega nacinjen,a u tom slucaju to nesto bi bilo a priori Bogu i ponovo bi se moralo postaviti pitanje kako je to nesto nastalo.

VL
OB
-obrisani-
19:55 25.02.2012.

nastavak Covjek cini moguce( ha,ha ne bi li neki Indijanac iz zabacenog plemena rekao da je sve ovo sto mi cinimo crna ili bijela magija) dok ono sto mi nazivamo Bog CINI NEMOGUCE. Dakle Bog postoji ,ne postoji ,i nijedno od toga,ISTOVREMENO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

VL
OB
-obrisani-
19:58 25.02.2012.

Cudo je da se Gospa u svim tim porukama nikad nije obratila ljudima sa konkretnim porukama. Niti jedne rijeci o korupciji, kradji narodne imovine, hipokriziji, politicarima lopovima, izborima, laznim domoljubima, laznim borcima domovinskog rata, poskupljenjima, otimacinama i slicnim problemima koje muce obicne ljude. Poruke o ljubavi koje Gospa navodno govori su nesto sto narod cuje svaki put kad ode u crkvu, a od tih poruka nikakve koristi. Kad bi nekako uspijeli nagovoriti Gospu da se barem oglasi koji sistem podrzava i koje politicare, mozda bi do priznanja iz Vatikana i doslo. Ovako sve ostaje u magli.

VL
Avatar netstoper
netstoper
19:58 25.02.2012.

samozvaniandjeo Bolje je pitanje u kojoj su banci tekući računi turističkih djelatnika...Hrvatska pomaže BiH kao i svim svojim dijelovima...

VL
OB
-obrisani-
20:02 25.02.2012.

vrlaf je napisao/la: samozvaniandjeo Bolje je pitanje u kojoj su banci tekući računi turističkih djelatnika...Hrvatska pomaže BiH kao i svim svojim dijelovima... ------------------------------------------------------------ vidi dečko...ja sam glupi i bradati srbin i ne razumem neke stvari,molim te objasni mi kakve vezeze ima nekakvo pomaganje BiH sa porezom koji međugorci uplaćuju sarajevu i da li si pod \"svoje dijelove\" mislio na delove bosne...iliti herceg-bosne ?

VL
OB
-obrisani-
20:04 25.02.2012.

Evo kako izgleda jedna od gospinih poruka. Kao i obicno nista konkretno. Poruka je za 25 februar 2012. Draga djeco! U ovom vremenu na poseban način pozivam vas: molite srcem. Dječice, vi puno pričate a malo molite. Čitajte, meditirajte Sveto pismo i riječi u njemu napisane neka vam budu život. Ja vas potičem i ljubim, kako biste u Bogu našli vaš mir i radost življenja. Hvala vam što ste se odazvali mome pozivu.“

VL
OB
-obrisani-
20:05 25.02.2012.

Nevjerovatno je kako ljudi, koji nisu sposobni razmisljati, nasjedaju na dualizam ...ili- ili.... Rijec \"gore\" podrazumjeva pojam \"dolje\"( ali gore i dolje u svemiru ne postoji) ,\"zlo\" podrazumjeva rijec \"dobro\" i jedna rijec( i stvarnost) bez druge NE MOZE POSTOJATI.. Isti princip vazi za sve ostalo.Ali ljudi moji EGZISTENICIJA nije dvojne prirode nego TROJNE. Dakle sve sto postoji ima 3 \"strane\", pogledajte pazljivo novcic.Treca strana je radikalno razlicita u svim svojim svojstvima i nema NISTA zajednickog sa druge dvije. Taj zakon \"Svetog trojstva\" vrijedi za apsolutno sve u ovom relativnom Svemiru.Dakle jasno i glasno; Bog postoji,Bog ne postoji i niti jedno niti drugo,ISTOVREMENO. Tu se samo moze nadodati da to nije moguce shvatiti razmisljanjem ,posto je nas um dualisticki, To je moguce \"shvatiti\" samo iskustvom( kroz ujedinjenje naseg duhovnog TROJSTVA ,potsvijesti,svijesti i nadsvijesti). Ne \"kaze\" Bog bez razloga :\"Ja jesam\" i to je apsolutno sve sto se moze reci posto na tom nivou nista drugo ( ukljucujuci vrijeme i prostor) ne postoji, dok se za ovaj Svemir, koji je samo druga strana Boga, moze reci beskrajno mnogo....

