Najnovije vijesti
Objavljeno vijesti danas: 207
Pošalji priču
Imaš priču, fotografiju ili video?
 
vatikan
Povratak na članak

Benedikt XVI. o međugorskim će se ukazanjima oglasiti do kraja 2012.

Posebna međunarodna vatikanska komisija radit će na ukazanjima još oko šest do sedam mjeseci.

Komentari 91

Avatar kobra11
kobra11
19:26 25.02.2012.

Godine 1910, Portugal je postojao socijalistička država. Crvene zastave pojavile su se svuda. Rimokatolička crkva se tamo suočavala s velikim problemom. Vođe socijalističkog pokreta su želele da unište snagu crkve. Bilo je samo pitanje pravog trenutka kada će se pojaviti devica Marija. Ali moralo je postojati više koristi od te pojave, a ne samo držanje Portugala u vlasti Vatikana. Jezuiti su hteli da se umeša i Rusija, a lokacija te vizije, baš u Fatimi, trebala je imati ključnu ulogu u privlačenju islama u “Majku crkvu’’. Godine 1917, devica Marija se pojavila u Fatimi. Pojavljivanje “Božje majke’’ imao je potpuni uspeh, igrajući na kartu da se zavara mnoštvo. Kao rezultat, socijalisti Portugala pretrpeli su veliki poraz. Jezuiti su izmislili posebnu molitvu za Fatimu koja traje devet dana, kojom su se molili u Severnoj Africi uspostavljajući dobre odnose sa islamskim svetom. Naivni Arapi su verovali da su te molitve u čast Fatime, Muhamedove ćerke.

VL
Avatar kobra11
kobra11
19:26 25.02.2012.

Rimokatolici širom sveta takođe su počeli da se mole za preobraćenje Rusije. Kao direktan rezultat vizije u Fatimi, papa Pije XII naredio je nacističkoj vojsci da Rusija i pravoslavna religija moraju biti uništeni, i da Rusija mora da postane rimokatolička. Vizija Fatime nije zaboravljena. Nekoliko godina kasnije, nakon što je izgubio Drugi svetski rat, papa Pije XII plašio je svet s njegovom lažnom plešućom vizijom sunca kako bi zadržao Fatimu u novinama. To je bio veliki religijski šou biznis i ceo svet ga je progutao. Ništa iznenađujuće, papa Pije XII bio je jedini koji je imao tu viziju.

VL
OB
-obrisani-
19:26 25.02.2012.

Benedikt XVI. o međimurskim će se ukazanjima oglasiti do kraja 2012. a europski susjedi Slovenci bi se mogli posle presude EU arbitraže ukazati na jedrenju po novom svome do kraja 2015.

VL
Avatar kobra11
kobra11
19:27 25.02.2012.

Pored svega toga, jedna grupa sledbenika Rimske crkve je prerasla u Plavu vojsku širom sveta, koja je sakupila milione vernih rimokatolika spremnih da umru za svoju blagoslovenu devicu. Ali nismo još ništa videli. Jezuiti su isplanirali da se Marija pojavi četiri ili pet puta u Kini, nekoliko puta u Rusiji i da bude nekoliko velikih pojavljivanja u Sjedinjenim Američkim Državama. I ljudi će poverovati.

VL
OB
-obrisani-
19:28 25.02.2012.

Svi bi mi morali znati da je sve snimljeno u potsvijesti i kad nam istece vrijeme na ovom svijetu ,morati cemo poloziti racune I stati pred zrcalo supersvijesti. I jos jedna stvar o kojoj velika vecina pojma nema. Potsvijest nee razaznaje izmedju proslosti ,sadasnjosti i buducnosti i svaku misao i svaku rijec pretvara u virtualnu stvarnost,koja kao i ova vanjska odlazi u memoriju. NE SAMO TO , nego potsvijest nije sposobna naciniti razliku izmedju nas i drugih. Sto se potsvijesti tice sve sto drugom kazes ,mislis ili ucinis ,ucinio/la si sebi. A kad jednom za uvijek zatvorimo oci 99.9 % ljudi TONE u podsvijest . Na kaze li knjiga da moramo proci kroz dolinu smrti da dodjemo do raja ( supersvijesti).Stvarno mi je zao ljudi koji nisu SVIJESNI STO CINE.

