Zubčić do rezultata karijere, Hirscheru prvo olimpijsko zlato!

Filip Zubčić
1/8
13.02.2018.
u 08:02

Filip Zubčić osvojio je 12. mjesto, dok je drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim završio 19.

Marcel Hirscher osvojio je prvo olimpijsko zlato i to pobjedom u kombinaciji u Pjongčangu.

Austrijanac je bio 12. u spustu, no sjajno je odvozio slalom te slavio ispred Francuza Alexisa Pinturaulta s 0,23 sekunde prednosti. I bronca odlazi u Francusku, s 1,02 sekunde zaostatka za pobjednikom uzeo ju je Victor Muffat-Jeandet.

Do rezultata karijere stigao je Filip Zubčić koji je osvojio 12. mjesto s 3,08 sekundi zaostatka za Hirscherom. On je nakon spusta bio 28., no u slalomu je imao ukupno osmo vrijeme, što mu je na kraju bilo dovoljno za plasman karijere.

Drugi hrvatski predstavnik Natko Zrnčić-Dim nakon spusta bio je tek 40., što je donekle popravio u slalomu, pa se na kraju morao zadovoljiti 19. mjestom.