VL
OB
-obrisani-
20:05 25.02.2012.

telefonske žice bruje ,gospa nama poručuje halo,halo stani malo....probaj čipi-čips franck

VL
OB
-obrisani-
20:08 25.02.2012.

Slijedeci filmski projekat izvjesne Angeline Jolie ce se zvati \"Our Lady\". Ulogu katolickog popa koji se bori protiv komunista a poslije protiv Vatikana ce da dobije bradati Serbedzija. Muziku ce da komponuje Brega, ako mu se dobro plati.

VL
OB
-obrisani-
20:16 25.02.2012.

Vecina ljudi ne moze shvatiti ni dualitet ( a kamo li TROJSTVO). Smatram da je na svijesnom nivou 90 % ljudi PREDOMINANTNO dobro, dok je na potsvijesnom stupnju 99% predominantno zlo. Znaci i za ljudsku rasu i za nas ponaosobno predstoji nam nevjerovatno mnogo posla ,a vrijeme neumoljivo prolazi.A sad tu nadodajmo i supresvijest ( nadsvijest) za koju 99.9% ljudi nema pojma sto bi to moglo biti i tada vidimo velicinu problema. Odmah poslije nase smrti pod ogromnom \"tezinom\" nase podsvijesti nasa svijest ( Ego) dezintegrira( bolje receno potone u LABIRINT potsvijesti). To nazivamo sudnji dan,vrijeme kad polozimo racun za sve ucinjeno i ne ucinjeno. Ne postoji neki celicni zid izmedju nase potsvijesti ,svijesti i nadsvijesti i bez njihovog ujedinjenja nema spasa JEDINKI ( nama).Samo pomocu nadsvijesti mi mozemo izdrzati nevjerovatno \"tezak teret\"( osobnu i ljudsku proslost) potsvijesti.Metode postoje.Gdje ima dima ima i vatre ,samo je problem u tome sto rijetko tko ima srecu pronaci vatru pored tog velikog dima.

VL
OB
-obrisani-
20:18 25.02.2012.

Korijeni ukazanja gospe vjerovatno potjecu od onog vremena kad se grupa Hercegovaca sastala jedno vece uz dobro vino, rakiju i dobru hranu i poceli da diskutuju sto im je ciniti da poboljsaju ekonomsku situaciju Medjugorja. Nemamo ni nafte ni drugihh minerala, kaze prvi, Zemlja nam suha i neplodna, kaze drugi, Nemamo ni obrazovanih ljudi, kaze treci. Nemojte biti depresivni, kaze, cetvrti. Imamo mi vjeru u crkvu i boga. Dajte ljudi da od toga napravimo korist. I te veceri on im iznese zamisao da se djeci kaze sto im je ciniti. Ako ih komunisti uhvate u lazi, djeca su maloljetna, nece im se suditi. I poslusase ga ljudi i nazdravise za bolje sutra....

VL
OB
-obrisani-
20:18 25.02.2012.

najveća glupost u katoličkoj crkvi je oprost greha i proglašenje jednog starca senilnoga bogom na zemlji običan cirkus i pokriće za zločine

VL
OB
-obrisani-
20:23 25.02.2012.

tako su te davne 1054 godine ,dva senilna starc koji više nisu mogla prcati odlučili da svako bude šef u svojem delu carstva, jedan se zvao patrijarh i imao je bradu a drugi se zvao papa i bio je obrijan do tada su se volili i slagali

VL
OB
-obrisani-
20:27 25.02.2012.