VL
OB
-obrisani-
19:32 25.02.2012.

Majka i Otac Svi mi imamo majku i oca koje ljubimo, ali cesto zboravimo na naseg uzvisenijeg Oca i Majku. Nasa Majka ,ova predivna Zemaljska Kruglja dala nam je sve sto imamo.Dala nam je nase tijelo,dala nam je hranu ii vodu, zrak koji udisemo vatru da se ogrijemo. U njenoj utrobi milijunima godina radile anerobicne i nano bakterije da bi uspostavile temelje naseg zivota na Zemlji.( kad bi ih sve izvukli na povrsinu prekrile bi nas planet ovojem metar dubokim).Zemlja je ziva( da postoji vrsta svijesti gdje se to moze jasno vidjeti, to vam mogu osobno potvrditi). Intelegentni ludjaci zagadise planet,u utrobi nase Majke eksplodirase atomske bombe.Svemir je isto tako ziv,sve i jedna cestica je svijesna,naravno na njenom nivou.Od naseg Oca dobismo nas duh ,nasu svijest koja je privremeno nasla svoj dom u ovom nasem tijelu , poklonu nase Majke. Kad jednom za uvijek zatvorimo oci tada dodje vrijeme da vratimo nase tijelo u krilo nase Majke i vratimo se u zagrljaj svevisnjeg Oca. Sjetimo ih se svakog dana naseg zivota posto ce vrijeme proci brzo. Na samrti ,izgledat ce to samo kao jedan dan i jedna noc.Bog!

VL
Avatar kobra11
kobra11
19:32 25.02.2012.

25.02.2012. u 19:25h Marsijanac** je napisao/la: Nikako mi ne ide u ovu moju glavurdu sto srbi traze na HRVATSKOJ stranici gdje je tema duhovnost ---------- :-))))))) ti si ocito neki saljivdzija O kakvoj duhovnosti ti pises. nikako da svatis dada je to ispiranje mozga. Ali tvoj je mozak ocito ispran pa nemozes da svatis. Rimokatolicka crkava je najveci zlocinac na ovoj planeti. samo u WW2 je stradalo preko 60 miliona ljudi . I to zahvasljujuci Vatikanu jer je zdusno podrzavala Musolinija Franka i Hitlera. da ne spominjem druge ratove koje ona iskonstruisala kao i raspad suverene drzave SFRJ

VL
OB
-obrisani-
19:36 25.02.2012.

Ja cu samo ponoviti sto sam prije napisao. Jednom sam pricao sa njemackim teologom o Gospi i Medjugorju. Pitao sam ga zasto Vatikan nije priznao ukazivanje Gospe, a on mi kaze, \"Vidjelice pricaju da im se Gospa ukazala nekoliko puta i svaki put nosila poruke. A Gospa nije postar pa da se pojavljuje iz dana u dan i nosi poruke!\" Njegove rijeci su jasne svakom tko zeli da cuje istinu. Sve price o zavjeri komunista protiv gospinog ukazanja i slicne price su samo glasine da bi se mit o Gospi drzao u zivotu.Lazi je lako spoznati. I Carlos Castaneda je bio popularan i slavljen kao bog dok ga nisu razotkrili i sve njegove price su se pokazale kao cista izmisljotina.

VL
OB
-obrisani-
19:37 25.02.2012.

Benedikt XVI. o međimurskim će se ukazanjima -------------------------------------------------------------------- kaj se sad pa međimurcima ukazalo ? da nije od kiseliša? novinar......buš dobil smanjišicu zbog grešaka

VL
OB
-obrisani-
19:38 25.02.2012.

vrlaf je napisao/la: To je mjesto gdje je Bog Pružio Ruku Hrvatskom narodu...ma što tko mislio o tome... -------------- i tako otvorio herceovački turizam.....nema mora al ima apartmana i restorana

VL
OB
-obrisani-
19:39 25.02.2012.

Dualisticko ( primitivno) razmisljanje ne moze se primjeniti na ono sto mi nazivamo Bog. Dakle Bog postoji ,ne postoji i niti jedno od toga ISTOVREMENO. Reci ce jedna velika vecina ,to NIJE MOGUCE. Covjek cini ono sto je moguce ( iako bi neka amazonska i druga plemena rekla da je sve sto mi cinimo nemoguce), dok Bog CINI ono sto je nemoguce. Stavite se na nekoliko minuta u polozaj jednog orangutana. Recimo da njegova svijest, nekim cudom, dodje na razinu ljudske vrste i da taj orangutan shvati sto se USTVARI u svijetu dogadja. Kakav nevjerovatan sok!!! A sad si tek zamislite da taj orangutan pokusa svojim majmunskim jezikom svojoj braci pojasniti ljudsku domenu. Prosjecan covjek , bez iskustva nadnaravnog, je u jos tezem polozaju nego taj fiktivni orangutan, kad govorimo o duhovnom znanju ( ne vjerovanju). Vjera ( i nevjera)je za DUALISTE) Domena Boga nije dualisticka nit relativna( ali i je) ,nego je TROJEDNA i apsolutna( ali i nije)... Bog !!!

VL
Avatar netstoper
netstoper
19:39 25.02.2012.

Sramotni Večernji list nije u stanju lektorirati naslov teksta iz \" Međimurskog u Međugorski\"...

VL
Avatar netstoper
netstoper
19:42 25.02.2012.

Hercegovački turizam je Hrvatski turizam...Plod Vjere je nešto drugo i dobiva se od Boga Na Dar...

VL
OB
-obrisani-
19:45 25.02.2012.

vrlaf a kome ti turistički djelatnici uplaćuju porez.....sarajevu ili zagrebu ?

VL
OB
-obrisani-
19:47 25.02.2012.

19:32h kobra11 je napisao/la: ti si ocito neki saljivdzija O kakvoj duhovnosti ti pises. nikako da svatis da je to ispiranje mozga. Ali tvoj je mozak ocito ispran pa nemozes da svatis. >>> Gdje ima dima ima i vatre,ne? Ali vatra se radikalno razlikuje od dima. U 99.9 % slucajeva zbog velikog dima nije vatru moguce pronaci.....Ali ne kaze li knjiga \" Pokucaj ( ali kucati treba jako dugo i snazno) i bit ce ti otvoreno\"........Zeitgeist i Zritgeist Adendum......su dobar pocetak za odgovor na neka MATERIJALISTICKA pitanja.....Tek kad covjek raskrsti sa materijalizmom ,moze se okrenuti STVARNOJ duhovnosti ( tu treba napomenuti da nas um u stanju u kojem jeste ne moze shvatiti niti sto bi to moglo biti a kamo li nesto uciniti u tom pravcu)

VL
OB
-obrisani-
19:47 25.02.2012.

ma....sjetili se drugovi kako od ničega napraviti nešto....pravi iluzionisti

VL
OB
-obrisani-
19:48 25.02.2012.

Mene cudi da je najpoznatiji covjek Medjugorja, tenisac Marin Cilic, odlucio da prijavi mjesto boravka u Monacu. Da li se to covjek stidi vlastitog mjesta, ili ga sramota reci da je iz Medjogorja zbog Gospe ili su po srijedi drugi razlozi?

VL
OB
-obrisani-
19:49 25.02.2012.

. u 19:42h vrlaf je napisao/la: ..Plod Vjere je nešto drugo i dobiva se od Boga Na Dar... >>> Dar od onog sto mi nazivamo Bog je duhovno znanje a vjera je produkt covjekove aktivnosti

VL
OB
-obrisani-
19:50 25.02.2012.

vi maleni hrvoji nemate sredinu....il skroz levo il u međugorje samo mi nije jasan ovaj podujevac....u svaki se đavo razme oš bliski istok,oš međugorje,oš kosovo,ođ mljekari,oš hdz....samo reci

VL
LI
Livi
18:39 25.02.2012.

Kakva povrsnost novinara ili redakcije! Umjesto Medugorja u naslovnici se koce rijeci \"o medimurskim ce se ukazanjima...\" Postoji li kod vas netko koji se zove lektor?

VL
« 1 2 3 4 5 »
Važna obavijest
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu i mobilnim aplikacijama Vecernji.hr te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Ako nemate korisnički račun, izaberite jedan od dva ponuđena načina i registrirajte se u par brzih koraka.