Prije pocetka( koji nikad postojao nije,… ah te dualisticke rijeci)” bio” je samo Bog. Ali Bog nije postojao negdje u prostoru ,posto bi to znacilo da je PROSTOR stvorio Boga.( Logicno ,ne?) I Bog nije imao oci ruke i nogeoge .Jos nista izuzev” njega” postojalo nije. Na cemu bi stojao ,sto bi rukama dotakao,sto bi ocima vidio? I na kraju logicno pitanje:” od cega bi u slucaju da je imao tijelo ,njegovo tijelo bilo nacinjeno? Ne bi li to znacilo da je ta materija od kojeg je “njegovo “ tijelo nacinjeno bila prije Boga, i ponovo bi se moralo postaviti pitanje od kuda i cega je ona nastala. Izvlaci se dakle logican zakljucak da je Bog KREATOR apsolutno svega, dok je “On” “nacinjen” ni od cega. Drukcije receno ,Bog je kao CISTO svijetlo,apsolutno cista,itelegentna,ziva energija, ( prije nego li se egzistencija razdvojila na BIJELO svijetlo i tamu),kao cista bezgranicna voda,kao superperfektni bezgranicni kristal,svijest, koja moze samo “reci” “Ja jesam!!! “Dakle Bog je stvorio i prostor, ili drugim rijecima ,prostor je u Bogu a ne Bog u prostoru.

VL
OB
-obrisani-
20:28 25.02.2012.

nastavak Svi bozji atributi su APSOLUTNI!!!.”On “ je SVEMOGUC,sve vidi ,svugdje je prisutan,apsolutna ljubav,apsolutna sila,apsolutna intelegencija,itd. Od svog”tijela” ( od samog sebe), posto je on/ona/ono/i nijedno od toga ,bio jedini “materijal” ,nacinio je Svemir( kako Svemir moza biti MRTAV akoo je nacinjen od tijela Bozjeg?) ( ustvari CINI,posto KREATOR KREIRA svake milisekunde sve sto postoji.To mu je posao!!,I to sve radi besplatno,ha,ha.Svemir je JEDINA knjiga koju je Bog napisao,samo je treba znati citati !!!

VL
Avatar tetak
tetak
20:36 25.02.2012.

Marsijanac.. Nameće se jednostavno pitanje, a zašto su ljudi ipak materijalistički orijentirani ?

VL
OB
-obrisani-
20:36 25.02.2012.

Sjecam se jednog istinitog dogadjaja. U mjestu gdje sam zivio, jedan covjek( teski pusac), potpredsjednik komunisticke partije za tu provinciju, dobio je rak na plucima.U bolnici su napravili X-ray snimku i poslije konsultacije doktor mu je dao maksimalno 6 mjesecici zivota.Iduci kuci pjesice prolazio je taj komunist pored ukrajinske pravoslavne crkve koja je svega oko 5 blokova udaljena od bolnice Royal Alexandra. Zastao je i pred oci mu je dosao njegov zivot i usao je u crkvu i pomolio se( zamislite dusevno stanje tog covjeka u tom trenutku) Prema njegovoj prici bozije svjetlo je doslo “odzgora” i uslo u njegovo tijelo i on je znao u sekundi da je potpuno izlijecen.Otisao je iduci dan doktoru i ponovo su mu snimili pluca,NI TRAGA RAKU( ne nije to nikakva samo njegova prica,pisalo je i u lokalnim novinama i TV,sa svom dokumentacijom).

VL
OB
-obrisani-
20:37 25.02.2012.

nastavak I sto se sad tu dogodilo ,ako ga je izlijecio Isus kako on tvrdi, kako to da taj Isus nije izlijecio stotine drugih,dobrih poboznih ljudi, koji su se molili u toj crkvi??? Ako je to bilo CUDO ;sto jee to ustvari,samo rijec za nesto sto mi ne razumijemo. Mene u toj prici samo zanima NACIN na koji se to dogodilo i moze li se to REPRODUCIRATI. Vidjao sam, i nekoliko puta sa njim razgovarao, tog prije okorjelog komunistu a sada velikog Isusovog sljedbenika, cesto na uglu glavne ulice gdje razdaje letke i cijeli dan vice; “May I give you a testimony what Jesus did for me”.( Mogu li vam dati svjedocanstvo sto je Isus ucinio za mene).Pametnom dovoljno!

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.